ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"15" травня 2024 р. м. Київ Справа № 911/1188/24
Суддя Господарського суду Київської області Антонова В.М., розглянувши матеріали за позовом ОСОБА_1 до Білоцерківської міської ради прo визнання договору укладеним,
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі позивач) звернувся до Господарського суду Київської області з позовом до Білоцерківської міської ради (надалі відповідач) з у якому просить суд визнати укладеним договір купівлі-продажу земельної ділянки кадастровий номер 3210300000:07:002:0016 між Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 та Білоцерківською міською радою відповідно до рішення Білоцерківської міської ради №4467-81-VII від 31.10.2019, про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення комунальної власності за адресою: АДРЕСА_1 в редакції покупця.
Відповідно до вимог ч.1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч.2 ст.174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Як визначено ч.7 ст.42 ГПК України якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Відповідно до пункту 62 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. № 270 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2023 р. № 1071) (надалі - Правила), підтвердженням оплати послуг поштового зв`язку з пересилання письмової кореспонденції зокрема є розрахунковий документ про оплату послуги поштового зв`язку.
Відповідно до абзацу 47 статті 1 Закону України "Про поштовий зв`язок", розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.
Із наведених норм убачається, що належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи є бланк опису вкладення із номером поштового відправлення, завірений відповідним відділенням зв`язку, разом з розрахунковим документом про відправлення або докази надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи.
Позивачем вказано, що ним долучено до позову докази направлення позовної заяви з додатками відповідачу, проте таких доказів матеріали позовної заяви не містять, про що канцелярією суду складено акт №07-13/88/2024 від 06.05.2024.
Отже, позивачем не додано до позову доказів направлення відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів.
З огляду на викладене вище, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для залишення позовної заяви без руху в силу недотримання позивачем вимог пункту 1 частини 1 статті 164 та частини 1 статті 172 ГПК України.
Так, позивачу слід надати суду докази направлення відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів.
Крім того, відповідно до п.2 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Суд зазначає, що в супереч вказаній вище нормі в поданій позовній заяві не міститься вказівки на статус позивача, як фізичної особи підприємця.
Отже, позивачу необхідно вказати в позовній заяві на свій статус як фізичної особи підприємця.
Також у позовній заяві відсутній ідентифікаційний номер відповідача, а тому позивачу необхідно зазначити в позові ідентифікаційний номер відповідача.
Крім цього, суд зазначає, що позивачем у поданій позовній заяві зазначено адресу відповідача: 09117, Київська область, місто Біла Церква, вулиця Ярослава Мудрого, 15.
Тоді як з Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що місцезнаходження відповідача є: 09100, АДРЕСА_2 .
Враховуючи зазначене вище позивачем у позові невірно зазначено адресу відповідача, а саме поштовий індекс.
Позивачу необхідно зазначити вірний поштовий індекс відповідача.
Крім цього, відповідно до пункту 2 частини 2 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, адресу електронної пошти та відомості про наявність або відсутність електронного кабінету в сторін та інших учасників справи.
З огляду на викладене, суд зазначає, що позивачем у поданій позовній заяві не зазначено інформації щодо наявності в учасників справи зареєстрованих електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема «Електронний суд») та не містить електронної пошти позивача.
Отже, позивачу необхідно зазначити свою електронну пошту та відомості про наявність/відсутність в учасників справи електронних кабінетів.
Крім того, пунктом 5 частини 3 статті 162 ГПК України встановлено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів) (ч.2 ст.164 ГПК України).
Так, позивач у позові посилається на те, що звертався до відповідача із повідомлення про місце та дату підписання договору, проте єдиним доказом на підтвердження вказаних обставин надає копію листа від 29.11.2019, в якому міститься підпис особи яка його отримала, дата, вхідний номер та відсутні відомості про посаду, ім`я та прізвище особи отримувача.
Позивачу необхідно надати суду докази на підтвердження своїх посилань щодо звернення до відповідача із повідомленням про дату, час та місце укладання спірного договору.
Також відповідно до ст. 91 ГПК України письмові докази, до яких належать і документи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Зокрема, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
У той же час, додані до позовної заяви копії документів, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, не завірені належним чином, відповідно до зазначених норм чинного законодавства, оскільки не містять дати засвідчення такої копії, прізвища та ім`я.
Враховуючи викладене вище, позивачу слід надати суду належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Крім цього, відповідно до п.6 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Дослідивши позовну заяву, суд встановив, що вона не містить вказаних відомостей, а тому позивачу необхідно зазначити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору.
Крім цього згідно п.9 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Так, подана позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку сум судових витрат, а тому позивачу необхідно зазначити такі відомості.
Більше того, суд звертає увагу позивача, що оскільки суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи та в межах заявлених нею вимог (ст.14 ГПК України), посилання на поданий позивачем проект договору не спростовує необхідності в позові в обов`язковому порядку вказувати позовні вимоги з умов всього договору, якщо інша сторона відмовляється від укладення відповідного договору.
З огляду на викладене вище, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху.
При цьому суд звертає увагу, що заява про усунення недоліків також має бути направлена на адресу відповідача.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч.4 ст.174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
2. Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя В.М. Антонова
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2024 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 119044292 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про невиконання або неналежне виконання зобов’язань що виникають з договорів купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд Київської області
Антонова В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні