Справа № 752/17003/22
Провадження № 1-кс/752/2437/24
У Х В А Л А
Іменем України
25 березня 2024 року м. Київ
Слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду м. Києва клопотання старшого слідчого СУ ГУ НП у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12022100000000743, відомості щодо якого внесені 04.10.2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий СУ ГУ НП у м. Києві ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді із вказаним клопотанням, у якому просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ), з можливістю вилучення їх оригіналів.
В обґрунтування клопотання зазначає, що слідчим управлінням ГУ НП у м. Києві здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12022100000000743 від 04.10.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 191 КК України.
Слідча вказує, що з метою швидкого, повного, об`єктивного та неупередженого розслідування кримінального провадження й встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, дослідження документів, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до вищевказаних документів та вилучення їх належним чином копій.
З посиланням на ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий просить розглянути клопотання про тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", без виклику його представників, з огляду на існування реальної загрози зміни або знищення інформації та документів, про тимчасовий доступ до яких заявлене клопотання.
Слідчий суддя визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, враховуючи наявність достатньо обгрунтованих доводів слідчого.
Дослідивши вказане клопотання та документи, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя зазначає наступне.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх
(здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Зі змісту ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
За ч. 2 сти. 160 КПК України у клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Абзацом першим ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Положеннями ч. 1 ст. 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення
існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи наведені положення законодавства та беручи до уваги, що матеріалами клопотання слідчого підтверджено, що документи, дозвіл на тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для можливості надання тимчасового доступу до вказаних документів, з можливістю їх вилучення, у зв`язку із цим клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 107, 110, 159-166, 309, 372 КПК України, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання задовольнити.
2. Надати дозвіл старшому слідчому СУ ГУ НП у м. Києві ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №412022100000000743 від 04.10.2022 року на проведення тимчасового доступу до документації, що міститься у володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код ЄРДПОУ НОМЕР_2 ), з можливістю вилучення їх оригіналів, а саме: всіх первинних фінансово-господарських документів, що відображають взаємовідносини та розрахунки між: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_2 ) та АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_3 ), у період з 20.11.2018 по час проведення вилучення, в тому числі й договір субпідряду № 358/20/09/2022/1 від 20.09.2022, а також інших договорів або угод з додатками, специфікаціями та доповненнями, укладених з АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_3 ) або виконання, яких відбувалося у вказаний період часу; додатки № 2 (календарний план виконання робіт) та №3 (Акт-допуск) до договору субпідряду № 358/20/09/2022/1 від 20.09.2022, а також додаткові угоди, якщо такі укладалися; додаток №1 (Договірна ціна ) у вигляді обмінного файлу будови .imd для програмного комплексу АВК 5; проектна документація, передана субпідряднику для виконання робіт; виконавча документація по договору субпідряду № 358/20/09/2022/1 від 20.09.2022 у наступному складі: виконавчі схеми; акти приймання виконаних будівельних робіт разом підсумковими відомостями ресурсів до них; акти у вигляді обмінних файлів будови .imd для програмного комплексу АВК 5; первинно-облікова документація по виконанню робіт (видаткові накладні, ТТН, договори та акти надання послуг по оренді техніки тощо); надати виробничу та іншу документацію до актів виконаних робіт форми КБ-2в по договору субпідряду № 358/20/09/2022/1 від 20.09.2022 в зброшурованому вигляді для кожного акту окремо: акти на закриття прихованих робіт (на роботи, зазначені в актах); відомості планово - розрахункових цін на механізми, якщо такі погоджувались між замовником та підрядником; видаткові накладні на придбання застосованих будівельних матеріалів та виробів; відомості перевезення ґрунту; договори оренди на автотранспорт з актами надання послуг; калькуляції машин та механізмів; подорожні листи; відомості списання матеріалів; загальні журнали виконання робіт; договір на здійснення авторського нагляду з актами виконаних робіт до нього; журнали авторського нагляду;
-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_17 ), ПП « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_19 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_22 ), « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_23 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_22 », ОСОБА_6 (код НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код НОМЕР_25 ), ОСОБА_7 (код НОМЕР_26 ), ОСОБА_8 , (код НОМЕР_27 ), ОСОБА_9 (код НОМЕР_28 ), ОСОБА_10 (код НОМЕР_29 ), ОСОБА_11 (код НОМЕР_30 ), у період з 20.11.2018 по час проведення вилучення (договори, рахунки - фактури, накладні, акти виконаних робіт та наданих послуг).
3. Визначити строк дії ухвали тривалістю два місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
4. Уповноваженим особам ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " надати (забезпечити) тимчасовий доступ до вищевказаних документів зазначеним в ухвалі особам, підготувати документи для можливості їх вилучення.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
6. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
7. Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2024 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 119003466 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Ольшевська І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні