Вирок
від 14.05.2024 по справі 345/2839/24
КАЛУСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №345/2839/24

Провадження № 1-кп/345/239/2024

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14.05.2024 м. Калуш

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12024091170000187 про обвинувачення:

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця, жителя та зареєстрованого АДРЕСА_1 , не працюючого, не одруженого, на утриманні дітей не має, з середньою спеціальною освітою, РНОКПП - НОМЕР_1 , раніше не судимого,

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України,

з участю: секретаря судового засідання ОСОБА_3

прокурора ОСОБА_4

обвинуваченого ОСОБА_2

захисника ОСОБА_5

представника потерпілого ОСОБА_6

в с т а н о в и в:

01.05.2024 р. до суду надійшов обвинувальний акт про обвинувачення ОСОБА_2 за ч. 4 ст. 185 КК України, разом з угодою про визнання винуватості.

Відповідно до обвинувального акту, затвердженого прокурором, ОСОБА_2 обвинувачується в таємному викраденні чужого майна (крадіжці), вчиненому в умовах воєнного стану.

Кримінальне правопорушення вчинене за наступних обставин.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» введено в Україні воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб, який затвердженого Законом України «Про затвердження воєнного стану в Україні», та який в подальшому неодноразово продовжувався Указами Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», у відповідності до Закону України «Про затвердження Указу Президента України про введення воєнного стану в Україні», зокрема востаннє продовжений Указом Президента України від 5 лютого 2024 року № 49/2024 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 14 лютого 2024 року строком на 90 діб.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 23.03.2024 ОСОБА_2 перебував в Луквицькому лісництві ДП «Прикарпатський військовий лісгосп», а саме поблизу верхнього складу майстерської дільниці обходу № 4, де він побачив колоди деревини породи «Ялиця», та в той час в ОСОБА_2 виник умисел на крадіжку вказаних колод деревини породи «Ялиця».

Реалізовуючи свій злочинний умисел, спрямований на таємне викрадення чужого майна, ОСОБА_2 , діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення, усвідомлюючи суспільно небезпечний та протиправний характер своїх дій, передбачаючи їх наслідки і свідомо бажаючи їх настання, перебуваючи в Луквицькому лісництві ДП «Прикарпатський військовий лісгосп», а саме поблизу верхнього складу майстерської дільниці обходу № 4, за допомогою трактора марки МТЗ-80, р.н. НОМЕР_2 АТ, діючи в умовах воєнного стану, таємно, викрав 4 колоди деревини породи «Ялиця», загальним об`ємом 2,901 метрів кубічних, загальною вартістю 5801,89грн., які належать ДП «Прикарпатський військовий лісгосп».

Викрадені колоди ОСОБА_2 за допомогою трактора марки МТЗ-80, р.н. НОМЕР_2 АТ перевіз до берега річки Луква, що в с. Ріп`янка та в подальшому розпорядився ними на власний розсуд, чим спричинив матеріальну шкоду ДП «Прикарпатський військовий лісгосп» на загальну суму 5801,89 грн.

Дії обвинуваченого кваліфіковані за ч. 4 ст. 185 КК України.

Під час досудового розслідування між прокурором Калуської окружної прокуратури та обвинуваченим за участю захисника укладена угода про визнання винуватості від 30.04.2024 р., згідно умов якої враховано:

- ступінь та характер сприяння підозрюваного, у проведенні кримінального провадження щодо нього, зокрема те, що в ході досудового розслідування підозрюваний ОСОБА_2 вину визнав повністю, активно сприяв розкриттю вчиненого ним кримінального правопорушення.

- характер і тяжкість обвинувачення, зокрема те, що злочин, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_2 є тяжким злочином, обтяжуючих обставин не встановлено;

- наявність суспільного інтересу в забезпеченні швидкого досудового розслідування і судового провадження, зокрема, ОСОБА_2 повністю визнав вину, активно сприяв розкриттю вчиненого ним злочину, сам ініціював укладення даної угоди та беззастережно погоджується на призначення покарання, визначеного сторонами угоди.

Підозрюваний ОСОБА_2 розкаюється у вчиненому, активно сприяв розкриттю злочину, повністю визнає свою вину у вчиненому злочині, відшкодував шкоду яку було завдано внаслідок вчиненого ним кримінального правопорушення.

Крім цього, ОСОБА_2 раніше не судимий, за місцем проживання характеризується позитивно.

Обставинами, які згідно ст. 66 КК України пом`якшують покарання, є щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

Обставин, які б згідно ст. 67 КК України обтяжували покарання, не встановлено.

Враховуючи, що підозрюваний ОСОБА_2 по місцю проживання характеризується позитивно, на обліку в психіатра та нарколога не числиться, раніше не судимий, щиро покаявся, активно сприяв розкриттю злочину, беззастережно визнав свою вину у вчиненні кримінальних правопорушень, відшкодував шкоду яку було завдано внаслідок вчиненого ним кримінального правопорушення, то сторони погоджуються на призначення покарання, за ч. 4 ст. 185 КК України, у межах санкції статті у виді 5 років позбавлення волі та із застосуванням ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування покарання з випробувальним строком на один рік. На підставі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_2 наступні обов`язки: 1) періодично з`являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; 2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

У підготовчому судовому засіданні прокурор просить затвердити угоду, призначивши обвинуваченій визначену сторонами міру покарання. Також просить вирішити питання щодо судових витрати, речових доказів і щодо спеціальної конфіскації знаряддя вчинення кримінального правопорушення, яке належить обвинуваченому.

Обвинувачений у підготовчому судовому засіданні визнав себе винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, дав згоду на призначення узгодженого виду та міри покарання у разі затвердження угоди про визнання винуватості та заявив, що здатен реально виконати взяті на себе, відповідно до угоди про визнання винуватості, зобов`язання. Угоду уклав добровільно і примусового тиску під час укладання угоди на нього не було. Просить угоду про визнання винуватості затвердити та призначити узгоджене покарання.

Захисник підтримав позицію свого підзахисного і також просив затвердити угоду про визнання винуватості.

Представник потерпілого не заперечує щодо затвердження угоди про визнання винуватості.

Заслухавши думку сторін провадження, роз`яснивши сторонам провадження наслідки укладення та затвердження угоди відповідно до вимог ст. 473 КПК України, з`ясувавши в обвинуваченого чи цілком він розуміє права і обставини, визначені ч. 4 ст. 474 КПК України, дослідивши матеріали кримінального провадження, перевіривши угоду на відповідність вимогам КПК України і закону, переконавшись, що укладення сторонами даної угоди є добровільним та не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді про визнання винуватості, відповідає суспільним інтересам, суд вважає, що укладену між прокурором та підозрюваним угоду про визнання винуватості слід затвердити з наступних підстав.

Так, згідно ч. 4 ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів. Відповідно до положень ст. 12 КК України, кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 185 КК України, є тяжким злочином.

Дана угода про визнання винуватості відповідає вимогам ст. 472 КПК України щодо змісту угоди про визнання винуватості. Під час судового засідання встановлено, що укладення угоди сторонами є добровільним. Обставин, які би перешкоджали затвердженню угоди - не встановлено.

Взяті обвинуваченим на себе за угодою про визнання винуватості зобов`язання очевидно можливі для виконання.

Судом встановлено, що дії обвинуваченого правильно кваліфіковано згідно обвинувального акту та угоди про визнання винуватості за ч. 4 ст. 185 КК України, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене в умовах воєнного стану.

Із врахуванням ступеня тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, суспільної небезпеки вчиненого, даних про особу обвинуваченого та обставин, що пом`якшують його покарання, узгоджене сторонами угоди покарання обвинуваченому буде необхідним і достатнім для його виправлення і попередження вчинення нових правопорушень.

З огляду на викладене, враховуючи пом`якшуючі обставини, а саме щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, відшкодування завданої шкоди, особу ОСОБА_2 , який раніше не судимий, на обліку у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває, відсутні негативні характеристики по місцю його проживання, а також те, що завдана шкода відшкодована в повному обсязі, що суспільний інтерес виражається в зменшенні рівня злочинності, запобіганні, виявленні та припиненні кримінального правопорушення і забезпеченні швидкого досудового розслідування та судового розгляду, суд вбачає наявність фактичних підстав для доведення винуватості обвинуваченого ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, та затвердження угоди про визнання винуватості.

Таким чином, під час підготовчого судового засідання встановлені законні підстави для затвердження угоди і призначення узгодженої сторонами міри покарання.

До обвинуваченого запобіжний захід не застосовувався.

Відповідно до ч. 2 ст. 124 КПК України, судові витрати, пов`язані із проведенням експертизи, суд покладає на обвинуваченого.

Відповідно до положень ст. 374 КПК України, арешт майна, накладений на підставі ухвали слідчого судді Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 28.03.2024 року, слід скасувати.

Питання про речові докази слід вирішити відповідно до вимог ст. 100 КПК України.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 96-1 КК України спеціальна конфіскація полягає у примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна у випадках, визначених цим Кодексом, за умови вчинення умисного злочину або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу, за які передбачено основне покарання у виді позбавлення волі або штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Згідно п. 1 ч. 2 ст. 96-1 КК України спеціальна конфіскація застосовується на підставі обвинувального вироку суду.

Спеціальна конфіскація, відповідно до положень пункту 4 частини першої статті 96-2 КК України, застосовується у разі, якщо гроші, цінності та інше майно були підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення, крім тих, що повертаються власнику (законному володільцю), який не знав і не міг знати про їх незаконне використання.

Керуючись ст.ст. 314, 373, 374, 468, 469, 470, 472, 473, 474, 475, 476 КПК України,

у х в а л и в:

Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 30.04.2024 р. між прокурором Калуської окружної прокуратури - ОСОБА_4 та обвинуваченим - ОСОБА_2 .

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років.

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_2 звільнити від відбування призначеного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням з іспитовим строком на один рік, якщо він впродовж визначеного іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає наступні покладені на нього обов`язки, передбачені ст. 76 КК України:

- періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Стягнути із ОСОБА_2 на користь держави 2271,84 грн. за проведення судово-товарознавчої експертизи № СЕ-19/109-24/5220 від 17.04.2024 року.

Скасувати арешт майна, накладений ухвалою слідчого судді Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 28.03.2024 року справа № 345/2047/24 (провадження № 1-кс/345/312/2024).

Речові докази:

-трактор "МТЗ-80" синього кольору, який знаходиться на зберіганні у філії «Калуське лісове господарство» ДСГП «Ліси України», що в АДРЕСА_2 , реєстраційний номерний знак 05805АТ, який поміщено в спец пакет НПУ № WAR 1479008, який зберігається в кімнаті зберігання речових доказів Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області - повернути власнику ОСОБА_7 , жителю АДРЕСА_3 ;

-деревину породи «ялиця» із наступними розмірами: колода № 1 довжиною 6,18 м. з діаметром у верхньому кінці 37 см., у нижньому - 45 см.; колода № 2 довжиною 5,26 м. з діаметром у верхньому кінці 46 см., у нижньому - 53 см.; колода № 3 довжиною 6,17 м. з діаметром у верхньому кінці 38 см., у нижньому - 41,5 см.; колода № 4 довжиною 6,17 м. з діаметром у верхньому кінці 42,5 см., у нижньому - 46,5 см., яка знаходиться на зберіганні у філії «Калуське лісове господарство» ДСГП «Ліси України», що в с. Вістова, Калуського району, вул. С.Стрільців, 84, - повернути ДП «Прикарпатський військовий лісгосп»;

Застосувати спеціальну конфіскацію майна, а саме причеп до трактора без номерного знаку, який знаходиться на зберіганні у філії «Калуське лісове господарство» ДСГП «Ліси України», що по АДРЕСА_2 ; бензопилу марки «Husqvarna 365» оранжевого кольору; шину до бензопили; ланцюг до бензопили, які поміщено в поліетиленовий пакет чорного кольору, горловину якого обв`язано ниткою та опечатано биркою, які зберігаються в кімнаті зберігання речових доказів Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області і які належить на праві власності ОСОБА_2 конфіскувати в дохід держави.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Вирок може бути оскаржено виключно з підстав, передбачених ч. 4 ст. 394 КПК України, шляхом подачі апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його оголошення.

Суддя ОСОБА_8

СудКалуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення14.05.2024
Оприлюднено15.05.2024
Номер документу118994947
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —345/2839/24

Вирок від 14.05.2024

Кримінальне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Онушканич В. В.

Ухвала від 02.05.2024

Кримінальне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Онушканич В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні