Справа № 536/1243/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2024 року м. Кременчук
Суддя Кременчуцького районного суду Полтавської області Река А.С., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, ОСОБА_2 , Приватний нотаріус Кременчуцького районного нотаріального округу Волошина Наталія Анатоліївна, Омельницька сільська рада Кременчуцького району Полтавської області, -
Встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин, а саме просить суд встановити що ОСОБА_3 , померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 , є його рідним братом; ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , є матір`ю ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 . В обгрунтування вказаних вимог заявник зазначає, що в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян в актовому записі про народження ОСОБА_3 ім`я матері вказане як " ОСОБА_5 ", а в свідоцтві про народження " ОСОБА_6 ", що відповідає написанню імені матері в свідоцтва про народження заявника.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК України, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Таким чином, заява про встановлення факту повинна відповідати вимогам ст. 175 ЦПК України.
Перевіривши заяву на відповідність вимог ст.ст. 175-177 ЦПК України, вважаю, що вона не відповідає таким вимогам та підлягає залишенню без руху, враховуючи наступне.
Відповідно довимог статті318ЦПК Україниу заявіпро встановленняфакту,що маєюридичне значенняповинно бутизазначено: 1)який фактзаявник проситьвстановити таз якоюметою; 2)причини неможливостіодержання абовідновлення документів,що посвідчуютьцей факт; 3)докази,що підтверджуютьфакт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
У своїй заяві ОСОБА_1 не зазначає про використання механізмів позасудового внесення змін до Державого реєстру актів цивільного стану та не посилається на докази неможливості позасудового внесення змін.
Таким чином, для усунення зазначених недоліків, заявник ОСОБА_1 повинен вказати посилання на докази щодо неможливість внесення відповідних виправлень в позасудовому порядку.
У відповідності до ч. 1 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене вище, суддя вважає за необхідне заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення вищезазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
Судом при винесенні ухвали враховується прецедентна практика Європейського суду з прав людини, яка виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 року та «Креуз проти Польщі» від 19 червня 2001 року. У вказаних Рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
У зв`язку з наведеним, вказані вимоги суду не є порушенням права на справедливий судовий захист, залишення заяви без руху жодним чином не перешкоджає заявнику у доступі до правосуддя після усунення недоліків заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 175, 177, 185, 294, 258-261, 318 ЦПК України,-
Постановив:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, ОСОБА_2 , Приватний нотаріус Кременчуцького районного нотаріального округу Волошина Наталія Анатоліївна, Омельницька сільська рада Кременчуцького району Полтавської області залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити заявнику, що у разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявникові.
Про прийняте рішення повідомити заявника, надіславши йому копію ухвали для відома і виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А. С. Река
Суд | Кременчуцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2024 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 118983447 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Кременчуцький районний суд Полтавської області
Река А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні