Постанова
від 29.08.2006 по справі 12779-2006а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

12779-2006А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к. 304

ПОСТАНОВА

Іменем України

29.08.2006Справа №2-11/12779-2006А

За позовом – Державної інспекції з контролю за цінами в АРК, (м. Сімферополь, вул. Павленко, 20)

До відповідача – Керченської міської державної лікарні ветеринарної медицини, (98300, м. Керч, вул. Пролетарська, 42)

Про стягнення  5 877,00 грн.

Суддя А.С. Цикуренко

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача  – Окул Н.Л., дов. у справі, Шапошнікова О.В., дов. у справі.

Від відповідача – не з'явився.

Обставини справи:

     Позивач звернувся з позовними вимогами до ідповідача про стягнення заборгованості у сумі 5 877,00 грн..

      

Відповідач у судове засідання не з'явився, надіслав відзив (вх.№19306 від 29.08.2006 р.), згідно якому не визнає позовни вимоги за мотивами викладеними у відзиві.

Ухвалою ГС АРК від 18.08.2006 р. закінчено підготовче провадження. Суд призначив судовий розгляд справи на 29.08.2006 р. в 11 г. 15 хв.

Справа слуханням відкладалася в порядку ст. 150 Кодекса адміністративного судочинства України.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази,  вислухавши представника позивача, суд

в с т а н о в и в:

           Рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в АРК №6 від 10.04.2006 р. до Керченської міської державної лікарні ветеринарної медицини, (98300, м. Керч, вул. Пролетарська, 42), відповідно до ст..14 „Про ціні та ціноутворення”, застосовани економичні санкції в розмірі 1959 грн. та штрафни санкції в розмірі 3918 грн. за порушення вимог Наказа Міністерства сільського господарства і продовольства України №51 від 19.02.1996 р. „Про затвердження механізму формування тарифів за ветеринарні роботи і послуги”.

    

         Державної інспекцієї з контролю за цінами в АРК проведена перевірка, про що складений відповідний акт №0057 від 20.03.2006 р.

         Перевірка щодо правильності формування і застосування тарифів вибірковим методом  провадилася за період з 01.03.2006 р. по 08.06.2005 р. по трьом видам послуг : ветеринарно-санітарна експертиза 1 туші яловичини - 6 грн. за послугу; видача реєстраційного свідоцтва ПП на 1 точку торговлі - 20 грн. за послугу; ветеринарно-санітарна експертиза яєць з оваріоськопієй (100 шт.) - 0,50 грн. за послугу.

        Перевіркою економічної обгрунтованості формування тарифів на ветеринарні послуги встановлено, що тарифи були сформовані з порушенням вимог Механізму формування тарифів за ветеринарні роботи і послуги, затвердженого Наказом Міністерства сільського господарства і продовольства України  №51 от 19.02.1996, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.04.1996 р. за №176/1201, що виразилось в наступному :

·          накладні витрати відповідачем застосовувалися довільно - 40% від розрахованої собівартості. Правильно розрахований відсоток накладних витрат склав 77,09%;  

·          вартість обладнання необхідно було включати у розрахунок, відповідно до інструкції по обліку основніх засобів і інших необоротних активів бюджетних організацій, затвердженою Наказом державного казначейства України від 07.07.2000 р.

·          норми часу необхідно було включати у розрахунок відповідно до норм витрат часу на організацію і проведення лабораторно-діагностичних досліджень працівниками державних лабораторій ветеринарної медицини затвердженими наказом державного департаменту ветеринарної медицини від 10.07.2001 р. №23.

         Відповідно до ст..14 Закону України „Про ціни і ціноутворення” вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету АРК, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в дохід відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержавної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

         Рішення Державної інспекції з контролю за цінами в АРК №6 від 10.04.2006 р. „Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін”, вимога „Про усунення порушення державної дисципліни цін” та Претензія №6 від 10.04.2006 р. на сумму 5877 грн. були направлені відповідачу і ним отримани, згідно відмитки на поштовому повідомленні 15.05.2006 р. (а.с.7).

 

Рішення  Державної інспекції з контролю за цінами в АРК №6 від 10.04.2006 р. не оскаржено, у встановленому законом порядку не визнано недійсним.

Таким чином, за відповідачем склалася  заборгованість у загальній сумі 5877 грн.   

У відповідності зі ст. 71 КАС України  відповідач повинен надати доказ погашення  заборгованості, тоді як таких він суду не представив.

         При таких обставинах позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

         Судові витрати, понесені позивачем, підлягають стягненню на його користь з відповідача у розмірі 3 грн. 40 коп. з Державного бюджету України на підставі ч.2 ст.94 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст..14 Закону України „Про ціни і ціноутворення”, 94, 98, 160-163 Кодекса адміністративного судочинства України, суд

                                                                         ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити.

2.          Стягнути з Керченської міської державної лікарні ветеринарної медицини, (98300, м. Керч, вул. Пролетарська, 42), (п/р 2600038133001 у КРФ АКБ „Укрсоцбанк”, МФО 324010, ОКПО 01548639) в дохід державного бюджету України (р/р 311189106600019, МФО 824026, код ЄДРПОУ відділення Держказначейства 24030783, банк отримувача Управління Державного казначейства в АРК, м.Сімферополь, код платежу 23030300) економічних санкцій у сумі  1959 грн., штрафу у сумі 3918 грн.

3.          Стягнути з Керченської міської державної лікарні ветеринарної медицини, (98300, м. Керч, вул. Пролетарська, 42), (п/р 2600038133001 у КРФ АКБ „Укрсоцбанк”, МФО 324010, ОКПО 01548639) у дохід Державного бюджета України, (п/р 31118095600002 в банке отримувача Управління Держказначейства в АРК, МФО 824026 отримувач : Держбюджет м.Сімферополь, код ОКПО 22301854)  держмито в сумі 3,40 грн.

Виконавчий лист видати після вступу постанови у законну чинність.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі, відповідно до ст..160 КАСУ – з дня складення у повному обсязі).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст..186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Цикуренко А.С.

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення29.08.2006
Оприлюднено20.08.2007
Номер документу119029
СудочинствоГосподарське