Справа № 639/2600/24
Провадження№1-кс/639/630/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 травня 2024 року м. Харків
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань погоджене прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_3 клопотання дізнавача СД ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів,які містять охоронювану законом таємницю, в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024226250000095 від 14.04.2024, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст.309 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Дізнавач СД ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 звернулася до слідчого судді з вищезазначеним клопотанням, яке погоджене у встановленому кримінальним процесуальним законодавством порядку прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_3 .
В клопотанні дізнавач просить надати тимчасовий доступ до надати дізнавачу СД ВП № 1 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_4 дозвіл на тимчасовий доступ до медичної документації, яка стала підставою для постановки на облік, призначення курсу лікування, видачі препаратів наркотичних засобів ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме до: медичної картки амбулаторного хворого щодо перебування ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на обліку, проходження курсу лікування та отримання препаратів наркотичних засобів у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ); листків призначень ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ); письмового звернення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ), щодо початку замісної підтримувальної терапії; інформованої згоди на участь у замісній підтримувальній терапії із застосування препарату ЗПТ (форма первинної облікової документації № 129-1/0) ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ); журналів реєстрації спеціальних рецептурних бланків форми № 3 (Ф-3) у закладах охорони здоров?я (форма первинної облікової документації № 129-1/0) з вилученням копій сторінок, на яких зафіксовано виписування рецептів ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ) за період з дати постановлення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на ЗПТ до теперішнього часу; договорів про надання медичних послуг з проведення замісної підтримувальної терапії ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ) за період з дати постановлення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на ЗПТ до теперішнього часу, з можливістю вилучення їх в оригіналах.
Мотивоване клопотання тим, що у провадженні СД ВП № 1 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024226250000095 від 14.04.2024, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.
Процесуальне керівництво за вказаним кримінальним провадженням здійснюється Новобаварською окружною прокуратурою м. Харкова.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 13.04.2024 приблизно о 10:15 годині за адресою: АДРЕСА_2 у гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виявлено та у подальшому вилучено блістер з 7 пігулками білого кольору, пластикову колбу з невідомою речовиною білого кольору, медичний шприц з залишками невідомої речовини.
В ході досудового розслідування було опитано ОСОБА_5 , яка повідомила, що перебуває на програмі замісної підтримувальної терапії та отримує для проходження курсу лікування від наркотичної залежності препарати наркотичних засобів «Метадон» у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ).
У подальшому, 15.04.2024 було надано запит до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ) на встановлення даних перебування ОСОБА_5 на програмі замісної підтримувальної терапії та призначення останній препаратів наркотичних засобів. Так, 01.05.2024 до ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області надійшла відповідь на запит, в якій було відмовлено у надані запитуваної інформації.
Таким чином, в ході досудового розслідування, з метою встановлення істини по кримінальному провадженню, обставин кримінального правопорушення, виникла потреба в отриманні тимчасового доступу до медичної документації, а саме до оригіналу медичної картки амбулаторного хворого щодо перебування ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на обліку, проходження курсу лікування та отримання препаратів наркотичних засобів у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ); листків призначень ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ); письмового звернення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ), щодо початку замісної підтримувальної терапії; інформованої згоди на участь у замісній підтримувальній терапії із застосування препарату ЗПТ (форма первинної облікової документації № 129-1/0) ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ); журналів реєстрації спеціальних рецептурних бланків форми N? 3 (Ф-3)у закладах охорони здоров?я (форма первинної облікової документації N?129-1/0) з вилученням копій сторінок, на яких зафіксовано виписування рецептів ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ) за період з дати постановлення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на ЗПТ до теперішнього часу; договорів про надання медичних послуг з проведення замісної підтримувальної терапії ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ) за період з дати постановлення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на ЗПТ до теперішнього часу.
Іншими засобами отримати вказану інформацію, яка міститься у вказаних документах, яка містить охоронювану законом таємницю знаходиться у володінні TOB « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ) неможливо.
Відсутність вказаних документів унеможливлює встановлення істини у кримінальному провадженні.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. У клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв?язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обгрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено строк дії ухвали, який не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали, за виключенням ухвал, постановлених на виконання вимог частини другої статті 562 цього Кодексу.
Відповідно до п. 18 інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №223-558/0/4-13 від 05.04.2013, застосування стороною кримінального провадження такого способу збирання доказів як вилучення речей чи документів (ч. 7 ст. 163 КПК України) під час отримання доступу до речей і документів може здійснюватися у випадках, якщо: 1) особа, у володінні якої знаходяться речі або документи, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні речі або документи; 2) речі та документи згідно зі ст. 162 КПК України містять охоронювану законом таємницю і таке вилучення необхідне для досягнення мети застосування цього заходу забезпечення. У інших випадках, сторона кримінального провадження може витребувати та отримати речі або документи за умови їх добровільного надання володільцем без застосування процедури, передбаченої гл. 15 КПК України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Підставою для звернення із вказаним клопотанням є необхідність отримання інформації, що в них міститься, з метою використання для доведення обставин під час проведення досудового розслідування як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, єдиним способом отримання доступу є ухвала слідчого судді та неможливоіншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Зазначені в клопотанні обставини містять реальну загрозу змінити чи знищити документи, які можуть бути використані як доказ, тому дізнавач вважає за необхідне та клопоче перед слідчим суддею про розгляд клопотання без виклику особи у володінні якої вони знаходяться, згідно ч. 2 ст. 163 КПК України.
У судове засідання дізнавач ОСОБА_4 та прокурор ОСОБА_3 не з`явилися. Прокурор ОСОБА_3 надав заяву, в якій просить розгляд клопотання проводити за його відсутності, клопотання підтримав та просив задовольнити.
У зв`язку з доведенням слідчим підстав зазначених у ч. 2 ст. 163 КПК України, особа, у володіння якої знаходяться документи, не викликалася.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання й додані до нього документи, приходить до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
За змістом ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Судовим розглядом встановлено наступне.
Відомості про кримінальне провадження було внесено в ЄРДР за №12024226250000095 від 14.04.2024, за ознаками вчинення кримінального проступку, передбаченого ч 1 ст. 309 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що 13.04.2024 приблизно о 10:15 годині за адресою: АДРЕСА_2 у гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виявлено та у подальшому вилучено блістер з 7 пігулками білого кольору, пластикову колбу з невідомою речовиною білого кольору, медичний шприц з залишками невідомої речовини.
В ході досудового розслідування було опитано ОСОБА_5 , яка повідомила, що перебуває на програмі замісної підтримувальної терапії та отримує для проходження курсу лікування від наркотичної залежності препарати наркотичних засобів «Метадон» у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ).
У подальшому, 15.04.2024 було надано запит до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ) на встановлення даних перебування ОСОБА_5 на програмі замісної підтримувальної терапії та призначення останній препаратів наркотичних засобів. Так, 01.05.2024 до ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області надійшла відповідь на запит, в якій було відмовлено у надані запитуваної інформації.
Із поданого до суду клопотання видно, що дізнавач просить надати тимчасовий доступ до медичної документації, з метою встановлення істини по кримінальному провадженню, обставин кримінального проступку, причетних до його вчинення осіб, встановлення або спростування факту вчинення кримінального проступку.
Слідчий суддя вважає доведеними дізнавачем у своєму клопотанні, відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України, те, що документи можуть перебувати у володінні юридичної особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ) та самі по собі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені, та можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні та будуть сприяти у встановленні осіб причетних до кримінального правопорушення.
Одержати зазначену інформацію іншими способами неможливо.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Згідно з п. 7 ч. 2 ст. ст. 160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Однак, усупереч викладеному, порушивши у клопотанні питання про необхідність вилучення оригіналів документів, що перебувають у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме: оригіналу медичної картки амбулаторного хворого щодо перебування ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на обліку, проходження курсу лікування та отримання препаратів наркотичних засобів у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ); листків призначень ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ); письмового звернення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ), щодо початку замісної підтримувальної терапії; інформованої згоди на участь у замісній підтримувальній терапії із застосування препарату ЗПТ (форма первинної облікової документації № 129-1/0) ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ); журналів реєстрації спеціальних рецептурних бланків форми № 3 (Ф-3) у закладах охорони здоров?я (форма первинної облікової документації № 129-1/0) з вилученням копій сторінок, на яких зафіксовано виписування рецептів ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ) за період з дати постановлення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на ЗПТ до теперішнього часу; договорів про надання медичних послуг з проведення замісної підтримувальної терапії ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ) за період з дати постановлення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на ЗПТ до теперішнього часу, дізнавач не зазначає обґрунтування необхідності вилучення саме оригіналів цих документів.
За таких обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання дізнавача підлягає частковому задоволенню шляхом надання тимчасового доступу до вказаних в клопотанні документів, з можливістю ознайомитися з ними, зробити завірені належним чином їх копії.
Крім того, з урахуванням п. 1 ч. 1 ст. 164 КПК України, згідно якого в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено прізвище, ім`я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів, слідчий суддя надає право тимчасового доступу дізнавачу СД ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області, який зазначений в клопотанні.
Керуючись ст. ст.131-132,159-166,309 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання дізнавача СД ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024226250000095 від 14.04.2024, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст.309 КК України задовольнити частково.
Надати дізнавачу СД ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 дозвіл на тимчасовий доступ до медичної документації, яка стала підставою для постановки на облік, призначення курсу лікування, видачі препаратів наркотичних засобів ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме до:
-медичної картки амбулаторного хворого щодо перебування ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на обліку, проходження курсу лікування та отримання препаратів наркотичних засобів у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 );
-листків призначень ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 );
-письмового звернення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ), щодо початку замісної підтримувальної терапії;
-інформованої згоди на участь у замісній підтримувальній терапії із застосування препарату ЗПТ (форма первинної облікової документації № 129-1/0) ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 );
-журналів реєстрації спеціальних рецептурних бланків форми № 3 (Ф-3) у закладах охорони здоров?я (форма первинної облікової документації № 129-1/0) з вилученням копій сторінок, на яких зафіксовано виписування рецептів ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ) за період з дати постановлення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на ЗПТ до теперішнього часу;
-договорів про надання медичних послуг з проведення замісної підтримувальної терапії ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ) за період з дати постановлення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на ЗПТ до теперішнього часу, з можливістю ознайомитися з ними, зробити завірені належним чином їх копії.
Визначити строк дії даної ухвали два місяці з моменту її постановлення, тобто до 10.07.2024.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2024 |
Оприлюднено | 13.05.2024 |
Номер документу | 118943375 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Мілов Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні