У Х В А Л А
"15" травня 2024 р. м. Чернігів справа № 927/451/24
Господарський суд Чернігівської області, в складі судді Романенко А.В., перевірив матеріали позовної заяви б/н б/д
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Баядера Логістик»,
Харченка Євгенія, 42, м. Київ, 02088;
до відповідача: Підприємства споживчої кооперації «Коропський хлібзавод» Коропської райспоживспілки,
вул. Київська, 71, смт Короп, Коропський район, Чернігівська область, 16200;
предмет спору: про стягнення 30184,10 грн
УСТАНОВИВ:
13.05.2023, надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Баядера Логістик» до Підприємства споживчої кооперації «Коропський хлібзавод» Коропської райспоживспілки про стягнення 30184,10 грн, з них 28209,44 грн основного боргу за договором поставки № 894 від 23.11.2018 (далі - Договір) та 1974,66 грн штрафу, нарахованого на підставі п.7.1. Договору.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем умов Договору в частині своєчасної оплати за поставлений товар.
За частиною 2 статті 162 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надане право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Частиною 3 статті 56 ГПК України визначено, що юридична особа незалежно від порядку її створення, бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
За змістом частин 1, 2 статті 58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник. При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.
За частинами 1, 3 статті 60 ГПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, зокрема, довіреністю від імені юридичної особи, що видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Частиною 5 статті 164 ГПК України встановлено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Суд установив, що ТОВ "Баядера Логістик" уповноважило громадянина Скибко К.В. представляти інтереси юридичної особи в суді, зокрема підписувати та подавати до суду позов, згідно з довіреністю від 01.01.2024 б/н (засвідчена копія якої додана до матеріалів позовної заяви).
У свою чергу, позовна заява б/н б/д, що надійшла на адресу суду, підписана представником Зінченко Є.В, повноваження якого діяти від імені ТОВ «Баядера Логістик» не підтверджені жодними доказами.
Відповідно до п. 1 частини 5 статті 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи якщо, зокрема, заява підписана особою, яка не має права її підписувати. За таких обставин, суд доходить висновку, що позовна заява б/н б/д підлягає поверненню на підставі даної норми закону.
Відповідно до частини 8 статті 174 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись статтями 56, 58, 60, п.1 частини 5 статті 174, статтями 234, 235 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву б/н б/д повернути без розгляду Товариству з обмеженою відповідальністю «Баядера Логістик».
2.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала складена та підписана 15.05.2024.
Ухвала може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її підписання, в порядку статей 256, 257 ГПК України.
Додаток: позовна заява б/н б/д з доданими но неї документами на 32 аркушах.
Суд звертає увагу учасників справи, що відповідно до приписів частин 5-8 статті 6 та частин 5, 6 статті 242 ГПК України, пунктів 5.6, 5.8, 10, 16, 17, 29, 37 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, учасникам справи (їх представникам), які є користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, судові рішення в паперовій формі не надсилаються і не вручаються. Суд надсилає такі рішення в електронній формі до електронного кабінету таких осіб, і вони вважаються врученими в день отримання повідомлення про доставку копії судового рішення на офіційну електронну адресу учасника справи (його представника), з якого і починається перебіг процесуального строку, встановленого законом або судом. Обмін процесуальними документами в електронній формі між судом та/або особами, що є (повинні бути) користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, мають здійснюватися виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://cn.arbitr.gov.ua/sud5028/.
Суддя А.В. Романенко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2024 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 119044997 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Романенко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні