Ухвала
від 13.05.2024 по справі 753/5845/24
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/5845/24

провадження № 2/753/4970/24

У Х В А Л А

про повернення відзиву з додатками

"13" травня 2024 р. Дарницький районний суд міста Києва:

в складі головуючої судді Комаревцевої Л.В.

з секретарем Гаврилюк О.В.

за участю представника позивача ОСОБА_1

розглянувши в підготовчому судовому засіданні в загальному позовному провадженні притання про залучення до матеріалів справи відзиву з додатками представника відповідача за дорученням ОСОБА_2 в цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про встановлення факту проживання чоловіка та жінки однією сім`єю без реєстрації шлюбу, усунення від права на спадкування за законом,

в с т а н о в и в :

У березні 2024 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про встановлення факту проживання чоловіка та жінки однією сім`єю без реєстрації шлюбу, усунення від права на спадкування за законом.

Ухвалою суду від 02.02.2024 відкрито провадження по справі, розгляд справи призначено в порядку загального позовного провадження в підготовче судове засідання.

29.04.2024 педставником відповідача за дорученням ОСОБА_2 подано відзив на позов з доказами.

В підготовчому судовому засіданні представник позивача проти залучення до матеріалів справи відзиву з додатками заперечував, пославшись на те, що справа не є малозначною, відтак інтереси відповідача може представляти виключно адвокат, а не фізична особа за дорученням.

Відповідач в підготовче судове засідання не прибула, про дату та час розгляду справи повідомлена в установленому законом порядку. Заяв про участь у розгляді справи не надійшло.

Вивчивши відзив з долученими доказами суд встановив наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Положеннями ч. 1 ст. 58 ЦПК України передбачено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Відповідно до ч. 1-2 ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.

При цьому, 30 вересня 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», яким внесено зміни до Конституції України, зокрема, доповнено Основний Закон статтею 131-2, відповідно до частини першої, третьої та четвертої якої для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура та виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення; законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

Підпунктом 11 пункту 16-1 розділу ХV «Перехідні положення» Конституції України, передбачено, що представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті o1/Z960254K.html?pravo=1#827495" title="КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ; нормативно-правовий акт № 254к/96-ВР від 28.06.1996">131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.

Згідно ч. 6 ст. 178 ЦПК України, до відзиву, підписаного представником відповідача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача.

Відповідно до ч. 4 ст. 62 ЦПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».

Положеннями ч. 1 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», визначено, що адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Положеннями п.1 ч.4 ст. 185 ЦПК України визначено, що заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Як вбачається із змісту позовної заяви, позивачем заявлено вимогу про встановлення факту проживання чоловіка та жінки однією сім`єю без реєстрації шлюбу, усунення від права на спадкування за законом, що є не є малозначною, відтак, представником не може бути особа, яка не є адвокатом.

Між тим, відзив на позов підписано представником відповідача за дорученням ОСОБА_2 . При цьому, доказів того, що останній є адвокатом, до матеріалів справи не надано, а тому відзив на позов підписано особою, яка не має права її підписувати.

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

При цьому, Європейський суд зазначає, що право на суд не є абсолютним; воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує врегулюванню з боку держави ( рішення у справі «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998, рішення у справі «Круз проти Польщі» від 19.06.2001).

За вищенаведених обставин, суд дійшов висновку про повернення відзиву представника відповідача за дорученням ОСОБА_2 - особі що його подала.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 185, 259-261, 353, 354 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

Відзив з додатками представника відповідача за дорученням ОСОБА_2 в цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про встановлення факту проживання чоловіка та жінки однією сім`єю без реєстрації шлюбу, усунення від права на спадкування за законом - вважати неподаним та повернути особі, що його подала.

Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.

Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Повний текст ухвали виготовлено 13.05.2024

Суддя: Комаревцева Л.В.

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.05.2024
Оприлюднено14.05.2024
Номер документу118971876
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —753/5845/24

Ухвала від 31.01.2025

Цивільне

Київський апеляційний суд

Журба Сергій Олександрович

Ухвала від 07.01.2025

Цивільне

Київський апеляційний суд

Журба Сергій Олександрович

Рішення від 09.12.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Комаревцева Л. В.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Комаревцева Л. В.

Ухвала від 13.05.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Комаревцева Л. В.

Ухвала від 13.05.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Комаревцева Л. В.

Ухвала від 02.04.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Комаревцева Л. В.

Ухвала від 25.03.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Комаревцева Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні