Рішення
від 10.05.2024 по справі 723/1472/24
СТОРОЖИНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 723/1472/24

Провадження № 2/723/2134/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 травня 2024 року м.Сторожинець

Сторожинецький районний суд Чернівецької області в складі:

головуючого судді Бужори В.Т.,

за участю секретаря судового засідання Чікал І.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Сторожинець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

В С Т А Н О В И В:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, зазначала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_4 . Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з: земельної ділянки, що розташована в с. Нові Бросківці Чернівецького району Чернівецької області, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 0,8126 га за кадастровим №7324587500:02:001:0148, що належала покійній згідно Державного акту на земельну ділянку серія ЯМ №692006 від 21 вересня 2006 року, а також домоволодіння, що знаходиться в АДРЕСА_1 .

Також зазначала, що 17 травня 2010 року ОСОБА_4 склала заповіт, яким заповіла їй все своє майно, де б воно не знаходилося і з чого б воно не складалося і взагалі все те, на що вона за законом матиме право і що буде належати їй на момент її смерті. Зазначений заповіт не змінювався та не скасовувався.

Вказує, що, будучи спадкоємцем за заповітом, спадщину, у встановлений законом шестимісячний строк, після смерті матері вона не звернулась до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини за заповітом, оскільки вважала, що після смерті спадкодавця автоматично прийняла спадщину, тож вважала себе власником вищезазначеного нерухомого майна, оскільки померла склала заповіт на її ім`я. Крім того, на день смерті матері вона проживала з нею без реєстрації, вела спільне господарство з покійною, обробляла земельну ділянку та здійснювала поточні ремонти будинку, забезпечувала ліками, продуктами харчування, що підтверджує факт прийняття нею спадщини після смерті ОСОБА_4 .

Зазначає, що крім неї, спадкоємцями за законом першої черги є її рідні сестра ОСОБА_3 та брат ОСОБА_2 , які на спадщину не претендують та не заперечують проти надання їй додаткового строку для прийняття спадщини.

Просила надати їй додатковий строк три місяці для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_4 .

В підготовче судове засідання позивачка ОСОБА_1 не з`явилася, надала суду заяву, в якій просила цивільну справу розглянути у її відсутності, позов підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.

Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в підготовче судове засідання не з`явилися, надали суду заяви, в яких просили цивільну справу розглянути у їх відсутності, позовні вимоги визнають в повному обсязі та просять їх задовольнити.

Неявка сторін в підготовче судове засідання з огляду на подачу ними заяв про розгляд справи у їх відсутності, з врахуванням положень ст.198 ЦПК України не перешкоджає проведенню підготовчого судового засідання за відсутності учасників справи.

Дослідивши матеріали справи, приймаючи до уваги, що відповідачами подано заяви про визнання позову, і таке визнання, на думку суду, не суперечить закону і не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб, суд вважає, що наявні підстави для задоволення позову.

Судом встановлено, що відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 ОСОБА_5 та ОСОБА_6 є батьками ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

З копії свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_2 вбачається, що ОСОБА_8 та ОСОБА_7 27.08.1980 року уклали шлюб, актовий запис №104, після реєстрації якого ОСОБА_7 обрала прізвище « ОСОБА_9 ».

ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Заболоття Сторожинецького району, у віці 91 рік, померла ОСОБА_4 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 , виданого 19.04.2016 року.

З копії заповіту, посвідченого 17.05.2010 року секретарем Новобросковецької сільської ради Малованюком І.Л. та зареєстрованого в реєстрі за №39, вбачається, що ОСОБА_4 заповіла все своє майно ОСОБА_1 . Зазначений заповіт не змінювався та не скасовувався, що підтверджується відповідним написом на ньому, вчиненим 15.03.2024 року старостою Малованюком І.

Право спадкодавця ОСОБА_4 на земельну ділянку, що розташована в с. Нові Бросківці Чернівецького району Чернівецької області, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 0,8126 га за кадастровим №7324587500:02:001:0148 підтверджується копією Державного акту на земельну ділянку серія ЯМ №692006 від 21 вересня 2006 року.

Право спадкодавця ОСОБА_4 на домоволодіння,яке знаходитьсяв АДРЕСА_1 підтверджується копієютехнічного паспортана житловийбудинок тадовідкою виконавчогокомітету с.Нові БросківціСторожинецької міськоїради №196від 04.04.2024року,відповідно доякої ОСОБА_4 була зареєстрованасама увищевказаному домоволодінні.

З довідки, виданої виконавчим комітетом с. Нові Бросківці Сторожинецької міської ради №197 від 04.04.2024 року вбачається, що ОСОБА_1 постійно проживала без реєстрації з ОСОБА_4 на час її смерті, яка настала ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Згідно зі ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлено строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, яким за ст.1220 ЦК України є день смерті особи.

Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Згідно роз`яснень, що містяться в п.24 Постанови Пленуму Верховного суду України №7 від 30.05.2008р. «Про судову практику у справах про спадкування» вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, повязані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

За змістом положень ст.3 ЦК України до загальних засад цивільного судочинства належить справедливість, добросовісність та розумність, тобто визначено загальні принципи цивільного права.

Судом встановлено, що позивачка, будучи обізнаною про наявність заповіту, від прийняття якого не відмовлялася у встановленому законом порядку, не звернулася протягом встановленого для подання заяви про прийняття спадщини строку із причин, які суд вважає поважними і такими, що дають підстави для визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Дотримуючись принципів законності, розумності та справедливості, зважаючи на відсутність заперечень відповідачів проти позову, враховуючи, що заповіт є волевиявленням спадкодавця на розпорядження належним йому майном на випадок своєї смерті, і визначення в даній справі додаткового строку для подачі заяви нотаріусу забезпечить реалізацію волевиявлення покійної матері позивачки, суд вважає, що позовні вимоги є обгрунтованими і підлягають задоволенню.

На підставі ст.ст.3, 1220, 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст.ст.3, 4, 5, 12, 13, 76, 81, 198, 200, 263-265 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 провизначення додатковогостроку дляподання заявипро прийняттяспадщини задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання нотаріусу заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , тривалістю три місяці, який починає відлік з дня набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Чернівецького апеляційного суду Чернівецької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

СУДДЯ:

СудСторожинецький районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення10.05.2024
Оприлюднено14.05.2024
Номер документу118971759
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —723/1472/24

Рішення від 10.05.2024

Цивільне

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Бужора В. Т.

Ухвала від 08.05.2024

Цивільне

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Бужора В. Т.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні