ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
13 травня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/294/24 Господарський суд Тернопільської області
Суддя Хома С.О. ,
Розглянувши: матеріали позовної заяви № без номера, документ сформований в системі «Електронний суд» 09.05.2024 (вх.№ 328 від 09.05.2024)
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісна служба ПрестижБуд», 46007, вул. Енергетична бічна, буд.5А, м.Тернопіль, ідентифікаційний код 41096031;
до відповідача: Виконавчого комітету Тернопільської міської ради, 46001, вул. Листопадова, буд.5, м. Тернопіль, ідентифікаційний код 04058344;
третя особа: Тернопільська міська рада, 46001, вул. Листопадова, буд.5, м. Тернопіль, ідентифікаційний код 34334305;
третя особа: Комунальне підприємство «Тернопільводоканал», 46008, вул. Старий Поділ, 7, м. Тернопіль, ідентифікаційний код 03353845;
про: визнання неправомірними дій Виконавчого комітету Тернопільської міської ради у зменшенні суми розміру пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту на суму переданих інженерних мереж у 2023 році, що передані у комунальну власність у розмірі 2 474 396,67 грн; визнання суми пайового внеску відповідно до договору № 354 про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Тернополя від 21.09.2017 населеного пункту на суму споруджених об`єктів інженерної інфраструктури зменшеною та сплаченою ТОВ «Сервісна служба ПрестижБуд» на суму створених та переданих інженерних мереж у 2023 році на суму 2 474 396,67 грн.
Суть справи.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Сервісна служба ПрестижБуд», звернулось до Виконавчого комітету Тернопільської міської ради про визнання неправомірними дій та визнання суми пайового внеску зменшеною та сплаченою на суму створених та переданих інженерних мереж.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неправомірні дії відповідача щодо відмови у зменшенні суми розміру пайової участі в розвитку інфраструктури населеного пункту на суму споруджених об`єктів інженерної інфраструктури відповідно до Технічних умов №492/17 від 16.11.2017 та умов Договору про пайову участь №354 від 21.09.2019 року.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.05.2024 справу №921/294/24 передано на розгляд судді Хомі С.О.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишити її без руху з огляду на таке.
Відповідно до положень ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб -підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
3)зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюють ся;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що вказана позовна заява не відповідає вимогам пункту 2 ч.3 ст.162 ГПК України, оскільки не містить: відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача, як і не містить інформації, що такі відомості позивачу не відомі.
Згідно із пунктом 9 частини третьої статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи. Також до позову не додано окремого документа.
Статтею 164 ГПК України визначено перелік документів, що подаються до позовної заяви, зокрема вказано, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення віл сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з підпунктом 1, підпунктом 2 пункту 2 частини 2 cтатті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру позивачем сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру позивачем сплачується судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2024 року становить 3028,00 грн.
Частиною 3 cтатті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У поданій до суду позовній заяві позивач просить суд:
-визнати дії Виконавчого комітету Тернопільської міської ради у зменшенні суми розміру пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту на суму переданих інженерних мереж у 2023 році, що передані у комунальну власність у розмірі 2 474 396,67 грн - неправомірними;
-визнати суму пайового внеску відповідно до договору № 354 про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Тернополя від 21.09.2017 населеного пункту на суму споруджених об`єктів інженерної інфраструктури зменшеною та сплаченою ТОВ «Сервісна служба ПрестижБуд» на суму створених та переданих інженерних мереж у 2023 році на суму 2 474 396,67 грн.
Також в позовній заяві позивач зазначив ціну позову 247 4396,67 грн.
Тобто, позивачем заявлено 2 вимоги - одна вимога майнового характеру та 1 вимога немайнового характеру.
Відтак при поданні позовної заяви до суду позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 3 028,00 грн за першу вимогу немайнового характеру та 37 115,95 грн (247 4396,67 грн 1,5%) за другу вимогу майнового характеру. Таким чином, розмір судового, який підлягає сплаті за звернення до суду з даним позовом становить 40 143,95 грн.
Водночас позивачем не було додано до позовної заяви доказів сплати судового збору.
Разом з тим, позивач в прохальній частині позовної заяви № без номера, документ сформований в системі «Електронний суд» 09.05.2024 (вх.№ 328 від 09.05.2024) просить суд звільнити його від обов`зку сплати судового збору.
В обґрунтування звільнення від сплати судового збору, позивачем зазначено, що у зв`язку з протиправним рішенням відповідача на позивача накладено непомірний фінансовий тягар.
Відповідно до ч.2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Вказаною нормою передбачено право, а не обов`язок суду зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати, а також визначено вичерпний перелік умов, за яких суд може відстрочити або розстрочити сплату судового збору, з якої вбачається, що такі умови пов`язані з позивачем, який є фізичною особою, тоді як дану позовну заяву подано юридичною особою, що унеможливлює звільнення її від сплати судового збору за подачу такої позовної заяви до господарського суду.
При цьому статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, що свідчить про те, що позивачі під час подання позову є рівними та на них покладається обов`язок щодо сплати судового збору за розгляд у суді позовних заяв.
Враховуючи вищезазначене, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні Письмового клопотання позивача про звільнення його від обов`язку сплати судового збору, яке викладене в прохальній частині позовної заяви № без номера, документ сформований в системі «Електронний суд» 09.05.2024 (вх.№ 328 від 09.05.2024)
Таким чином, позивачем в порушення вимог ст.164 ГПК України не додано до позовної заяви документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому розмірі.
Також в позовній заяві № без номера, документ сформований в системі «Електронний суд» 04.04.2024 (вх.№ 235 від 04.04.2024) позивачем вказано треті особи Тернопільська міська рада (ідентифікаційний код 34334305) та Комунальне підприємство «Тернопільводоканал» (ідентифікаційний код 03353845).
Відповідно до ч.1 ст.50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Згідно ч.2 ст.50 ГПК України якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Частина 3 статті 50 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі (ч.4 ст.50 ГПК України).
Натомість позивачем при зверненні до суду не вказано на чиїй стороні необхідно залучити третіх осіб, та не зазначено про залучення з самостійними чи без самостійних вимог щодо предмета спору.
Відповідно до частин 1, 2 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч.ч.3,4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України).
Керуючись ст.ст. 162-164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1.В задоволенні Письмового клопотання позивача про звільнення його від обов`язку сплати судового збору, яке викладене в прохальній частині позовної заяви № без номера, документ сформований в системі «Електронний суд» 09.05.2024 (вх.№ 328 від 09.05.2024) - відмовити.
2.Позовну заяву № без номера, документ сформований в системі «Електронний суд» 09.05.2024 (вх.№ 328 від 09.05.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісна служба ПрестижБуд» - залишити без руху.
3.Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху на усунення недоліків шляхом надання суду:
-відомості щодо наявності/відсутності електронного кабінету у відповідача;
-попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
-докази на підтвердження сплати судового збору у розмірі 40 143,95 грн.
-письмові пояснення з зазначенням на чиїй стороні необхідно залучити третіх осіб, з самостійними чи без самостійних вимог щодо предмета спору.
4.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
5.Копію ухвали надіслати позивачу Товариству з обмеженою відповідальністю «Сервісна служба ПрестижБуд» та представнику позивача, адвокату Матус Тарасу Анатолійовичу (до Електронного кабінету підсистеми ЄСІТС «Електронний Суд»).
Ухвалу підписано: 13 травня 2024 року.
Суддя С.О. Хома
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2024 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 118981869 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Хома С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні