Ухвала
від 09.05.2024 по справі 487/3498/24
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

Справа № 487/3498/24

Провадження № 6/487/327/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.05.2024 м. Миколаїв

Суддя Заводського районного суду м. Миколаєва Карташева Т.А., розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» про заміну сторони стягувача у виконавчому провадженні, відкритому на підставі виконавчого напису №114764, вчиненому 18 грудня 2020 року приватним нотаріусом Гораєм Олегом Станіславовичем,-

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «Дебт Форс» звернулося до Заводського районного суду м. Миколаєва з заявою, в якій просило замінити вибулого стягувача ТОВ «ВЕРДИКТ КАПІТАЛ» на правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» (код ЄДРПОУ 43577608, місцезнаходження: вул. Харківське Шосе, будинок 201/203, літера 2А, офіс 602, місто Київ, 02121) у виконавчому провадженні, відкритому на підставі виконавчого напису № 114764, вчиненому 18 грудня 2020 року приватним нотаріусом Гораєм Олегом Станіславовичем про стягнення боргу з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕРДИКТ КАПІТАЛ».

Суд, вивчивши матеріали заяви, дійшов такого висновку.

Відповідно до матеріалів заяви предметом розгляду є вимога про заміну стягувача у виконавчому написі приватного нотаріуса.

Згідно з положеннями п. 3 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про виконавче провадження", відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі виконавчих документів - виконавчих написів нотаріусів.

Статтею 24 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що є місцем виконання рішення. Так, виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Право вибору місця відкриття виконавчого провадження між кількома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчі дії щодо виконання рішення на території, на яку поширюються їхні функції, належить стягувачу.

Таким чином, законодавець пов`язує місце виконання рішення з місцем вчинення виконавчих дій, які можуть бути проведенні за місцем проживання боржника, місцем його роботи, місцем отримання пенсії та/або місцем знаходження майна.

При цьому заявник посилається на вимоги ч. 2 ст. 446 ЦПК України, відповідно до якої, процесуальні питання, пов`язані з виконанням рішень інших органів (посадових осіб) вирішуються судом за місцем виконання відповідного рішення.

До матеріалів справи заявником долучено копію постанови про відкриття виконавчого провадження від 27.01.2021 року, згідно з якою приватним виконавцем виконавчого округу міста Києва відкрито виконавче провадження №64292083 з примусового виконання виконавчого напису приватного нотаріуса Житомирського міського нотаріального округу Горая О.С. про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості на користь ТОВ "Вердикт Капітал".

Судом через Автоматизовану систему виконавчого провадження було отримано постанову від 29.01.2021 про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника у виконавчому провадженні №64292083, зі змісту якої слідує, що приватним виконавцем було звернуто стягнення на доходи боржника ОСОБА_1 , який отримує дохід в Управлінні освіти Миколаївської міської ради.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходженням Управління освіти Миколаївської міської ради (код ЄДРПОУ 02145010) є місто Миколаїв, вул. Інженерна, 3, що є територією Центрального району м. Миколаєва.

Таким чином, судом при вивченні матеріали заяви встановлено, що виконавчий напис приватного нотаріуса Житомирського міського нотаріального округу Горая О.С. у виконавчому провадженні №64292083 про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості на користь ТОВ "Вердикт Капітал" виконується в Центральному районі м. Миколаєва.

Матеріали справи не містять відомостей про виконання виконавчого напису саме на території Заводського району м.Миколаєва.

Відповідно до ч. 1 ст. 31 Цивільного процесуального кодексу України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Спори між судами про підсудність не допускаються.

Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 ЦПК України, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана (ст. 32 Цивільного процесуального кодексу України).

Недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч. 1 ст. 378 ЦПК України).

Згідно з нормами Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 р., Закону України "Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини" інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається "належний суд", тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

За таких обставин, враховуючи те, що боржник не зареєстрований/не знаходиться на території Заводського району м.Миколаєва, виконавчий напис на території вказаного району не виконується, суд вважає, що заяву про заміну стягувача у виконавчому провадженні слід передати за підсудністю до Центрального районного суду м. Миколаєва.

Керуючись ст. ст. 27, 31 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Матеріали справи за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» про заміну сторони стягувача у виконавчому провадженні, відкритому на підставі виконавчого напису №114764, вчиненому 18 грудня 2020 року приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Гораєм О.С. передати на розгляд Центрального районного суду м. Миколаєва.

Роз`яснити сторонам, що передача справи здійснюється не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Т.А.Карташева

СудЗаводський районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення09.05.2024
Оприлюднено10.05.2024
Номер документу118919224
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —487/3498/24

Ухвала від 18.06.2024

Цивільне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Гуденко О. А.

Ухвала від 09.05.2024

Цивільне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Карташева Т. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні