Рішення
від 13.05.2024 по справі 551/171/24
ШИШАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №551/171/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"13" травня 2024 р. селище Шишаки

Шишацький районний суд Полтавської області в складі головуючого-судді Рябченка В.В., при секретарі Курінній Я.М., з участю представника позивача ОСОБА_1 адвоката Дячук І.В., ( приймає участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою індивідуальних засобів зв`язку), представника Служби у справах дітей Шишацької селищної ради Миргородського району Полтавської області Стеценко М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань Шишацького районного суду Полтавської області, в селищі Шишаки Миргородського району Полтавської області, в режимі відеоконференції, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи Служба у справах дітей Шишацької селищної ради, Розбишівський навчально реабілітаційний центр з поглибленим професійно трудовим навчанням Полтавської обласної ради, про зменшення розміру сплачуваних аліментів на утримання двох неповнолітніх дітей, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 , 12.02.2024 року, звернувся в Шишацький районний суд Полтавської області з позовом до відповідачки ОСОБА_2 , про зменшення розміру сплачуваних аліментів на утримання двох неповнолітніх дітей, в обґрунтування своїх вимог в позовній заяві зазначив, що заочним рішенням Шишацького районного суду Полтавської області від 20 грудня 2016 року, з нього на користь відповідачки було стягнуто аліменти в розмірі 1/3 части усіх видів його заробітку ( доходу) але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на утримання їх двох неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , починаючи з 21.10.2016 року і до досягнення повноліття.

Оскільки неповнолітні діти позивача з 18.10.2023 року навчаються в Розбишівському навчально реабілітаційному центрі з поглибленим професійно трудовим навчанням Полтавської обласної ради та знаходять на неповному державному утриманні, а відповідачка ОСОБА_2 не виконує належним чином своїх батьківських обов`язків, не бере участі у забезпеченні матеріально побутових потреб дітей, кошти, які сплачує позивач використовує не за призначенням, позивач просив суд зменшити розмір аліментів стягнутих з нього на користь відповідачки з 1/3 частини на 1/6 частину всіх видів його заробітку ( доходу) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня набрання даним рішенням законної сили та до досягнення найстаршою дитиною повноліття, а також просив суд стягнути з відповідачки на його користь судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 1211, 20 гривень, та витрати на праничу допомогу в розмірі 12000,00 гривень.

В судовому засіданні представник позивача підтримали заявлені позивачем вимоги, наполягали на їх задоволенні.

Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилася, про дату, місце і час розгляду справи повідомлена своєчасно у встановленому порядку, про причини неявки суд не повідомила, відзив на позов не надала, з клопотаннями до суду не зверталася.

Представник третьої особи - Розбишівського навчально реабілітаційного центру з поглибленим професійно трудовим навчанням Полтавської обласної ради, в судове засідання не з`явився, про дату, місце і час розгляду справи повідомлений своєчасно у встановленому порядку, про причини неявки суд не повідомив, з клопотаннями до суду не звертався.

Представник третьої особи Служби у справах дітей Шишацької селищної ради Стеценко М.О., в судовому засіданні вважала, що відсутні підстави для зменшення розміру сплачуваних позивачем аліментів на користь відповідачки на утримання двох неповнолітніх дітей, при прийнятті рішення поклалася на розсуд суду.

Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності та взаємозв`язку, суд прийшов до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог позивача виходячи з наступного.

Судом встановлено, що заочним рішенням Шишацького районного суду Полтавської області від 20 грудня 2016 року, з позивача ОСОБА_1 на користь відповідачки було стягнуто аліменти в розмірі 1/3 части усіх видів його заробітку ( доходу) але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на утримання їх двох неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , починаючи з 21.10.2016 року і до досягнення повноліття ( а.с.19-20).

Неповнолітні діти сторін з 18.10.2023 року, навчаються в Розбишівському навчально реабілітаційному центрі з поглибленим професійно трудовим навчанням Полтавської обласної ради та знаходять на неповному державному утриманні, що підтверджується наказом в.о. директора вказаного навчального закладу № 14-У від 18.10.2023 року та відповіддю на адвокатський запит № 284 від 25.12.2023 року ( а.с. 28-30).

Відповідно до частин першої, другої статті 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року N 789-XII та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Відповідно до статті 51 Конституції України та статті 180 СК України батьки зобов`язанні утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.

Згідно ч.ч. 1-3 ст. 181 СК України способи виконання батьками обов`язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.

Відповідно до вимог ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим

Згідно ст.273 СК України якщо матеріальний або сімейний стан особи, яка сплачує аліменти, чи особи, яка їх одержує, зміниться, суд може за позовом будь кого з них змінити встановлений розмір аліментів або звільнити від їх сплати.

Суд може звільнити від сплати аліментів осіб, зазначених у статтях 267-271 цього Кодексу, за наявності інших обставин, що мають істотне значення.

Згідно довідки Яреськівського старостинського округу виконавчого комітету Шишацької селищної ради Полтавської області від 08.12.2023 року № 1792, позивач ОСОБА_1 проживає без реєстрації АДРЕСА_1 з співмешканкою ОСОБА_5 ,інших неповнолітніх дітей не має ( а.с.68), тому суд приходить до висновку що його сімейний стан не змінився і інших обставин, що мають істотне значення судом не встановлено.

Посилання позивача та його представника на такі обставини як перебування дітей в Розбишівському навчально реабілітаційному центрі з поглибленим професійно трудовим навчанням Полтавської обласної ради, та знаходження їх на неповному державному утриманні не може бути прийнято судом як підставу для зменшення розміру аліментів що стягуються з позивача на користь позивачки, оскільки суду не надано доказів яку суму аліментів отримано відповідачкою на утримання дітей та чи дійсно вони були використані за цільовим призначенням, так як позивач не надав відповідну довідку з виконавчої служби та не звертався до служби у справах дітей з заявою щодо цільового використання стягнутих з нього коштів на користь відповідачки на утримання дітей.

.Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог позивача у повному їх обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180-182, 192, 273 СК України, ст.ст. 258-259, 263-265, 268 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи Служба у справах дітей Шишацької селищної ради, Розбишівський навчально реабілітаційний центр з поглибленим професійно трудовим навчанням Полтавської обласної ради, про зменшення розміру сплачуваних аліментів на утримання двох неповнолітніх дітей -відмовити в повному обсязі заявлених позовних вимог.

Рішення суду може бути оскаржено до Полтавського апеляційного суду через Шишацький районний суд Полтавської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення, а у випадку коли сторони були відсутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 30-ти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Головуючий, суддя В. В. Рябченко

СудШишацький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення13.05.2024
Оприлюднено15.05.2024
Номер документу118983788
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —551/171/24

Рішення від 13.05.2024

Цивільне

Шишацький районний суд Полтавської області

Рябченко В. В.

Ухвала від 12.03.2024

Цивільне

Шишацький районний суд Полтавської області

Рябченко В. В.

Ухвала від 15.02.2024

Цивільне

Шишацький районний суд Полтавської області

Рябченко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні