Ухвала
від 13.05.2024 по справі 140/4894/24
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13 травня 2024 року ЛуцькСправа № 140/4894/24 Суддя Волинського окружного адміністративного суду Димарчук Т.М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи, 16 регіональної військово-лікарської комісії про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи, 16 регіональної військово-лікарської комісії у якому просить:

визнати протиправними дії 16 Регіональної військово-лікарської комісії щодо не зазначення в абзаці 1 пункту 12 свідоцтва про хворобу №55 від 01.02.2024 причинного зв`язку захворювання як «Захворювання, ТАК, пов`язане із захистом Батьківщини».

зобов`язати 16 Регіональну військово-лікарську комісію внести зміни у визначення причинного зв`язку захворювання в абзац 1 пункту 12 свідоцтва про хворобу №55 від 01.02.2024 шляхом зазначення як вірного «Захворювання, ТАК, пов`язане із захистом Батьківщини».

зобов`язати Волинське обласне бюро медико-соціальної експертизи видати ОСОБА_1 довідку до акту огляду МСЕК із зазначенням причини інвалідності: «Захворювання, ТАК, пов`язане із захистом Батьківщини».

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України з огляду на наступне.

Пунктами 4, 5, 8 частини п`ятоїстатті 160 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Суд зазначає, що правову категорію зміст позовних вимог слід розуміти як дію суду, про вчинення якої позивач вимагає ухвалити судове рішення, що спрямована на задоволення певної матеріально-правової вимоги. Зважаючи на те, що рішення суду завжди спрямоване на захист конкретного суб`єктивного права, зміст позовних вимог не може бути абстрактним чи містити певні умовні категорії і повинен формулюватись максимально чітко і зрозуміло, оскільки від якості позовної заяви, юридично правильного змісту позовних вимог, зазначення способу судового захисту залежить швидкий і ефективний розгляд справи.

Зміст та обсяг порушеного права та виклад обставин, якими воно підтверджується, в кожному конкретному випадку можуть бути різними, але поряд з цим принаймні на рівні формулювання викладу їх змісту мають бути достатніми, щоб визначити предмет спору, його юрисдикційну належність, характер вимог, часові рамки події порушення, нормативне регулювання спірних відносин, а також обставини, за яких можна ухвалити одне із обов`язкових процесуальних рішень, пов?язаних із визнанням позовної заяви прийнятною/неприйнятною.

Так, з доказів долучених до матеріалів справи, а саме з свідоцтва про хворобу №55 (у яке позивач просить зобов`язати внести зміни) вбачається, що воно лише затверджене 16 Регіональною військово-лікарською комісією, натомість таке свідоцтво складене (та відповідні відомості у нього внесені) військово-лікарською комісією госпітальною при КНП Ковельське міськрайонне територіальне медичне об`єднання, яку позивач не вказав як відповідача у справі.

Відтак позивачем не наведено обставин та не зазначено доказів, що підтверджують порушення прав, свобод або законних інтересів позивача саме рішенням, діями чи бездіяльністю 16 регіональної військово-лікарської комісії, що позбавляє суд можливості встановити належних відповідачів у справі.

Крім того, одна з позовних вимог ОСОБА_1 зобов`язального характеру (про видачу позивачу довідки до акту огляду МСЕК із зазначенням причини інвалідності: «Захворювання, ТАК, пов`язане із захистом Батьківщини») звернена до Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи, однак позивач не вказує та не зазначає доказів щодо того, яким рішенням, діями чи бездіяльністю Волинське обласне бюро медико-соціальної експертизи порушило права, свободи або законні інтереси позивача.

Згідно із частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України, її слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Позивачу у цей строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання до суду нової редакції позовної заяви (разом з її копіями відповідно до кількості учасників справи), оформленої відповідно до вимог статті 160 КАС України, у якій вказати усіх належних відповідачів і викласти зміст позовних вимог та обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги (в тому числі вказавши, якими рішеннями, діями чи бездіяльністю порушило права чи законні інтереси позивача Волинське обласне бюро медико-соціальної експертизи).

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи, 16 регіональної військово-лікарської комісії про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовну заяву і додані до неї документи будуть повернуті позивачу без розгляду.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.

Суддя Т.М. Димарчук

СудВолинський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.05.2024
Оприлюднено16.05.2024
Номер документу119018339
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо проходження служби, з них

Судовий реєстр по справі —140/4894/24

Ухвала від 10.06.2024

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Димарчук Тетяна Миколаївна

Ухвала від 13.05.2024

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Димарчук Тетяна Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні