УХВАЛА
"14" травня 2024 р. м ХарківСправа № 922/1638/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ольшанченка В.І.
розглянувши матеріали
позовної заявиТовариства з обмеженою відповідальністю "Євровектор плюс" (21010, м. Вінниця, вул. Івана Богуна, 2, оф. 303) до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Сосонівка-Агро" (63225, Харківська обл., с. Сосонівка, вул. Миру, 15) простягнення 117337,50 грн,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Євровектор плюс" (позивач) надало Господарському суду Харківської оласті через систему "Електронний суд" позовну заяву до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Сосонівка-Агро" (відповідач), в якій просить стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Сосонівка-Агро" на свою користь заборгованість за договором поставки №14/06 від 14.06.2022 в сумі 117337,50 грн, з яких: 40672,96 грн пені, 51726,93 грн штрафу, 8134,59 грн 10% річних, 16803,02 інфляційного збільшення та понесені судові витрати.
Також позивач просить відкрити провадження у справі та розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Проте, позовна заява підписана особою, посадове становище якої не вказано.
В ч. 3 ст. 162 ГПК України встановлено перелік того, що повинна містити позовна заява.
Так пунктом 3 статті 162 ГПК України визначено, що позовна заява має містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Проте, позовна заява не містить обґрунтованого розрахунку суми позову, підписаного уповноваженою особою позивача.
Пунктом 4 вказаної вище статті визначено, позовна заява має містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Проте, позовні вимоги не містять підстав стягнення (договір, тощо), періодів нарахування сум, які стягуються з відповідача, а також складу та суми судових витрат.
В статті 164 ГПК України встановлено перелік документів, що додаються до позовної заяви.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Проте, позивач не надав суду договору на професійну правничу допомогу, хоча в попередньому розрахунку вказує, що очікує понести витрати на професійну правничу допомогу у сумі 10000,00 грн.
Також позивач не надав належних доказів несвоєчасної оплати відповідачем товару.
Таким чином, позивачем не надано до суду доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Відтак, позивачем позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 ГПК України, що є підставою для застосування судом ч. 1 ст. 174 ГПК України.
Так, згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити без руху позовну заяву.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 232 - 235 ГПК України,
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Євровектор плюс".
2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Євровектор плюс" строк 10 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, а саме на подання Господарському суду Харківської області:
- обґрунтованого розрахунку суми позову, підписаного уповноваженою особою;
- належним чином оформлених доказів часткової оплати відповідачем товару;
- копії договору на професійну правничу допомогу;
- позовної заяви з уточненою редакцією позовних вимог щодо періоду нарахування сум, які стягуються з відповідача, суми та складу судових витрат.
3. Зобов`язати позивача у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків та подання нових доказів невідкладно надіслати відповідні документи відповідачу. Докази про це надати суду.
Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Повне судове рішення складено та підписано 14.05.2024.
СуддяВ.І. Ольшанченко
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2024 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 119044786 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Ольшанченко В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні