н. с. 621/1021/24
н. п. 2/621/628/24
УХВАЛА
14 травня 2024 року м.Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судді Бібіка О.В.,
з участю: секретаря Сосницької К.В.,
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Таранівської сільської ради Чугуївського району Харківської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за законом,
в с т а н о в и в:
28.03.2024 до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Таранівської сільської ради Чугуївського району Харківської області, в якій просила визначити їй додатковий строк в один місяць для подання заяви про прийняття спадщини у вигляді домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , після смерті батька ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позовна заява підписана ОСОБА_3 від імені ОСОБА_1 .
Ухвалою суду від 01.04.2024 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження по справі в загальному позовному провадженні.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, дійшов наступного.
Так статтею 60 ЦПК України визначено коло осіб, які можуть бути представниками.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
В якості додатків, до позовної заяви додано копію довіреності приватного нотаріуса Лозівського РНО Харківської області Ніколенко Н.С. від 20.02.2024 (НТВ 156658) згідно якої, ОСОБА_1 уповноважує ОСОБА_3 бути її представником та представляти інтереси в судових органах (а. с. 12).
Згідно ч. 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Матеріали справи не містять доказів на підтвердження того, що ОСОБА_3 є адвокатом.
Згідно ч. 11 ст. 187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Враховуючи вищенаведене, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з наданням 5 денного строку для приведення її у відповідність до вимог ст. 175 ЦПК України.
Керуючись статями 175, 177, 185 ЦПК України, -
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Таранівської сільської ради Чугуївського району Харківської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за законом, - залишити без руху, надавши позивачу строк у п`ять днів з дня вручення ухвали для усунення зазначених недоліків.
Недоліки позовної заяви підлягають усуненню шляхом подання до суду примірнику позовної заяви, яка підписана позивачкою, або її представником з додержанням вимог ст. 60 ЦПК України.
Роз`яснити, що у разі не усунення зазначених недоліків позовної заяви, відповідно до ст. 185 ЦПК України, вона буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2024 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 119002591 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Зміївський районний суд Харківської області
Бібік О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні