ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
13.05.2024Справа № 910/5456/24
Господарський суд міста Києва у складі судді Маринченка Я.В., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сіріус Інвест груп», яке діє в інтересах Публічного акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Геос Інвест» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Геос Девелопмент» про стягнення 31190314,10 грн,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Сіріус Інвест груп», яке діє в інтересах Публічного акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Геос Інвест» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Геос Девелопмент» про стягнення 31190314,10 грн.
Розглянувши матеріали даної позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду на наступне.
Згідно п.9 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Втім, подана позивачем до суду позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Суд звертає увагу позивача, що відповідно до ст.124 Господарського процесуального кодексу України, разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
До судових витрат відповідно до ст.123 Господарського процесуального кодексу України належать судовий збір, та витрати, пов`язані з розглядом справи, як то витрати на професійну правничу допомогу; пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
При цьому, суд звертає увагу позивача, що у відповідності до ч.2 ст.124 Господарського процесуального кодексу України у разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат, суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору.
Крім того, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з положеннями ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028 грн.
Згідно з п.п. 1, 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як убачається із предмету вказаної позовної заяви, позивачем заявлено 1 майнову вимогу, за яку, враховуючи вищевказані положення законодавства, судовий збір підлягав сплаті в розмірі 467854,71 грн.
Також, ч. 1 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, у тому числі з використанням електронного платіжного засобу або за допомогою платіжних пристроїв, в тому числі з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу.
Суд зазначає, що документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення поштового зв`язку, які прийняли платіж, платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.
Проте, позивачем не надано суду доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Також, відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України - перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч.2 ст.164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з ч.1 ст.74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Частиною 4 вказаної статті Кодексу зокрема визначено, що суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи.
Згідно з ч.1 ст.77 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.
Проте, дослідивши матеріали позовної заяви судом встановлено, що в порушення приписів ч. 2 ст. 164 ГПК України позивачем не виконано зобов`язання додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме позивачем не додано до матеріалів справи докази виконання умов Інвестиційного договору №ДН/014/1 від 16.11.2018 ОСОБА_1 ; докази виконання умов Інвестиційного договору №ДН/016/1 від 13.11.2018 ОСОБА_2 ; докази виконання умов Інвестиційного договору №ДH/023/1 від 16.11.2018 ОСОБА_3 ; докази виконання умов Інвестиційного договору №ДН/025/1 від 14.11.2018 ОСОБА_2 ; докази виконання Інвестиційного договору №ДН/034/1 від 22.11.2018 ОСОБА_4 ; докази виконання умов Інвестиційного договору №ДH/068/1 від 05.12.2018 ОСОБА_5 ; докази виконання умов Інвестиційного договору №ДН/077/1 від 14.12.2018 ОСОБА_6 ; докази виконання умов Інвестиційного договору №ДH/148/1 від 28.09.2021 ОСОБА_7 ; докази виконання умов Інвестиційного договору №ДН/038/1 від 22.09.2020 ОСОБА_8 ; докази виконання умов Інвестиційного договору №ДH/049/1 від 27.10.2020 ОСОБА_9 ; докази виконання умов Інвестиційного договору №ДН/085/1 від 04.11.2020 ОСОБА_10 ; докази виконання умов Інвестиційного договору №ДH/146/1 від 12.03.2021 ОСОБА_11 ; докази виконання умов Інвестиційного договору №ДН/210/1 від 19.01.2021 ОСОБА_12 ; докази виконання умов Інвестиційного договору №ДН/367/1 від 21.05.2020 ОСОБА_13 ; докази виконання умов Інвестиційного договору №ДН/380/1 від 28.01.2019 ОСОБА_14 .
Крім того, позивачем у поданій позовній заяві заявлено про визнання поважними причин неподання вищевказаних доказів у встановлений законом строк та встановлення додаткового строку для їх подання.
Розглянувши дану заяву, суд приходить до висновку про те, що вона не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст.113 Господарського процесуального кодексу України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.
Частиною 2 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч. 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).
У випадку визнання поважними причин неподання учасником справи доказів у встановлений законом строк суд може встановити додатковий строк для подання вказаних доказів(ч. 5 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до частини першої статті 119 Господарського процесуального кодексу України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Згідно з частиною четвертою цієї статті одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подані заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк.
Неможливість подання вищезазначених доказів виконання умов Інвестиційних договорів позивач обґрунтовує тим, що для знаходження даних доказів позивачу необхідно опрацювати значний обсяг документів та отримати підтверджуючи інформацію.
Однак, суд вважає, що зазначені обставини жодним чином не підтверджують поважність не подання позивачем доказів разом з позовною заявою та наявність підстав для встановлення додаткового строку на їх подання.
Крім того, суд зазначає, що позивачем не надано доказів, які б підтверджували вчинення ним дій з метою отримання зазначених доказів.
Відповідно до ч.1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, суд зазначає, що позивачу необхідно надати орієнтовний розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, надати належні та допустимі докази сплати судового збору на реквізити Господарського суду міста Києва в розмірі 467854,71 грн, а також надати всі належні та допустимі документи на підтвердження обставин, на які посилається позивач, зокрема, докази виконання всіма сторонами умов вище перелічених Інвестиційних договорів, зазначити їх в переліку додатків які додаються до позовної заяви та надати докази їх направлення відповідачу.
Керуючись ст.ст. 80, 162, 164, 172, 174, ч.2 ст.232, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
У задоволені заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Сіріус Інвест груп» про визнання поважними причин неподання доказів у встановлений строк та встановлення додаткового строку для їх подання відмовити.
Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Сіріус Інвест груп» без руху.
Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «Сіріус Інвест груп» строк на усунення недоліків позовної заяви протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Дата підписання: 13.05.2024.
Суддя Я.В. Маринченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2024 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 119010640 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань інші договори |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Маринченко Я.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні