Ухвала
від 08.05.2024 по справі 922/851/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

08 травня 2024 року м. ХарківСправа № 922/851/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Пономаренко Т.О.

розглянувши клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Род-Ник Інвест» Барабицької Я.М. (вх.№11760 від 03.05.2024) про зміну предмета позову у справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Род-Ник Інвест" (01133, м. Київ, вул. Євгена Коновальця, 36, прим. 31; код ЄДРПОУ: 40455555) до Харківської міської ради (61003, м. Харків, м-н Конституції, 7; код ЄДРПОУ: 04059243) про оформлення права користування земельною ділянкою та визнання укладеним договору оренди за участю представників:

позивача Барабицької Я.М., адвоката, довіреність №1 від 02.01.2024; Пятахи Ю.В., адвоката, довіреність №2 від 02.01.2024; Маловічко І.В., директора, витяг з ЄДРПОУ;

відповідача Руденко Д.Ю., посвідчення №2921.

ВСТАНОВИВ:

18.03.2024 Товариство з обмеженою відповідальністю "Род-Ник Інвест" звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Харківської міської ради, в якій просить суд оформити право користування земельною ділянкою та визнати укладеним договір оренди земельної ділянки у м. Харкові по проспекту Льва Ландау 241-Б з кадастровим номером 6310137500:02:043:0062 між Харківською міською радою (ОРЕНДОДАВЕЦЬ) та Товариством з обмеженою відповідальністю «РОД-НИК ІНВЕСТ» (ОРЕНДАР) строком на 5 років до 01.09.2025 року на тих самих умовах, які були викладені в договорі оренди спірної земельної ділянки між Харківською міською радою та ТОВ «АМАТ» (код 35855985), а також стягнути з відповідача судові витрати зі сплати судового збору.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 19.03.2024 прийнято позовну заяву (вх.№851/24 від 18.03.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю "Род-Ник Інвест" до Харківської міської ради про оформлення права користування земельною ділянкою та визнання укладеним договору оренди до розгляду та відкрито провадження у справі №922/851/24. Призначено підготовче засідання на 17 квітня 2024 року о 11:00.

03.05.2024 до суду надійшло клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Род-Ник Інвест» Барабицької Я.М. (вх.№11760 від 03.05.2024) про зміну предмета позову, в якому просить суд змінити предмет позову та викласти предмет позову у наступній редакції оформити право користування земельною ділянкою та визнати укладеним договір оренди земельної ділянки у м. Харкові по проспекту Льва Ландау 241-Б з кадастровим номером 6310137500:02:043:0062 між Харківською міською радою (ОРЕНДОДАВЕЦЬ) та Товариством з обмеженою відповідальністю «РОД-НИК ІНВЕСТ» (ОРЕНДАР) строком на 5 років на умовах, які викладені в договорі оренди земельної ділянки в наступній редакції:

"ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ"

м. Харків


року

Харківська міська рада в особі міського голови Терехова Ігоря Олександровича (далі - Орендодавець), діючого відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі», з одного боку,

та Орендар Товариство з обмеженою відповідальністю «РОД-НИК ІНВЕСТ», в особі директора Маловічко Ірини Віталіївни, яка діє на підставі Статуту (виписка з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, дата та номер запису 02.06.2021 року за реєстраційним № 1000 701 0700 09063060, дата видачі виписки 02.06.2021 року, код 40455555), з іншого, уклали цей договір про нижченаведене.

Предмет договору

1. Орендодавець надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку із цільовим призначенням (категорія землі, підрозділ коду КВЦПЗ) - землі промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони та іншого призначення, код КВЦПЗ 12.08 - для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій для експлуатації та обслуговування стаціонарного АГЗП, з кадастровим номером 6310137500:02:043:0062, яка розташована: м. Харків, проспект Льва Ландау, 241-Б.

Об`єкт оренди

2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,0162 га, у тому числі ріллі _-_ га, багаторічних насаджень _-_ га, сіножатей _-_ га, пасовищ __-__ га, лісів _- _ га, під забудовою __0,00225__га, інших угідь __-__ га.

3. На земельній ділянці розміщено об`єкти нерухомого майна нежитлова будівля літ «А-1», а також інші об`єкти інфраструктури - немає.

4. Земельна ділянка передається в оренду разом з - немає.

5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки на дату укладення договору становить 268812,68 гривень (двісті шістдесят вісім тисяч вісімсот дванадцять гривень 68 копійок).

У разі зміни нормативної грошової оцінки земель м. Харкова за рішенням міської ради Орендар самостійно замовляє витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки і направляє його до територіального органу Державної фіскальної служби України за місцем знаходження земельної ділянки.

6. Земельна ділянка, яка передається в оренду, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її ефективному використанню не виявлено.

7. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини згідно з рішенням Харківської міської ради про надання в оренду земельної ділянки зміна цільового призначення земельної ділянки без відповідного дозволу, передбаченого законодавством, - не допускається.

Строк дії договору

8. Договір укладено на 5 (п`ять) років. Після закінчення строку дії договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі Орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію листом-повідомленням.

У разі неподання орендарем листа-повідомлення, а також подання листа повідомлення пізніше строку, передбаченого пунктом 8 цього договору, Департамент земельних відносин Харківської міської ради інформує про це відповідний територіальний орган Державної фіскальної служби України за місцем знаходження земельної ділянки. При цьому розмір річної орендної плати встановлюється у подвійному розмірі, але не більше 12% від суми нормативної грошової оцінки земельної ділянки до моменту поновлення права оренди або припинення права оренди земельної ділянки.

У разі подання орендарем листа-повідомлення в належний строк Орендар продовжує сплачувати орендну плату в розмірі, передбаченому пунктом 9 цього договору, до моменту поновлення права оренди або припинення права оренди земельної ділянки.

Орендна плата

9. Орендна плата за земельну ділянку вноситься Орендарем щомісячно в грошовій формі на рахунок Державного казначейства України у Харківській області. Інформація щодо реквізитів отримується у відповідному територіальному органі Державної фіскальної служби України за місцем розташування земельної ділянки.

Розмір орендної плати за земельну ділянку становить 12% від суми нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

10. У подальшому Орендар самостійно здійснює обчислення орендної плати за землю з урахуванням індексації, визначеної законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами.

У разі зміни нормативної грошової оцінки земель міста Харкова за рішенням міської ради Орендар на підставі отриманого витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки самостійно розраховує розмір орендної плати із застосуванням ставки (%), передбаченої пунктом 9 цього договору, без погодження Орендодавця та без внесення змін до цього договору.

11. Орендна плата за земельну ділянку сплачується рівними частками за місцем розташування земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

12. Платіжне доручення або квитанція мають містити обов`язкову інформацію про номер державної реєстрації договору оренди земельної ділянки або/та реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна, за яку справляється плата, та строк, за який здійснюється платіж.

13. Розмір орендної плати переглядається в разі:

а) зміни умов господарювання, передбачених договором;

б) зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом

України, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;

в) зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної та комунальної власності;

г) погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами;

д) в інших випадках, передбачених законом.

14. У разі невнесення орендної плати у строк, визначений цим договором:

у 10-денний строк сплачується штраф у розмірі 100 відсотків річної орендної плати, встановленої цим договором;

стягується пеня в розмірі, визначеному згідно з чинним законодавством.

Умови використання земельної ділянки

15. Земельна ділянка передається в оренду для експлуатації та обслуговування стаціонарного АГЗП.

16. Цільове призначення земельної ділянки (категорія землі, підрозділ коду КВЦПЗ) землі промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони та іншого призначення, код КВЦПЗ 12.08 - для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій.

17. Умови збереження стану об`єкта оренди: забороняється самовільна забудова земельної ділянки, розміщення тимчасових споруд та малих архітектурних форм без оформлення відповідних документів, передбачених законодавством.

Умови повернення земельної ділянки

18. Після припинення дії договору Орендар повертає Орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду. Об`єкт за договором оренди землі вважається повернутим Орендодавцеві з моменту державної реєстрації припинення права оренди.

Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних зі зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.

У разі погіршення якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей орендованої земельної ділянки або приведення її у непридатний для використання за цільовим призначенням стан збитки, що підлягають відшкодуванню, визначаються відповідно до Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.1993 № 284.

19. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.

20. Питання щодо можливості компенсації поліпшення стану земельної ділянки, проведене Орендарем відповідно до письмової згоди з Орендодавцем землі, вирішуються за окремою угодою.

21. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.

Збитками вважаються:

а) фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору Орендодавцем, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;

б) доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.

22. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.

Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки

23. На орендовану земельну ділянку встановлено обмеження (обтяження) відсутні, та інші права третіх осіб - відсутні.

24. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.

Інші права та обов`язки сторін

25. Орендодавець має право вимагати:

а) використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з пунктом договору оренди;

б) дотримання екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів, додержання державних стандартів, норм і правил, у тому числі місцевих правил забудови населених пунктів;

в) дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються;

г) своєчасного внесення орендної плати;

д) сплати Орендарем у повному обсязі розміру орендної плати;

е) своєчасного надання Орендарем інформації (листів, копій платіжних документів) у строк, встановлений цим договором, щодо задекларованих та сплачених щомісячно платежів з орендної плати за землю.

26. Обов`язки Орендодавця:

а) передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди;

б) при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;

в) не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;

г) відшкодувати Орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося Орендарем за згодою Орендодавця;

д) попередити Орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди.

27. Права Орендаря:

а) самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;

б) за письмовою згодою Орендодавця зводити у встановленому законодавством порядку житлові будинки, виробничі, торговельні, культурно-побутові, інші будівлі та споруди і закладати багаторічні насадження;

в) отримувати продукцію і доходи;

г) звертатися у відповідні органи щодо витребування орендованої земельної ділянки з будь-якого незаконного володіння і користування, усунення перешкод у користуванні нею, відшкодування збитків, заподіяних земельній ділянці громадянами та юридичними особами, у тому числі Орендодавцем;

д) у разі належного виконання своїх обов`язків відповідно до умов договору має за інших рівних умов переважне право на поновлення цього договору після закінчення строку його дії у порядку, визначеному в пункті 8 договору;

е) передавати земельну ділянку або її частини в суборенду без зміни умов використання земельної ділянки за письмовою згодою Орендодавця.

Умови договору суборенди земельної ділянки мають бути визначені в межах договору оренди земельної ділянки і не суперечити йому. Строк договору суборенди не може перевищувати строку дії договору оренди земельної ділянки. У разі припинення права оренди земельної ділянки право суборенди припиняється, що не потребує складання будь-яких угод з цього приводу.

Право суборенди підлягає державній реєстрації.

є) Орендар, який відповідно до закону може мати у власності орендовану земельну ділянку, має переважне право на придбання її у власність у разі продажу цієї земельної ділянки за умови, що він сплачує ціну, за якою вона продається, та у разі продажу на конкурсі (аукціоні), якщо його пропозиція є рівною з пропозицією, яка є найбільшою із запропонованих учасниками конкурсу (аукціону).

28. Обов`язки Орендаря:

а) починати використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;

б) сплачувати орендну плату у строк та в розмірі, що встановлені цим договором;

в) у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки вчинити дії, передбачені п. 10 цього договору;

г) виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;

д) дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико- культурного призначення;

е) використовувати земельну ділянку за цільовим призначенням згідно з договором;

є) дотримуватися екологічної безпеки землекористування і зберігання родючості ґрунтів, не допускати погіршення екологічного стану земельної ділянки в результаті своєї господарської діяльності;

ж) дотримуватися правил добросусідства, державних норм і правил, проектних рішень, правил забудови міста Харкова, чинного законодавства України;

з) дотримуватися санітарних і протипожежних норм, забезпечити зберігання інженерних комунікацій і споруд, що знаходяться на орендованій земельній ділянці та під її поверхнею;

и) у разі закінчення строку оренди землі привести земельну ділянку у придатний для подальшого використання стан. Приведення земельної ділянки у придатний стан включає в себе благоустрій території та інші дії у разі потреби, при цьому за Орендарем залишається право власності на всі будівлі, які збудовані на ділянці відповідно до вимог чинного законодавства України;

і) у разі зміни своїх реквізитів, юридичної адреси, назви, організаційно-правової форми тощо у 10-денний строк з моменту настання таких змін письмово повідомити про це Орендодавця;

ї) протягом 20 робочих днів після отримання від Орендодавця примірника договору оренди землі стати на облік в органах Державної фіскальної служби України за місцем розташування земельної ділянки як платник з орендної плати за землю;

к) щомісячно, до 20 числа місяця, що настає за звітним, надавати Орендодавцю інформацію про здійснені платежі з орендної плати з наданням копій платіжних документів про таку сплату;

л) у разі переходу права власності на нерухоме майно, що розташоване на орендованій земельній ділянці, до іншої особи:

при укладанні правочину про перехід права власності на такі об`єкти повідомляти нового (нових) власника (власників) нерухомого майна про наявність цього договору оренди землі з наданням його копій;

протягом 5-ти робочих днів з дати укладання правочину про. перехід права власності на такі об`єкти до іншої (інших) особи (осіб) направити Орендодавцеві лист повідомлення про відчуження об`єктів нерухомого майна, в якому вказати осіб - нових власників нерухомого майна, їх місцезнаходження (реєстрацію), з наданням копій відповідних правочинів про перехід права власності.

29. Орендар не має права передавати в заставу або вносити до статутного фонду право оренди земельної ділянки, що є предметом цього Договору.

Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини

30. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе Орендар.

Страхування об`єкта оренди

31. Згідно з цим договором об`єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.

32. Страхування об`єкта оренди не здійснюється.

Зміна умов договору і припинення його дії

33. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін, крім випадку, передбаченого п. 10 цього договору. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір вирішується в судовому порядку.

34. Дія договору припиняється в разі:

а) закінчення строку, на який його було укладено;

б) придбання Орендарем земельної ділянки у власність;

в) викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;

г) ліквідації юридичної особи - Орендаря;

д) смерті фізичної особи - Орендаря.

Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

35. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:

а) взаємною згодою сторін;

б) рішенням суду на вимогу однієї зі сторін унаслідок невиконання іншою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, що істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.

36. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку допускається.

Умовами розірвання договору в односторонньому порядку є використання земельної ділянки не за цільовим призначенням, встановленим у п. 16 цього договору; систематична несплата орендної плати; здійснення самочинного будівництва на земельній ділянці, встановлення тимчасових споруд та малих архітектурних форм без оформлення відповідних документів, передбачених законодавством; у разі потреби надання земельної ділянки для суспільних потреб.

37. Перехід права власності на об`єкти нерухомого майна, що розташовані на орендованій земельній ділянці до іншої особи є підставою для зміни умов договору. Реорганізація юридичної особи Орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.

У разі набуття права власності на нерухоме майно, що розміщене на орендованій земельній ділянці іншою особою, зміна Орендаря за цим договором на нового власника (власників) нерухомого майна може здійснюватися шляхом укладання додаткової угоди про заміну сторони в договорі.

Право на орендовану земельну ділянку у разі смерті фізичної особи - Орендаря, засудження або обмеження її дієздатності за рішенням суду не переходить до спадкоємців або інших осіб, які використовують цю земельну ділянку разом з Орендарем.

Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору

38. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.

39. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.

Прикінцеві положення

40. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами. Якщо сторони домовилися про нотаріальне посвідчення договору, такий договір є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення.

Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в Орендодавця, другий - в Орендаря.

41. Земельна ділянка вважається переданою Орендареві з моменту державної реєстрації права оренди.

42. Підписанням цього договору Орендар надає згоду на передачу інформації щодо платежу за оренду землі територіальним органом Державної фіскальної служби України за запитом уповноваженого виконавчого органу Харківської міської ради.

РЕКВІЗИТИ СТОРІН

ОРЕНДОДАВЕЦЬ ОРЕНДАР

Харківська міська рада ТОВ «РОД-НИК ІНВЕСТ»

ідентифікаційний код 04059243 ідентифікаційний код 40455555

м. Харків, м-н Конституції, 7 м. Київ, вул. Є.Коновальця 36, приміщення 31

в особі міського голови в особі директора


І.О.ТЕРЕХОВ
І.В.МАЛОВІЧКО

(підпис) (підпис)

МП МП»

У підготовчому засіданні 08.05.2024 представники позивача клопотання (вх.№11760 від 03.05.2024) про зміну предмета позову підтримували у повному обсязі та просили задовольнити його.

Представник відповідача підготовчому засіданні 08.05.2024 просила розглянути клопотання (вх.№11760 від 03.05.2024) про зміну предмета позову на розсуд суду.

Розглянувши клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Род-Ник Інвест» Барабицької Я.М. (вх.№11760 від 03.05.2024) про зміну предмета позову, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 14 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Відповідно до частини третьої статті 46 Господарського процесуального кодексу України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.

Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.

Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.

Слід зазначити, що правові підстави позову - це зазначена у позовній заяві нормативно-правова кваліфікація обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Отже зміна предмета позову означає зміну матеріальної вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається, оскільки у разі одночасної зміни предмета та підстав позову фактично виникає нова матеріально-правова вимога позивача, яка обґрунтовується іншими обставинами, що за своєю суттю є новим позовом.

Не вважаються зміною підстав позову доповнення його новими обставинами при збереженні в ньому первісних обставин та зміна посилання на норми матеріального чи процесуального права.

Аналогічні висновки Верховного Суду щодо застосування частини третьої статті 46 Господарського процесуального кодексу викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25 червня 2019 року у справі №924/1473/15 та у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 15 жовтня 2020 року у справі №922/2575/19.

Відповідно до правової позиції Верховного Суду, викладеної в постанові від 22.07.2021 по справі №910/18389/20, особа, яка звертається до суду з позовом, самостійно визначає у позовній заяві, яке її право чи охоронюваний законом інтерес порушено особою, до якої пред`явлено позов, та зазначає, які саме дії необхідно вчинити суду для відновлення порушеного права. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Предмет позову кореспондується із способами захисту права, які визначені, зокрема у статті 16 Цивільного кодексу України, статті 20 Господарського кодексу України, а відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, що може полягати в обранні позивачем іншого/інших, на відміну від первісно обраного/них способу/способів захисту порушеного права, в межах спірних правовідносин.

Необхідність у зміні предмету позову може виникати тоді, коли початкові вимоги позивача не будуть забезпечувати чи не в повній мірі забезпечать позивачу захист його порушених прав та інтересів.

Зміна предмету позову можлива, зокрема у такі способи: заміна одних позовних вимог іншими; доповнення позовних вимог новими; вилучення деяких із позовних вимог; пред`явлення цих вимог іншому відповідачу в межах спірних правовідносин.

Як вбачається із матеріалів справи, предметом спору у цій справі у первісній редакції позовної заяви було оформлення права користування земельною ділянкою та визнання укладеним договору оренди земельної ділянки у м. Харкові по проспекту Льва Ландау 241-Б з кадастровим номером 6310137500:02:043:0062 між Харківською міською радою (ОРЕНДОДАВЕЦЬ) та Товариством з обмеженою відповідальністю «РОД-НИК ІНВЕСТ» (ОРЕНДАР) строком на 5 років до 01.09.2025 року на тих самих умовах, які були викладені в договорі оренди спірної земельної ділянки між Харківською міською радою та ТОВ «АМАТ» (код 35855985).

У клопотанні (вх.№11760 від 03.05.2024) про зміну предмету позову представник позивача просить суд оформити право користування земельною ділянкою та визнати укладеним договір оренди земельної ділянки у м. Харкові по проспекту Льва Ландау 241-Б з кадастровим номером 6310137500:02:043:0062 між Харківською міською радою (ОРЕНДОДАВЕЦЬ) та Товариством з обмеженою відповідальністю «РОД-НИК ІНВЕСТ» (ОРЕНДАР) строком на 5 років на умовах, які викладені в договорі оренди земельної ділянки в редакції, що додається.

Виходячи з наведеного позивач просить суд змінює предмет позову в частині визнання укладеним договору оренди земельної ділянки в редакції, що додається до клопотання, замість вимоги про визнання укладеним договору оренди земельної ділянки на тих самих умовах, які були викладені в договорі оренди спірної земельної ділянки між Харківською міською радою та ТОВ «АМАТ».

За таких обставин, суд вважає за можливе прийняти до розгляду клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Род-Ник Інвест» Барабицької Я.М. (вх.№11760 від 03.05.2024) про зміну предмета позову та з його урахуванням здійснювати подальший розгляд справи.

Керуючись статтями 14, 46, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Род-Ник Інвест» Барабицької Я.М. (вх.№11760 від 03.05.2024) про зміну предмета позову задовольнити.

Пункт 2 прохальної частини позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Род-Ник Інвест» до Харківської міської ради про оформлення права користування земельною ділянкою та визнання укладеним договору оренди вважати викладеним в редакції, яка зазначена у заяві про зміну предмета позову (вх.№11760 від 03.05.2024).

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Повний текст ухвали складено 09.05.2024.

СуддяТ.О. Пономаренко

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення08.05.2024
Оприлюднено13.05.2024
Номер документу118922085
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин

Судовий реєстр по справі —922/851/24

Постанова від 18.11.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Склярук Ольга Ігорівна

Постанова від 18.11.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Склярук Ольга Ігорівна

Ухвала від 28.10.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Склярук Ольга Ігорівна

Ухвала від 08.10.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Склярук Ольга Ігорівна

Ухвала від 13.09.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Склярук Ольга Ігорівна

Ухвала від 02.09.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Склярук Ольга Ігорівна

Ухвала від 31.07.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Рішення від 24.07.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 17.07.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 05.06.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні