У Х В А Л А
м. Вінниця
13 травня 2024 р. Справа № 802/1058/14-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді:Крапівницької Н. Л.,
розглянувши у письмовому провадженні заяву про заміну сторони виконавчого провадження в справі
за позовом: виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової непрацездатності
до: товариства з обмеженою відповідальністю "Погребищенський маслосирзавод"
про: стягнення заборгованості
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю "Погребищенський маслосирзавод" про стягнення заборгованості.
Постановою від 05.05.2014 стягнуто з з товариства з обмеженою відповідальністю "Погребищенський маслосирзавод" (Вінницька область, м. Погребище, вул. Київська, 61, код ЄДРПОУ 00444518) заборгованість в сумі 1943,96 грн. (одна тисяча дев`ятсот сорок три гривні 96 коп.) на користь виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (вул. Зодчих, 22, м. Вінниця, код ЄДРПОУ26076756).
Разом із тим, 26.04.2024 від Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області надійшла заява про заміну сторони стягувача у виконавчому провадженні. Заява мотивована тим, що відповідно до Прикінцевих положень Закону України від 23.09.1999 № 1105-XIV "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування" зі змінами припинено Фонд соціального страхування України та управління виконавчої дирекції Фонду, реорганізувавши їх шляхом приєднання до Пенсійного фонду України з 01.01.2023. Відтак, Пенсійний фонд України та його територіальні органи є правонаступниками Фонду соціального страхування України, його виконавчої дирекції, управління виконавчої дирекції Фонду та їх відділень.
Ухвалою від 30.04.2024 призначено заяву до розгляду в судовому засіданні.
В судове засідання 13.05.2024 учасники справи та державний виконавець не прибули, хоча про дату, час та місце його проведення повідомлялись завчасно та належним чином.
Відповідно до ч. 2 ст. 379 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду відповідного процесуального питання.
З огляду на викладене та враховуючи достатність наявних у справі доказів, суд вважає можливим провести розгляд заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні за відсутності заявника та інших учасників (в порядку письмового провадження).
Визначаючись щодо поданої заяви, суд виходив із наступного.
Відповідно до ст. 1 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII "Про виконавче провадження" (далі Закон від 02.06.2016 № 1404-VIII) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно з ч. 1, 2, 5 ст. 15 Закону № 1404-VIII сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.
Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.
Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.
У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником.
Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Крім того, в силу вимог ч. 1, 4 ст. 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Судом встановлено, що згідно з постановою про повернення виконавчого документа від 09.04.2024 року стягувачем за виконавчим листом від 05.06.2014 року №802/1058/14-а є виконавча дирекція Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Як видно із виконавчого листа №802/1058/14-а, він неодноразово пред`являвся до примусового виконання до органів ДВС.
Разом з тим 21.09.2022 прийнято Закон України № 2620-IX "Про внесення змін до Закону України № 1105-ХIV "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування", який набрав чинності з 01.01.2023 та яким Закону № 1105-ХIV викладено у новій редакції.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105-ХIV припинено Фонд соціального страхування України та управління виконавчої дирекції Фонду, реорганізувавши їх шляхом приєднання до Пенсійного фонду України з 01.01.2023. Пенсійний фонд України та його територіальні органи є правонаступниками Фонду соціального страхування України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції Фонду та їх відділень. Кабінету Міністрів України у встановленому порядку вжити заходів, що випливають із цього Закону.
При цьому, за змістом пункту Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105-ХIV стягнення та погашення заборгованості із страхових внесків на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, пенсійне страхування, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, у тому числі в судовому порядку, у справах про банкрутство, за виконавчими документами, провадження за якими відкрито до дня набрання чинності цим Законом, здійснюють територіальні органи Пенсійного фонду України.
27.12.2022 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову за № 1442 "Питання припинення Фонду соціального страхування України та управлінь виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України", пунктом 1 якої з 01.01.2023 припинено шляхом приєднання до Пенсійного фонду України Фонд соціального страхування України і, зокрема, управління виконавчої дирекції Фонду у Вінницькій області.
Частиною першою статті 379 КАС України визначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
У випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження застосовуються положення статті 379 КАС України (частина 4 статті 379 КАС України).
Таким чином, оскільки стягувач за виконавчим листом, виданим у цій справі, реорганізований шляхом приєднання до органів Пенсійного фонду України, а спірні правовідносини допускають правонаступництво, суд доходить висновку про наявність підстав для заміни сторони стягувача у виконавчому листі його правонаступником.
Керуючись ст.ст. 248, 256, 379 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про заміну стягувача у виконавчому листі задовольнити.
Замінити стягувача у виконавчому листі, виданого Вінницьким окружним адміністративним судом у справі №802/1058/14-а, а саме: виконавчу дирекцію Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (код ЄДРПОУ 26076756, вул. Зодчих, 22, м. Вінниця, 21000) на правонаступника Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (код ЄДРПОУ 13322403, вул. Зодчих, 22, м. Вінниця, 21100).
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
СуддяКрапівницька Н. Л.
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2024 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 118986025 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Крапівницька Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні