Справа №463/4094/24
Провадження №1-кс/463/3626/24
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
10 травня 2024 року слідчий суддя Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання cлідчого відділення розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого відділу Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Галицької окружної прокуратури міста Львова Львівської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні №12024141360001556 від 07.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України,
в с т а н о в и в:
слідчий відділеннярозслідування злочиніву сферітранспорту слідчоговідділу Львівськогорайонного управлінняполіції №1ГУНП уЛьвівській області ОСОБА_3 за погодженнямз прокуроромзвернувся зклопотанням пронадання тимчасовогодоступу до документівта можливість їх вилучення, а саме медичних документів, рентгенограм, результатів комп`ютерної томографії ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , із можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Виконання ухвали покласти на слідчого ВРЗСТ СВ ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 .
Клопотання мотивує тим, що 06.05.2024 близько 10:50 год. у АДРЕСА_2 відбулася дорожньо-транспортна пригода (наїзд Т/З на пішохода), за участю автомобіля «Skoda Kodiak» реєстраційний номер НОМЕР_1 під керуванням водія ОСОБА_6 , та пішохода ОСОБА_5 , яка отримала тілесні ушкодження та госпіталізована в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ВП « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
В ході досудового розслідування виникла необхідність у призначенні судово-медичної експертизи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для проведення якої необхідна медична документація яка знаходиться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, та для належного проведення судово-медичної експертизи, тому необхідно отримати тимчасовий доступ до медичних документів, рентгенограм, результатів комп`ютерної томографії ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , із можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Іншим способом встановити відповідні обставини неможливо.
Слідчий в судове засідання не з`явивився, просив справу слухати у його та прокурора відсутності.
Представник володільця інформації тимчасовий доступ до якої просить слідчий в судове засідання не з`явився, про день та час судового засідання був повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив, відповідно до ч.4 ст.163 КПК України, вважаю можливим розглядати клопотання у відсутності представника особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, тимчасовий дозвіл на доступ до яких просить слідчий.
У відповідності до вимог ч.4 ст.107 КПК України, фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, слідчий суддя встановив наступне.
Згідно ч. 2ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбаченихКПК України. Відповідно до ч. 1ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч.5ст.163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить лікарська таємниця.
Так, Конвенція про права людини в біомедицині (Conventionon Human Rightsand Biomedicine. DIR/JUR (96), 14, Strasbourg 1996) визнає відомості про стан здоров`я людини складовою права на повагу до приватного життя (ст. 10) та охороняється також положеннями Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (ст. 8).
Відповідно п. 3.6. Етичного кодексу лікаря України кожен пацієнт має право на зберігання особистої таємниці.
Лікар, як й інші особи, які беруть участь у наданні медичної допомоги, зобов`язаний зберігати лікарську таємницю навіть після смерті пацієнта, як і факт звернення за медичною допомогою, за відсутності іншого розпорядження хворого, або якщо це захворювання не загрожує його близьким і суспільству.
Таємниця поширюється на всю інформацію, отриману в процесі лікування хворого (у т. ч. діагноз, методи лікування, прогноз тощо).
Відповідно до ст. 40 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» лікарську таємницю можливо розуміти інформацію, яка стала відома медичним працівникам й іншим особам, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд і результати, інтимну й сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості.
Частиною 6ст.163 КПК Українивстановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною пятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно з ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Зважаючи на вищевказані обставини, та те, що документи, дозвіл на тимчасовий доступ до яких з можливістю вилучення оригіналів просить надати слідчий мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні №12024141360001556. Відповідно відомості, що містяться в цих документах можуть бути використані як доказ, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів неможливо, приходжу до висновку, що клопотання підставне та його слід задовольнити, надавши слідчому тимчасовий доступ до вказаних у клопотанні документів.
Керуючись вимогами статей131,159,160,163,164 КПК України, -
п о с т а н о в и в:
клопотання задовольнити.
Надати тимчасовийдоступ додокументівта можливість їх вилучення, а саме медичних документів, рентгенограм, результатів комп`ютерної томографії ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , із можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Виконання ухвали покласти на слідчого ВРЗСТ СВ ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 .
Строк дії ухвали становить два місяці з дня її винесення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, у відповідності до вимог ч. 1ст. 166 КПК України, слідчий суддя за клопотанням слідчого, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннямиКПК Україниз метою відшукання та вилучення зазначених вище речей.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2024 |
Оприлюднено | 14.05.2024 |
Номер документу | 118967152 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Личаківський районний суд м.Львова
Рудаков Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні