Справа № 456/2348/24
Провадження № 2-о/456/161/2024
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
10 травня 2024 року Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Бучківська В. Л. , розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи ОСОБА_2 , Служба в справах дітей управління соціально-гуманітарної політики Моршинської міської ради про усиновлення дитини,
в с т а н о в и в :
Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою, в якій просить оголосити його усиновлювачем неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 №20, вчиненого 02 жовтня 2008 року виконкомом Криворівнянської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області, в якому змінити прізвище дитини з « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_3 », по батькові дитини з « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_4 », в графі відомості про батька вказати «батько - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Ознайомившись з поданою заявою, суд приходить до висновку про необхідність залишення її без руху з таких підстав.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про усиновлення.
Заява про усиновлення дитини подається до суду у порядку, передбаченому главою 5 розділу ІV ЦПК України та повинна відповідати як загальним вимогам, передбаченим у ст. ст. 175, 177 ЦПК України, так і спеціальним, які передбачені ст. ст. 310, 311, 312 ЦПК України.
Згідно із статтею 311 ЦПК України, заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім`я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім`я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров`я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір`ю або батьком дитини. До заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи: копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя; медичний висновок про стан здоров`я заявника; довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи; документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням; інші документи, визначені законом.
Статтею 310 ЦПК України передбачено, що заява про усиновлення дитини або повнолітньої особи, яка не має матері, батька або була позбавлена їхнього піклування, подається до суду за місцем їх проживання.
Також, пунктом 79 Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженого Постановою КМУ № 905 від 08 жовтня 2008 року для прийняття рішення про усиновлення кандидати в усиновлювачі звертаються із заявою про усиновлення дитини до суду за місцем проживання (перебування) дитини.
Із заяви про усиновлення вбачається, що ОСОБА_1 разом з дружиною ОСОБА_2 фактично проживають за адресою: АДРЕСА_1 . Проте, всупереч вимогам ст.311 ЦПК України, до справи не надано документів, що підтверджують право власності або користування вказаним жилим приміщенням, та не надано жодних доказів на підтвердження реєстрації у встановленому законом порядку місця проживання заявника, його дружини та дитини, щодо якої подано заяву про усиновлення.
Таким чином, відсутність доказів реєстрації у встановленому законом порядку місця проживання дитини, щодо якої подано заяву про усиновлення, не дає можливості суду визначити належний суд, який вправі розглядати вказану заяву. Водночас, докази щодо місця проживання заявника та його дружини мають підтверджувати викладені у заяві обставини щодо спільного проживання та наявності у власності та/або користуванні заявника постійного місця проживання, оскільки вказані обставини є важливими для вирішення справи по суті.
Всупереч ст.311 ЦПК України заява не містить відомостей про стан здоров`я дитини, а до заяви не подано відповідних доказів на підтвердження вказаних обставин.
Ураховуючи вищевикладене, відповідно до ст. 185 ЦПК України заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи ОСОБА_2 , Служба в справах дітей управління соціально-гуманітарної політики Моршинської міської ради про усиновлення дитини, слід залишити без руху та надати заявникові строк для усунення виявлених недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Згідно ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявникові.
Враховуючи зазначене, заява підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 259-261 ЦПК України,
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи ОСОБА_2 , Служба в справах дітей управління соціально-гуманітарної політики Моршинської міської ради про усиновлення дитини залишити без руху.
Повідомити заявника про необхідність усунути недоліки заяви, вказані в мотивувальній частині ухвали суду у десятиденний строк з дня отримання нею цієї ухвали.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути її заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.Л.Бучківська
Суд | Стрийський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2024 |
Оприлюднено | 21.05.2024 |
Номер документу | 119041267 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: |
Цивільне
Стрийський міськрайонний суд Львівської області
Бучківська В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні