Справа № 646/1105/22
Провадження № 2/638/1165/24
УХВАЛА
Іменем України
15 травня 2024 року м. Харків
Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Тимченка А.М.
за участі секретаря судового засідання Кондратюк І.В.,
розглянувши увідкритому підготовчомусудовому засіданніцивільну справуза позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінанс Проперті Групп»</a>, треті особи: ОСОБА_2 , державний реєстратор ОСОБА_3 , про усунення перешкод в користуванні власністю шляхом зняття обтяження, -
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2022 року ОСОБА_4 звернувся до Червонозаводського районного суду м. Харкова з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінанс Проперті Групп»</a>, треті особи: ОСОБА_2 , державний реєстратор ОСОБА_3 , про усунення перешкод в користуванні власністю шляхом зняття обтяження.
Ухвалою Червонозаводського районного суду м. Харкова від 14 лютого 2023 року матеріали цивільної справи передано за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Дзержинського районного суду м. Харкова.
07 червня 2023 року на підставі ухвали Червонозаводського районного суду м. Харкова від 14 лютого 2023 року до Дзержинського районного суду м. Харкова надійшла справа за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Фінанс Проперті Групп»</a>, треті особи: ОСОБА_2 , державний реєстратор ОСОБА_3 .
Відповідно до ухвали від 09.06.2023 позовна заява прийнята до розгляду суддею Орос О.В. та справу призначено до розгляду в підготовчому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження.
Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 12 квітня 2024 року цивільну справу прийнято до провадження судді Тимченка А.М. та призначено до розгляду в підготовчому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження.
Під час підготовки справи до розгляду встановлено, що під час підготовчого провадження до суду від Державного підприємства «Національні інформаційні системи» надійшли пояснення третьої особи щодо позову, в яких серед іншого ДП «НАІС» зазначило, що визначена позивачем третя особа ОСОБА_3 не є посадовою особою органу державної влади, іншого державного органу, органу влади Автономної Республіки Крим. органу місцевого самоврядування. Також ОСОБА_3 не є реєстратором ДРОРМ, а лише відповідно до посадової інструкції здійснює практичне адміністрування Систем та здійснює своєчасне внесення інформації до Систем. На цій підставі ДП «НАІС» вважає, що у адміністратора даних 2 категорії відділу супроводження інформаційних систем Харківської регіональної філії ДП «НАІС» ОСОБА_3 відсутня процесуальна правоздатність в даному процесі і що відповідні процесуальні права та обов`язки третьої сторони у справі має Державне підприємство Національні інформаційні системи» (код 39787008, 04053, м. « Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 4, адреса для листування: 61001, м. Харків, пр. Гагаріна, 10/1, inbox.kh@nais.gov.ua, тел. 0-800-508-584), у зв`язку з чим просило залучити ДП «НАІС» як третю особу до участі у справі замість ОСОБА_3 .
В підготовче судове учасники справи не з`явилися, позивач надав заяву про розгляд справи за його відсутністю. Відповідач та інші учасники справи, будучи належним чином повідомленими про підготовче судове засідання, причини неявки суду не повідомили, клопотань про відкладення розгляду справи не надходило
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 ЦПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Провадження у цій справі відкрито 16.11.2021, тобто понад два роки тому, а тому подальше відкладення підготовчого судового засідання є безпідставним та таким, що порушує право сторін на розгляд справи протягом розумного строку.
При цьому, суд зазначає, що незважаючи на збільшення позовних вимог позивачем, відповідач не позбавлений можливості подати в порядку ст. 43 ЦПК України пояснення щодо цих вимог під час судового розгляду справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Враховуючи викладене, суд вважає за доцільне провести підготовче судове засідання за відсутністю відповідача.
Щодо заяви позивача про збільшення позовних вимог.
Згідно п. 2, 5 ч. 2 ст. 49 ЦПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно доп.1ч.1ст.189ЦПК Українизавданнями підготовчогопровадження єостаточне визначенняпредмета спорута характеруспірних правовідносин,позовних вимогта складуучасників судовогопроцесу.
Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше.
Відповідно до ч. 1 ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Згідно ч. 3 ст. 53 ЦПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов`язки, встановлені статтею 43 цього Кодексу. Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку (ч. 6, 7 ст. 53 ЦПК України).
З урахуванням положень ст. 53 ЦПК України, суд вважає необхідним задовольнити клопотання ДП «НАІС» та залучити його як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, оскільки рішення у справі може вплинути на його права та обов`язки.
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 198 ЦПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача.
Однак, враховуючи, що ДП «НАІС» скористалося правом подати пояснення третьої особи щодо позову одночасно з клопотанням про його залучення як третьої особи, суд не вбачає підстав для відкладення підготовчого судового засідання.
Відповідно до ст. 196 ЦПК України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Згідно ч. 1 ст. 197 ЦПК України, підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи. Згідно п. 15 ч.2 вказаної статті, у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 1 ст. 200 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті. Згідно п. 3 ч. 2 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
В підготовчому судовому засіданні встановлено, що спір між сторонами до судового розгляду не врегульований, підстав для залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі немає, клопотань про залучення до участі у справі відповідачів, третіх осіб та інших клопотань до суду не надійшло. Підстав для відкладення підготовчого судового засідання немає.
В зв`язку з викладеним суд вважає можливим закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду.
Керуючись ст. 189, 196-200, 259, 260 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Залучити до участі у справі як третю особу Державне підприємство «Національні інформаційні системи» (код 39787008, 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 4, адреса для листування: 61001, м. Харків, пр. Гагаріна, 10/1, inbox_kh@nais.gov.ua, тел. 0-800-508-584).
Закрити підготовче провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінанс Проперті Групп»</a>, треті особи: ОСОБА_2 , державний реєстратор ОСОБА_3 , Державне підприємство «Національні інформаційні системи», про усунення перешкод в користуванні власністю шляхом зняття обтяження, та призначити до судового розгляду на 27 червня 2024 року о 15 годині 00 хвилин.
Про судове засідання повідомити сторін по справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.М.Тимченко
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2024 |
Оприлюднено | 16.05.2024 |
Номер документу | 119034273 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Тимченко А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні