Справа № 541/1235/24
Провадження № 2/541/602/2024
У Х В А Л А
17 квітня 2024 року м. Миргород
Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Третяк О.Г., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Великосорочинської сільської ради Миргородського району Полтавської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу та визнання права власності на майно в порядку спадкування, заінтересована особа Миргородська державна нотаріальна контора,
в с т а н о в и в:
До Миргородського міськрайонного суду Полтавської області надійшла вказана позовна заява.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 175, 176 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Пунктом 9 частини 1 статті 176 ЦПК України передбачено, що ціна позову у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності визначається дійсною вартістю нерухомого майна.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Дослідивши зміст поданої позовної заяви та доданих до неї документів, суд приходить до висновку, що подана позовна заява оформлена з порушеннями вимог ст. ст. 175-177 ЦПК України та має недоліки, що перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 42 ЦПК України, у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.
Згідно положень статті 48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Позивачем зазначено в позовній заяві стороною по справі Миргородську державну нотаріальну контору та зазначено її статус як заінтересована особа, однак заява ОСОБА_1 подана в порядку позовного провадження, а не в порядку окремого провадження.
У зв`язку з чим позивачу необхідно визначити належний статус Миргородської державної нотаріальної контори враховуючи положення ст. 48 та ст. 53 ЦПК України.
Крім того, у вступній частині позовної заяви не зазначено ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) та ціна позову.
Позивачем серед інших заявлено позовну вимогу про визнання права власності на нерухоме майно: 1/2 частину жилого будинку, з господарськими будівлями і спорудами, який розташований в АДРЕСА_1 . Однак позивачем не вказано ціну позову і з позовної заяви та додатків до неї не вбачається даних щодо вартості майна чи проведення будь-якої оцінки цього майна.
Отже, позивачем для визначення правильної ціни позову необхідно надати докази на підтвердження вартості спірного майна на момент звернення з позовом до суду, на підставі яких можливо буде визначити ціну позову.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Із позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено позовну вимогу немайнового характеру, а саме встановити факт належності правовстановлюючого документу, а також одну вимогу майнового характеру про визнання права власності.
До матеріалівсправи позивачемдодано квитанціюдо платіжноїінструкції №0.0.3571921260.1від 08квітня 2024року просплату ОСОБА_1 судового зборув розмірі1211грн 20коп та№ 0.0.3571919206.1 від 08 квітня 2024 року про сплату ОСОБА_1 судового збору в розмірі 605 грн 60 коп.
Відповідно до пп. 1,2 п. 1. ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, сплачується судовий збір у розмірі 0,4 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211,20 грн; за подання до суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 2422,40 грн, що складається із: 1211,20 (вимога немайнового характеру) + 1211,20 грн (вимоги майнового характеру - 1% від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору в гривнях, Отримувач коштів ГУК у Полт.обл/Миргород р-н/22030101 , Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37959255 , Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.) , Код банку отримувача (МФО) 899998 , Рахунок отримувача UA768999980313181206000016305 , Код класифікації доходів бюджету 22030101 , Призначення платежу *;101;
Крім того, в порушення вимог ч. 5 ст. 177 ЦПК України до матеріалів позову не приєднані докази, на які посилається позивач, а саме копія заповіту ОСОБА_2 , посвідченого Великообухівською сільською радою Миргородського району Полтавської області 07 вересня 2007 року.
В позовній заяві позивач просить визнати право власності на 1/2 частину жилого будинку, з господарськими будівлями і спорудами, однак не вказуючи при цьому кому належить інша частина майна та не залучено дану особу в якості співвідповідача.
Позивач зазначив у позовній заяві відповідача Великосорочинську сільську раду Миргородського району але не обґрунтував яким чином рішення у справі може вплинути на їхні права та обов`язки.
Разом з тим, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно положень п. 6 ч. 2 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Однак, із обґрунтування обставин зазначених у заяві щодо необхідності встановлення даного факту слідує, що в даному випадку відсутні обставини передбачені п. 6 ч. 2 ст. 315 ЦПК України. Крім того, свідоцтво про право власності не є належним правовстановлюючим документом, а тому встановлення даного факту не підлягає розгляду.
Вказані обставини перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до правил ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки, дана позовна заява оформлена з порушенням вимог ст. 175 і ст. 177 ЦПК України відповідно до вимог ст. 185 ЦПК України її необхідно залишити без руху, а позивачу надати строк, що не перевищує 10 днів з дня вручення йому ухвали, для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
Керуючись ст. ст. 175, 185 ЦПК України,-
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Великосорочинської сільської ради Миргородського району Полтавської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу та визнання права власності на майно в порядку спадкування, заінтересована особа Миргородська державна нотаріальна контора залишити без руху.
Надати позивачу строк, що не перевищує 10 днів з дня вручення йому ухвали, для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя: О. Г. Третяк
Суд | Миргородський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2024 |
Оприлюднено | 14.05.2024 |
Номер документу | 118970639 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Третяк О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні