Рішення
від 09.05.2024 по справі 453/560/24
СКОЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 453/560/24

№ провадження 2/453/332/24

Р ІШ ЕН НЯ

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И /заочне/

09 травня 2024 року Сколівський районний суд Львівської області у складі: головуючого судді Брони А.Л.,

секретаря судового засідання Бендеш А.І.,

без учасників справи,

розглянувши у залі суду в місті Сколе Львівської області в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Славського ДП ЛГП «Галсільліс» до ОСОБА_1 , за участю третьої особи Славської селищної ради Стрийського району Львівської області, про відшкодування майнової шкоди,-

в с т а н о в и в:

02.04.2024 року Славське ДП ЛГП «Галсільліс» в особі директора Павлова В.В. звернулось в суд з позовною заявою до ОСОБА_1 , за участю третьої особи на стороні позивача Славської селищної ради Стрийського району Львівської області, в якій просить стягнути з ОСОБА_1 на користь Славської селищної ради Стрийського району Львівської області 54213 (п`ятдесят чотири тисячі двісті тринадцять) грн. 20 коп. на відшкодування майнової шкоди та на користь Славського ДП ЛГП «Галсільліс» сплачений судовий збір.

Ухвалою Сколівського районного суду Львівської області від 04.04.2024 року було прийнято заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у справі на підставі ч.5 ст. 279 ЦПК України.

Розгляд справи відбувся 09.05.2024 року без учасників справи.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що вироком Сколівського районного суду Львівської області від 22.06.2021 року у справі № 453/590/21 було затверджено угоду про визнання винуватості від 06.04.2021 року, укладену між прокурором Сколівськоговідділу Стрийськоїокружної прокуратуриЛьвівської областіМаксимів О.Г. та обвинуваченим ОСОБА_1 , внаслідок чого ОСОБА_1 було визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст. 246 КК Україниі призначено йому покарання у виді штрафу в розмірі 1 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становило 17 000 гривень.

Внаслідок вчинення відповідачем вказаного кримінального правопорушення було заподіяно істотну шкоду інтересам держави в особі потерпілого Славського дочірнього лісогосподарського підприємства «Галсільліс» на загальну суму 54213 (п`ятдесят чотири тисячі двісті тринадцять) грн. 20 коп.

Станом на час подання позову відповідачем в добровільному порядку вказані збитки відшкодовані не були, внаслідок чого позивач змушений звернутися в суд із вказаним позовом.

Відповідач ОСОБА_1 про час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином, відзив на позовну заяву не подав.

Третя особа - Славська селищна рада Стрийського району Львівської області, будучи належним чином повідомлена про дату та час проведення судового засідання, письмових пояснень з приводу позову не подала.

У зв`язку з викладеним судом ухвалено рішення про заочний розгляд на підставі наявних у справі доказів.

На підставі ч. 3 ст. 211, ч. 2 ст. 247 ЦПК України справа слухається у відсутність сторін без фіксування судового процесу технічними засобами.

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є невід`ємною частиною національного законодавства, кожна людина при визначенні її громадянських прав і обов`язків має право на справедливий судовий розгляд.

Згідно з ч.1 і ч.2 ст.4, ч.1 ст.5 ЦПК України, кожна особа має право у порядку, встановленим цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів, а суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.

За положеннями ч.1ст. 13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, у межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Виходячи із наведених вище процесуальних норм суд встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

Загальні підстави відшкодування майнової шкоди визначені ч.1 та ч.2ст. 1166 ЦК України, за змістом котрої майнова шкода, завдана неправомірними діями особистим немайновим правам фізичної абр юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується у повному обсязі особою, яка її завдала. При цьому особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоду завдано не з її вини.

Яквбачається зматеріалів кримінальногопровадження,зокрема зізмісту обвинувальногоакту, ОСОБА_1 ,в періодчасу з10:00год.01квітня 2021року, перебуваючи в с. Верхня Рожанка Стрийського району Львівської області, в урочищі «Мочари», на території кварталу № НОМЕР_1 ,виділу №11Тухлянського лісництваСлавського ДЛГП«Галсільліс»,порушуючи встановленийпорядок охорони,раціонального використаннята відновленнялісу,маючи умиселна незаконнупорубку дерев у лісі з корисливих мотивів з метоюзаготівлі деревинита подальшогоїї використанняв господарстві,всупереч вимогам п. п. 2, 3 «Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів», затвердженого постановою КМУ №761 від 23.05.2007 року, без виданих уповноваженим органом документів (лісорубного квитка, ордеру), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, за допомогою ручного інструменту, оснащеного двигуном внутрішнього згорання типу ланцюгової бензопили марки «УРАЛ», шляхом повного відокремлення стовбура від кореня до ступеня припинення росту, здійснив незаконну порубку чотирьох сироростущих дерев породи «Смерека», діаметр пнів яких згідно польової перелікової відомості становить 54 см, 65 см, 44 см, 39 см. Після цього, на місці рубки, використовуючи бензопилу марки «УРАЛ», ОСОБА_1 порізав стовбури дерев на колоди довжиною по 5 метрів, де в подальшому колоди дерев в кількості 15 штук перевіз на територію приватної ділянки своєї дочки ОСОБА_2 , розташованої по АДРЕСА_1 . Внаслідок незаконної порубки чотирьох сироростущих дерев породи «Смерека», ОСОБА_1 заподіяв істотну шкоду Славському ДЛГП «Галсільліс» на загальну суму 54213,20 грн.

Таким чином ОСОБА_1 вчинив незаконну порубку дерев у лісі, перевезення та зберігання незаконно зрубаних дерев, що заподіяло істотну шкоду, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 246 КК України.

22.06.2021 року вироком Сколівського районного суду Львівської області було затверджено угоду про визнання винуватості від 06.04.2021 року, укладену між прокурором Сколівськоговідділу Стрийськоїокружної прокуратуриЛьвівської областіМаксимів О.Г. та обвинуваченим ОСОБА_1 , внаслідок чого ОСОБА_1 було визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст. 246 КК Україниі призначено йому покарання у виді штрафу у розмірі 1 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становило 17 000 гривень.

Як встановлено в судовому засіданні, вирок Сколівського районного суду Львівської області від 22.06.2021 року відповідачем в апеляційному порядку не оскаржувався та 23.07.2021 року набрав законної сили.

Цивільний позов в кримінальному провадженні прокурором в інтересах держави не пред`являвся.

Згідно ч.6ст. 82 ЦПК України,вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.

Відповідно до п.7постанови Пленуму ВСУ №14 від 18.12.2009 «Про судове рішення у цивільній справі», розглядаючи позов, який випливає з кримінальної справи, суд не вправі обговорювати вину відповідача, а може вирішувати питання лише про розмір відшкодування.

Пленум Верховного Суду України у пункті 2постанови № 6 від 27.03.1992 року «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди»роз`яснив, що розглядаючи позови про відшкодування шкоди, суди повинні мати на увазі, що шкода заподіяна особі і майну громадянина, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв`язок та є вина зазначеної особи.

Відповідно до ст. ст. 105, 107Лісового кодексуУкраїни відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні у незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників. Підприємства, установи, організації і громадяни зобов`язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.

Відповідно до ст.1166ЦК України майнова шкода завдана юридичній особі, відшкодовується в повному обсязі особою яка її завдала.

Оскільки ОСОБА_1 здійснив незаконну порубку лісу на території кварталу №26,виділу №11Тухлянського лісництваСлавського ДЛГП«Галсільліс» в урочищі «Мочари» у межах Славської селищної ради Стрийського району Львівської області, відповідно сума матеріальної шкоди підлягає стягненню на рахунок Славської селищної ради Стрийського району Львівської області.

Отже, враховуючи фактичні обставини справи, встановлені в судовому засіданні, зміст спірних правовідносин, а також досліджені докази і, зокрема, вирок суду, який набрав законної сили, суд приходить до висновку, що між неправомірними діями відповідача та шкодою, завданою інтересам держави, а саме Славському дочірньому лісогосподарському підприємстві «Галсільліс», яка на даний час є невідшкодованою, є безпосередній причинний зв`язок, а тому вважає, що даний позов підлягає задоволенню.

Відповідно дост. 141 ЦПК Українисудовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст. ст. ст.ст. 4,5,12, 76-81, 83,89,141,258,259,263-265, 268,274-279, 280-281 ЦПК України, ст. 1166 ЦК України, ст.100Лісового кодексуУкраїни суд,

в и р і ш и в:

Позов Славського ДПЛГП «Галсільліс»до ОСОБА_1 ,за участютретьої особи Славськоїселищної радиСтрийського районуЛьвівської області,про відшкодуваннямайнової шкоди, задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 , на користь Славської селищної ради Стрийського району Львівської області (місцезнаходження: вул. Івасюка, 24, смт. Славсько, Стрийський район, Львівська область, код ЄДРПОУ 04370314)54213 (п`ятдесят чотири тисячі двісті тринадцять) грн. 20 коп. майнової шкоди.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 , на користь Славського ДП ЛГП «Галсільліс», місцезнаходження: вул. Устияновича, 10, смт. Славське Стрийський район Львівська область, код ЄДРПОУ 31619582 3028 (три тисячі двадцять вісім) грн. сплаченого судового збору.

Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про його перегляд чи апеляційної скарги на таке рішення, якщо заяву про перегляд заочного рішення чи апеляційну скаргу не було подано.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд, якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений у разі пропуску з інших поважних причин.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка подається безпосередньо до Сколівського районного суду Львівської області.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Львівського апеляційного суду.

Повне найменування сторін та інших учасників справи:

Позивач:Славське ДП ЛГП «Галсільліс», місцезнаходження: вул. Устияновича, 10, смт. Славське Стрийський район Львівська область, код ЄДРПОУ 31619582.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 .

Третя особа: Славська селищна рада Стрийського району Львівської області, місцезнаходження: вул. Івасюка, 24, смт. Славсько, Стрийський район, Львівська область, код ЄДРПОУ 04370314.

Суддя

СудСколівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення09.05.2024
Оприлюднено13.05.2024
Номер документу118924004
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища

Судовий реєстр по справі —453/560/24

Рішення від 09.05.2024

Цивільне

Сколівський районний суд Львівської області

Брона А. Л.

Ухвала від 04.04.2024

Цивільне

Сколівський районний суд Львівської області

Брона А. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні