Постанова
від 09.05.2024 по справі 906/939/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "09" травня 2024 р.м. Житомир Справа № 906/939/23

За заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України"

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "Поліссягаз"

про банкрутство

Суддя Гнисюк С.Д.

Представники:

- від кредиторів: Митюк С.П. (в режимі відеоконференції) - представник ТОВ "Оператор газотранспортної системи України"; Бучинська Ірина Володимирівна (в залі суду); Решитова Е.В. (в режимі відеоконференції) - представник АТ "Укртрансгаз"; Музика С.М. (в режимі відеоконференції) - представник АТ "Національна акціонерна компанія Нафтогаз України";

- за участю: Віскунов О.В. розпорядник майна (в режимі відеоконференції).

В провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа №906/939/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Поліссягаз".

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 26.03.2024 призначено підсумкове засідання суду на 09.05.2024; постановлено розпоряднику майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Поліссягаз" Віскунову О.В., до дати судового засідання, відповідно до ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства, організувати та провести збори кредиторів та засідання комітету кредиторів, докази скликання разом з обґрунтованим клопотанням про перехід до наступної процедури щодо боржника (санації, ліквідації або закриття провадження) надати суду у триденний строк після прийняття рішення.

На адресу Господарського суду Житомирської області, через загальний відділ, від розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Поліссягаз" Віскунова О.В. надійшли наступні документи:

- 15.04.2024 надійшло клопотання від 15.04.2024 про долучення доказів, з додатками;

- 22.04.2024 надійшло клопотання від 22.04.2024 про долучення доказів, з додатками;

- 03.05.2024 надійшло клопотання від 03.05.2024 про долучення доказів, з додатками;

- 03.05.2024 надійшов звіт №03/05-24.2 від 03.05.2024 про нарахування та виплату грошової винагороди за період з 26.09.2023 по 02.05.2024;

- 03.05.2024 надійшло клопотання №03/05-24.1 від 03.05.2024 про скорочення процедури розпорядження майном та введення наступної процедури.

- 06.05.2024 надійшло клопотання від 06.05.2024 про долучення доказів, з додатками.

Враховуючи, що представники усіх учасників провадження у справі про банкрутство присутні, у підсумковому засіданні розглядалось клопотання розпорядника майна боржника №03/05-24.1 від 03.05.2024.

Розпорядник майна надав усні пояснення. Просив суд припинити процедуру розпорядження майном. Визнати боржника банкрутом та призначити його ліквідатором. Подав заяву від 09.05.2024 про участь у справі

Інші представники учасників провадження у справі про банкрутство клопотання підтримали.

09.05.2024 від арбітражного керуючого Віскунова О.В. надійшла заява від 09.05.2024 про згоду на участь та призначення ліквідатором у справі №906/939/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Поліссягаз".

Присутні представники кредиторів щодо кандидатури арбітражного керуючого Віскунова О.В. для призначення ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Поліссягаз" не заперечили.

Щодо скорочення процедури розпорядження майном, суд зазначає наступне.

Розпорядник майна в судовому засіданні пояснив, що під проханням про скорочення процедури розпорядження майном розуміється не продовження її строку.

Судом встановлено, що наразі на розгляді відсутні клопотання/заяви про продовження строку розпорядження майном у даній справі.

З огляду на викладене, а також враховуючи те, що скорочення процедури розпорядження майном не передбачено нормами Кодексу України з процедур банкрутства, а також те, що зазначений Кодекс не містить заборони щодо закінчення процедури розпорядження майном боржника раніше встановленого строку або після спливу такого строку, суд вважає клопотання, в цій частині, необґрунтованим.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників у справі про банкрутство, Господарський суд Житомирської області, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно із ч.ч. 1, 2 ст.49 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - Кодекс про банкрутство), у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Відповідно до ч. 6 ст. 48 Кодексу про банкрутство, під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Кодексу.

02.05.2024року на засіданні комітету кредиторів ТОВ "Поліссягаз" вирішено:

- обрати головою комітету кредиторів у справі №906/939/23 про банкрутство ТОВ "Поліссягаз" - АТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України";

- звернутись до Господарського суду Житомирської області з клопотанням про скорочення процедури розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Поліссягаз" визнання його банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

- підтримати рішення зборів кредиторів від 18.04.2024, щодо звернення до суду з клопотанням про призначення ліквідатором у справі №906/939/23 про банкрутство ТОВ "Поліссягаз" арбітражного керуючого Віскунова Олександра Віталійовича.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні докази, суд дійшов до висновку, що боржник неспроможний самостійно відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури, з огляду на наступне.

При винесенні постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури в суді повинен бути доведений факт неоплатності боржника, як того вимагає ст. 205 Господарського кодексу України.

Так, відповідно до положень ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України, у разі неспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.

У ст. 1 Кодексу про банкрутство, надається визначення поняття неплатоспроможності та банкрутства, за змістом яких, банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури; неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом;

При перебуванні суб`єкта підприємницької діяльності у стані "неплатоспроможності", останній може відновити свою платоспроможність шляхом вжиття заходів щодо її відновлення, до яких кодекс відносить санацію, виконання зобов`язань перед кредиторами власними силами; тоді як у стані "банкрутства" платоспроможність боржника відновити неможливо та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Отже, визнаючи боржника банкрутом, суд має встановити його неоплатність, а відтак, в обов`язковому порядку повинен з`ясувати як актив, так і пасив боржника.

Слід зазначити, що пасив боржника встановлено за даними реєстру вимог кредиторів.

Відомості про актив боржника, мають міститися у звіті арбітражного керуючого (розпорядника майна) про фінансово-майновий стан боржника. Фінансово-майновий стан боржника (актив) повинен бути предметом розгляду в судовому засіданні.

При цьому, достатність чи недостатність активу боржника для задоволення кредиторських вимог оцінюється судом за критеріями формування ліквідаційної маси відповідно.

Зі звіту розпорядника майна вбачається, що розпорядником майна проведена наступна робота.

Розпорядником майна 05.10.2023 року на адресу керівника боржника ТОВ "Поліссягаз" було надіслано повідомлення із вимогами надати документи, щодо фінансового стану підприємства (у тому числі баланси підприємства, звіти про фінансові результати, звіти про рух коштів), надати докази фактичного перебування боржника за юридичною адресою, організувати проведення інвентаризації, а також розглянути, заявлені кредиторами вимоги; про надання у встановлений строк документації боржника з метою аналізу фінансової, господарської та інвестиційної діяльності боржника, його становища на товарних ринках за «Методичними рекомендаціями щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства, ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства», затвердженими Наказом Міністерства економіки України від 19.01.2006 року №14.

На підставі наказу №4 від 12.10.2023 з метою перевірки фактичної наявності майна, яке обліковується на балансі ТОВ "Поліссягаз", була створена інвентаризаційна комісія, у складі: директора Червінської О.В. та розпорядника майна Віскунова О.В. Строк проведення інвентаризації був визначений 12.10.2023.

Відповідно до протоколу інвентаризаційної комісії від 12.10.2023 за результатами проведеної інвентаризації встановлено:

- необоротні активи у кількості 52 (п`ятдесят дві) одиниці на суму 308546,15 грн. (триста вісім тисяч п`ятсот сорок шість гривень 15 копійок).

- грошові кошти 374,21 грн. (триста сімдесят чотири гривні 21 копійка).

Нестачі та надлишків не виявлено.

Відповідно до даних ГУ ДПС у Житомирській області (лист №22453/6 від 24.10.2023р.) боржник ТОВ "Поліссягаз" має наступні відкриті банківські рахунки: АТ "Ощадбанк", АБ "Укргазбанк"; АТ "УкрСиббанк", АТ КБ "Приватбанк", Казначейство України.

Згідно пояснень директора ОСОБА_1 вона була призначена на посаду 20.02.2023 року. Колишнім директором товариства ОСОБА_2 при звільнені 19.02.2023 року не було оформлено акту приймання - передачі первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку. В товаристві документи бухгалтерського обліку наявні частково, у зв`язку з чим у директора не було можливості скласти та подати достовірну фінансову звітність за 2022 рік.

Згідно довідки ТОВ "Поліссягаз" №19 від 26.12.2023 року по рахунку 361 "Розрахунки з вітчизняними покупцями" дебіторська заборгованість товариства складається:

- борг населення - 26 596 748,68 грн.

- ПрАТ "Коростишівгаз" (ЄДРПОУ 20413052) - 748 037,18 грн.

- Інші - 56 086,12 грн.

По рахунку 377 «Розрахунки з іншими дебіторами, кредиторами» рахується інша дебіторська заборгованість на загальну суму 8 986 938,44 грн., але в розрізі контрагентів інформація відсутня.

Згідно банківських виписок за 2021 рік, можливо стверджувати про дебіторську заборгованість перед ТОВ "Поліссягаз":

- ПрАТ "Коростишівгаз" (ЄДРПОУ 20413052) - 6 516 149,00 грн.

- ДП "Полум`я" (ЄДРПОУ 24704776) - 976 499,76 грн.

З метою виявлення майна боржника, розпорядником до реєстраційних і облікових організацій були направлені відповідні запити та отримані наступні відповіді

Аналіз фінансово - господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках. Виявлення (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.

Згідно Порядку проведення аналізу фінансово-господарського стану суб`єктів господарювання державних підприємств і підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п`ятдесят відсотків, та підготовки на запити суду, прокуратури або іншого уповноваженого органу висновків про наявність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 26.02.2013 №327/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 лютого 2013р. за №331/22863 аналіз фінансово-господарського стану суб`єктів господарювання щодо наявності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства (далі - Аналіз) проводиться згідно з Методичними рекомендаціями щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затвердженими наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2006 року №14 (у редакції наказу Міністерства економіки України від 26 жовтня 2010 року №1361) (надалі - Методичні рекомендації).

З метою аналізу фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника за «Методичними рекомендаціями щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства, ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства», затвердженими Наказом Міністерства економіки України від 19.01.2006 року №14, розпорядником майна було направлено запит керівництву ТОВ "Поліссягаз" надати фінансову та статистичну звітність підприємства за 2020-2023 р.р. (річну та квартальну тощо).

Також, розпорядником майна було направлено запити до ГУ ДПС у Житомирській області та ГУ Статистики у Житомирській області надати копії фінансової (статистичної) звітності ТОВ "Поліссягаз" за період 2020-2022 роки, яка подавалась до органів податкової служби та органів статистики.

Відповіддю ГУ ДПС у Житомирській області (вих.№24044/6/06-30-12-03-14 від 15.11.2023р.) надало на запит розпорядника майна наявні в ІКС ДПС фінансові звіти ТОВ "Поліссягаз" за формами: №1 «Баланс»; №2 «Звіт про фінансові результати»; №3 «Звіт про рух грошових коштів»; №4 «Звіт про власний капітал»; №5 «Примітки до річної фінансової звітності» за 2020 та 2021 роки та повідомило, що фінансову звітність за 2022 рік товариство не подавало.

Відповіддю ГУ статистики у Житомирській області (вих. № 13-06/97-23 від 08.11.2023) надало розпоряднику майна дані фінансової звітності за формами: №1 «Баланс»; №2 «Звіт про фінансові результати»; №3 «Звіт про рух грошових коштів»; №4 «Звіт про власний капітал»; №5 «Примітки до річної фінансової звітності», поданої ТОВ "Поліссягаз" до Головного управління статистики тільки за 2021 рік.

На підставі наданих звітів від товариства і отриманих вищезазначених звітів від державних органів та установ, розпорядником майна було проведено аналіз фінансово-господарської діяльності та аналіз виявлення ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства ТОВ "Поліссягаз".

Будь-які додаткові документи боржника, окрім фінансових та статистичних звітів за 2019, 2020 та 2021 роки, розпоряднику майна не надавались.

Відповідно до загального висновку фінансового аналізу ТОВ "Поліссягаз", вбачається наступне.

Проаналізувавши абсолютні показники фінансової діяльності боржника за період з 2019 по 2021 рік, встановлено, що фінансовий стан підприємства демонструє негативний тренд. За останні три роки підприємство демонструє критичний фінансовий стан, що проявляється у суттєвому зниженні ліквідності, збільшенні втрат власного капіталу та негативних тенденціях у фінансовій автономії. Низькі показники ліквідності та довготривалі негативні тенденції свідчать про можливу неплатоспроможність.

В цілому, показники на кінець 2021 року вказують на надкритичний фінансовий стан підприємства, який може бути наслідком недоліків у діяльності та ставить під загрозу його фінансову стійкість та подальше існування.

Показники ліквідності підприємства є незадовільними.

Коефіцієнти поточної та швидкої ліквідності відзначились зменшенням, досягнувши надто низьких рівнів, що свідчить про неможливість підприємства швидко відшкодувати поточні зобов`язання. Коефіцієнт покриття також зменшився до мінімальних значень, вказуючи на низьку здатність підприємства відшкодовувати зобов`язання з наявних ресурсів.

Коефіцієнт абсолютної ліквідності знизився, показуючи складність у погашенні короткострокових зобов`язань, а від`ємне значення маневреності власних оборотних засобів свідчить про те, що оборотних засобів не вистачає для покриття поточних зобов`язань.

Всі показники коефіцієнтів знаходяться поза межею граничних показників.

Фінансова автономія підприємства продовжила зменшуватися, що вказує на знижену фінансову незалежність та стабільність. Коефіцієнт фінансової залежності хоча й зменшився за досліджуваний період, але має негативні показники.

Показники покриття запасів та забезпечення власними засобами відзначилися погіршенням, вказуючи на збільшення ризику нестійкості фінансового стану та обмежені можливості використання власних ресурсів для відновлення платоспроможності.

Вбачається, що коефіцієнт Бівера протягом трьох років зменшувався. Зменшення значення коефіцієнта Бівера вказує на те, що підприємство знаходиться у складному фінансовому стані та має обмежені можливості для інвестування в розвиток своєї діяльності.

Розрахувавши основні коефіцієнти діяльності підприємства, проаналізувавши основні показники фінансово-господарської діяльності, можливо зробити наступний висновок: фінансовий стан підприємства несприятливий, фінансове положення нестійке, майже всі показники діяльності підприємства незадовільні, весь досліджуваний період є ознаки неплатоспроможності, підприємство дійсно не може виконати свої зобов`язання перед кредиторами. Динаміка вказує на те, що всі негативні тенденції з часом погіршуються, частка кредиторських вимог, яка може бути погашена, зменшується.

Визначення дій з приховування банкрутства.

Фіктивним може бути визнано банкрутство в разі, коли підприємство - боржник не задовольнило вимог кредиторів та зобов`язань перед бюджетом у повному обсязі, за наявності у нього на це можливості, на момент його звернення до господарського суду із заявою про визнання своєї неплатоспроможності.

Враховуючи обставини, що провадження у справі про банкрутство боржника відкрито за заявою кредитора - ТОВ "Оператор газотранспортної системи України", а не за заявою керівних органів ТОВ "Поліссягаз", то можна дійти висновку про відсутність ознак фіктивного банкрутства.

Аналіз показників фінансово-господарської діяльності підприємства за період з 2019 по 2021 рік свідчить про незадовільний фінансовий стан та можливість наявності ознак дій з доведення до банкрутства, виходячи з наступного.

Значення показника забезпечення зобов`язань боржника всіма його активами протягом усього аналізованого періоду (2019-2021) залишалося нижче від нормативного значення. Це може вказувати на недостатню гарантію погашення зобов`язань перед кредиторами за рахунок активів.

Значення показника забезпечення зобов`язань боржника його оборотними активами також залишалося нижче від нормативного значення протягом всього аналізованого періоду. Це може вказувати на недостатню ліквідність та можливу неспроможність вчасно погасити зобов`язання.

Показник розміру чистих активів також підтверджує незадовільний фінансовий стан підприємства. Негативне значення цього показника у всіх трьох роках свідчить про переважання зобов`язань перед активами, що може призвести до фінансових труднощів.

Загальний аналіз фінансової звітності діяльності підприємства вказує на потребу подальшого дослідження первинної документації підприємства, оскільки зі звітності вбачається, що фінансовий стан підприємства за період з 31.12.2020 по 31.12.2021 різко та значно погіршився, що може свідчити про умисні дії або рішення з боку керівництва підприємства, які негативно вплинули на виробничу, торговельну, іншу статутну діяльність підприємства та призвели до фінансових збитків та втрат.

З урахуванням відсутності первинних документів та фактів, на підтвердження надання третім особам неправдивої інформації та аналізу всіх релевантних обставин, можливість встановлення факту приховування банкрутства на підставі виключно фінансових показників є обмеженою.

Актив.

Згідно даних інвентаризації та реєстраційних установ і відкритих даних реєстрів, у боржника наявне (зареєстровано) наступне майно:

- необоротні активи на загальну суму 308 546,15 грн.

- дебіторська заборгованість на загальну суму 36 387 810,42 грн. (непідтверджена).

Пасив.

Ухвалами Господарського суду Житомирської області від 26.09.2023р., 28.11.2023р., 20.02.2024 та 26.03.2024 у справі №906/939/23 визнано кредиторські вимоги ТОВ "Оператор газотранспортної системи України", АТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", Головного управління ДПС у Житомирській області та АТ "Укртрансгаз" до боржника ТОВ "Поліссягаз" в загальній сумі - 139 983 792,62 грн.

Тобто, актив боржника значно менший за пасив, що свідчить про поточну неоплатність ТОВ "Поліссягаз" станом на момент відкриття провадження у справі про банкрутство.

За час проведення процедури розпорядження майном ТОВ "Поліссягаз", на адресу розпорядника майна не надходило пропозицій від фізичних та юридичних осіб, які бажають взяти участь у санації боржника (потенційні інвестори).

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 62 Кодексу про банкрутство, усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання, включаються до складу ліквідаційної маси. Майно, визначене родовими ознаками, що належить банкруту на праві володіння або користування, включається до складу ліквідаційної маси.

Проте, цим визначенням обсяг ліквідаційної маси не обмежується, оскільки згідно зі ст.213 Господарського кодексу України, з метою врегулювання заборгованості неплатоспроможного боржника у судових процедурах використовуються майнові активи, які належать йому на підставі речових та зобов`язальних прав, а також права інтелектуальної власності. До складу ліквідаційної маси включаються також майнові активи осіб, які відповідають за зобов`язаннями неплатоспроможного боржника відповідно до закону або установчих документів боржника.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 209 Господарського кодексу України, у разі нездатності суб`єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов`язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб`єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним. Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.

Відповідно до ст. 58 Кодексу про банкрутство, у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.

Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов`язання встановлена господарським судом.

Під ліквідацією розуміється припинення суб`єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Оцінивши в сукупності майновий стан боржника; аналіз фінансово-господарського стану боржника; зважаючи на рішення комітету кредиторів; пояснення у судовому засіданні розпорядника майна; враховуючи наявність кредиторської заборгованості боржника, відсутність майнових активів боржника для задоволення вимог кредиторів; суд дійшов до висновку задовольнити клопотання розпорядника майна про відкриття ліквідаційної процедури.

Слід зазначити про те, що відповідно до положень ч.1 ст.59 Кодексу про банкрутство, з дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом; скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника, накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

Протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов`язані передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть зобов`язання щодо відшкодування збитків, завданих таким ухиленням. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.

Щодо кандидатури ліквідатора у справі, суд зазначає про наступне.

Перевіривши заяву арбітражного керуючого Віскунова О.В. від 09.05.2024 про участь у справі на відповідність її кандидатури вимогам Кодексу України з процедур банкрутства, у тому числі включення арбітражного керуючого до Єдиного реєстру арбітражних керуючих, судом встановлено відповідність арбітражного керуючого зазначеним вимогам. Матеріали справи містять копії документів арбітражного керуючого Віскунова О.В., який виконував обов`язки розпорядника майна. Обставин, передбачених пунктами ст.28 Кодексу про банкрутство, щодо вищезазначеної кандидатури, встановлено не було.

Крім того, суд зазначає, що відповідно до ст. 59 Кодексу про банкрутство, з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, господарський суд здійснює офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України.

З огляду на зазначене, суд вважає за необхідне оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Також суд приймає та призначає до розгляду в засіданні суду звіт розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Поліссягаз" Віскунова О.В. - №03/05-24.2 від 03.05.2024 про нарахування та виплату грошової винагороди за період з 26.09.2023 по 02.05.2024.

Керуючись статтями 28,48, 49, 58, 59Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 232, 233 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Житомирської області, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Прийняти та призначити до розгляду в засіданні суду звіт розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Поліссягаз" Віскунова О.В. - №03/05-24.2 від 03.05.2024 про нарахування та виплату грошової винагороди за період з 26.09.2023 по 02.05.2024.

2. Клопотання розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Поліссягаз" Віскунова О.В. №03/05-24.1 від 03.05.2024 задовольнити.

3. Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Поліссягаз" та повноваження розпорядника майна Віскунова О.В.

4. Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю "Поліссягаз" (12501, Житомирська область, Коростишівський район, м. Коростишів, вул. Київська, буд. 55; код ЄДРПОУ 39809534) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру у справі строком на 12 місяців, до 09.05.2025.

5. Заяву арбітражного керуючого Віскунова О.В. від 09.05.2024 про участь у справі задовольнити.

6. Призначити ліквідатором у справі №906/939/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Поліссягаз" арбітражного керуючого Віскунова Олександра Віталійовича (свідоцтво арбітражного керуючого № 115 від 07.02.2013; 03022, м. Київ, а/с 64; ідентифікаційний код 2913421092) за його згодою.

7. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, а також повноваження власника (власників) майна банкрута.

8. Зобов`язати посадових осіб (керівника боржника) Товариства з обмеженою відповідальністю "Поліссягаз", протягом п`ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.

9. Скасувати заборони на майно боржника чи будь-які інші обмеження щодо розпорядження майном цього боржника, накладені ухвалою суду від 26.09.2023.

10. Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

11. Зобов`язати ліквідатора виконувати заходи ліквідаційної процедури згідно з Кодексом України з процедур банкрутства.

12. Зобов`язати державного реєстратора внести запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про призначення ліквідатора.

13. Призначити засідання суду для з`ясування стану здійснення ліквідаційної процедури на "25" червня 2024 р. о 10:00 в приміщенні Господарського суду Житомирської області зал судових засідань №731.

Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та підлягає оскаженню.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України.

Дата складання повного тексту постанови: 14.05.2024.

Суддя Гнисюк С.Д.

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення09.05.2024
Оприлюднено15.05.2024
Номер документу119010335
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —906/939/23

Ухвала від 14.11.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 03.10.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 23.09.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 19.08.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 25.06.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 19.06.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 18.06.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Постанова від 09.05.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні