Справа № 148/1060/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2024 року м. Тульчин
Суддя Тульчинського районного суду Вінницької області Саламаха О.В., отримавши позовну заяву Акціонерного Товариства «Комінбанк», подану представником адвокатом Нестеровим Едуардом Геннадійовичем до ОСОБА_1 , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Світ Агротехніки», про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В :
Представник позивача адвокат Нестеров Едуард Геннадійович від імені та в інтересах Акціонерного Товариства «Комінбанк» звернувся в суд з позов до ОСОБА_1 , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Світ Агротехніки», про стягнення заборгованості.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку, що дана справа не підсудна Тульчинському районному суду Вінницької області і подана з порушенням правил підсудності, виходячи з наступного.
У позовній заяві позивачем зазначено, що відповідач проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України судом зроблено запит до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання щодо надання відомостей про реєстрацію місця проживання та інших персональних даних відповідача ОСОБА_1 .
Згідно відповіді Гнатківського старостинського округу Томашпільської селищної ради Тульчинського району Вінницької області № 14-18-14/4/73, ОСОБА_1 зареєстрований, за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
В свою чергу, с. Гнатків, відповідно до нового адміністративно-територіального поділу України стало відноситись до Тульчинського району Вінницької області.
Між тим, до ліквідації та укрупнення районів с.Гнатків відносилось до Томашпільського району Вінницької області.
В свою чергу, зміна адміністративно-територіального устрою не означає автоматичної зміни системи судоустрою, адже згідно ст. 125 Конституції України та ст. 19 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя. Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судоустрою, необхідність забезпечення доступності правосуддя, оптимізації видатків державного бюджету або зміна адміністративно-територіального устрою.
Цей же Закон, у ст. 21 визначає, що місцевими загальними судами є окружні суди, які утворюються в одному або декількох районах чи районах у містах, або у місті, або у районі (районах) і місті (містах).
Відповідно до Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.
До Верховної Ради України Кабміном внесено законопроект № 3651 від 15.06.2020 року, пунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень якого передбачається, що до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку із утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах закріпленої за ними до утворення (ліквідації) районів територіальної юрисдикції.
Аналогічної позиції притримується і Рада суддів України, у листі якої від 22.07.2020 року № 9рс-466/20-вих, адресованому головам місцевих та апеляційних загальних судів, зазначено, що до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
Враховуючи вищевикладене, вважаю що дана цивільна справа підсудна Томашпільському районному суду Вінницької області.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
На підставі викладеного, керуючись ст. 27, 31, 32 ЦПК України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Цивільну справу за позовом Акціонерного Товариства «Комінбанк», подану представником адвокатом Нестеровим Едуардом Геннадійовичем до ОСОБА_1 , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Світ Агротехніки», про стягнення заборгованості, передати за підсудністю на розгляд до Томашпільського районного суду Вінницької області, місцезнаходження якого, за адресою: вул. Ігоря Гаврилюка, 57, смт. Томашпіль, Тульчинський район Вінницька область, 24200.
Копію ухвали до відома направити позивачу.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя:
Суд | Тульчинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2024 |
Оприлюднено | 16.05.2024 |
Номер документу | 119036519 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Тульчинський районний суд Вінницької області
Саламаха О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні