Справа № 583/474/24
1-в/583/54/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" травня 2024 р. Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
засудженого ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву керівника Охтирської окружної прокурори ОСОБА_5 про заміну покарання у вигляді арешту ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Охтирка Сумської області, громадянин України, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, засудженому вироком Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 20.02.2024 за ч. 4 ст.185, із застосуванням ст. 69 КК України,до покарання у виді 6 місяців арешту,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся із зазначеною заявою і просить привести вирок Охтирського міськрайонного суду від 20.02.2024 відносно засудженого ОСОБА_4 у відповідність до вимогЗакону України №3342-IX «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань»та застосувати до ОСОБА_4 покарання у виді обмеження волі строком на один рік. При цьому на підставі ч.1 ст. 71 КК України до покарання, призначеного вироком Охтирського міськрайонного суду від 05.03.2024 у виді 2 років позбавлення волі, частково приєднати невідбуту частину покарання за вироком Охтирського міськрайонного суду від 20.02.2024, із застосуванням положень ст. 72 КК України, остаточно призначити ОСОБА_4 покарання у виді 2 років 1 місяця позбавлення волі.
У судовому засіданні прокурор вимоги за заявою підтримав.
Засуджений ОСОБА_4 у судовому засіданні при вирішенні даного питання покладався на розсуд суду.
Суд, вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Встановлено, що ОСОБА_4 засуджений вироком Охтирського міськрайонного суду від 20.02.2024 за ч. 4 ст.185, із застосуванням ст. 69 КК України,до покарання у виді 6 місяців арешту (а.с.54-55). Вирок набрав законної сили 22.03.2024 року, однак ОСОБА_4 на час розгляду клопотання прокурора, затриманий на виконання цього вироку не був.
Пунктом 23розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Кримінального кодексу Україниу редакціїЗакон України від 23.08.2023 №3342-IX «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань»(даліЗакон №3342-IX), який набрав чинності 28.03.2024, передбачено, що з дня набрання чинностіЗаконом №3342-IXзасудженим, які відбувають покарання у виді арешту в арештних домах, замінити невідбуту частину покарання на інший вид покарання відповідно достатті 72 цього Кодексу.
Відповідно до положеньЗакону № 3342-IX з 28.03.2024 покарання у виді арешту не може застосовуватись до осіб, які не є військовослужбовцями.
З 28.03.2024Законом № 3342-IX Кримінальний кодекс Українидоповнено новим видом покаранняпробаційний нагляд, яке є менш суворим ніж арешт.
Згідностатті 59-1 КК Українипокарання у виді пробаційного нагляду полягає в обмеженні прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства.
Закон про кримінальну відповідальність, що скасовує кримінальну протиправність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість (частина 1статті 5 КК України).
Частиною 3статті 74 КК Українипередбачено, що призначена засудженому міра покарання, що перевищує санкцію нового закону, знижується до максимальної межі покарання, встановленої санкцією нового закону. У разі якщо така межа передбачає більш м`який вид покарання, відбуте засудженим покарання зараховується з перерахуванням за правилами, встановленими частиною першоюстатті 72 цього Кодексу.
Судом установлено, що засуджений ОСОБА_4 покарання, призначене вироком Охтирського міськрайонного суду від 20.02.2024, у виді арешту строком 6 місяців не відбув, тому невідбуте покарання підлягає заміні на менш суворий вид покарання відповідно достатті 72КК України у виді пробаційного нагляду.
При цьому згідно частини 2статті 72 КК Україниодному дню арешту відповідають два дні пробаційного нагляду.
Оскільки ОСОБА_4 призначено покарання у виді арешту строком на 6 місяців, воно відповідає 1 року пробаційного нагляду.
Таким чином відсутні підстави для заміни засудженому покарання у виді арешту на покарання у виді обмеження волі, яке є більш суворим покаранням і у разі його застосування буде погіршувати становище засудженого та суперечитиме вимогам чинного законодавства.
Згідно статті 49-2 КВК Українистрок покарання у виді пробаційного нагляду обчислюється з дня постановки засудженого на облік уповноваженим органом з питань пробації.
Отже покарання призначене засудженому має бути приведене у відповідності до вимог вищенаведених норм закону, а заява підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст.59-1,72 КК України, ст.ст.537,539 КПК України, суд-
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора задовольнити частково.
Замінити засудженому ОСОБА_4 невідбуте покарання, призначене вироком Охтирського міськрайонного суду від 20.02.2024 за ч. 4 ст.185, ст.69 КК Україниу виді арешту строком шість місяців на покарання у виді пробаційного нагляду відповідно достатті 72 КК Українина строкодин рік.
Покласти на ОСОБА_4 такі обов`язки:
1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання;
3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Строк відбування покарання у виді пробаційного нагляду обчислювати з дня постановки засудженого ОСОБА_4 на облік уповноваженим органом з питань пробації за місцем проживання.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення, а засудженим в той же строк з моменту вручення її копії.
Суддя Охтирського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_1
Суд | Охтирський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 09.05.2024 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 118919865 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Яценко Н. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні