Справа №359/2625/24
Провадження №2-о/359/100/2024
УХВАЛА
14 травня 2024 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого Семенюти О.Ю.,
за участю секретаря судового засідання Моргушко Л.В.,
за участю представника заявника ОСОБА_1 ,
розглядаючи в приміщенні суду у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою Вороньківської сільської ради Бориспільського району, заінтересована особа Друга бориспільська державна нотаріальна контора, про визнання спадщини відумерлою,
встановив:
В березні 2024 року Вороньківська сільська рада Бориспільського району звернулась до суду з вказаною заявою та просить визнати відумерлою спадщину, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , та складається з домоволодіння та земельної ділянки по АДРЕСА_1 , та передати ці об`єкти нерухомого майна у комунальну власність Вороньківської сільської ради Бориспільського району.
Відповідно до п.5 ч.3 ст.2 ЦПК України однією з основних засад цивільного судочинства є диспозитивність.
Згідно з ч.7 ст.81 ЦПК України вказаний принцип полягає у тому, що суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1ст.263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватись на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Згідно з ч.5 ст.263 ЦПК України обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Диспозиція норми, викладеної в ч.1 ст.1277 ЦК України, передбачає перевірку відсутності у спадкодавця не тільки спадкоємців за законом, а також спадкоємців за заповітом. Однак в матеріалах цивільної справи відсутній витяг зі спадкового реєстру з інформацією про те, чи складала ОСОБА_2 заповіт за час свого життя. Відсутність таких відомостей перешкоджає ухваленню законного та обґрунтованого рішення суду в розумінні ст.263 ЦПК України.
З огляду на це суд висновує про те, що з метою усунення виявленої процесуальної прогалини належить витребувати у Другої бориспільської державної нотаріальної контори інформацію про те, чи складався заповіт ОСОБА_2 , померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Керуючись п.1 ч.1 ст.258, ч.4 ст.259, ст.260 ЦПК України, суд
ухвалив:
Витребувати у Другої бориспільської державної нотаріальної контори інформацію про те, чи складала заповіт ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвала суду не підлягає апеляційному оскарженню, набирає законної сили негайно після її проголошення.
Суддя О.Ю. Семенюта
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2024 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 119000990 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про визнання спадщини відумерлою |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Семенюта О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні