Справа № 420/13605/24
У Х В А Л А
14 травня 2024 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Дубровної В.А., розглянувши в порядку письмового провадження процесуальне питання у адміністративній справі за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ТУКУРУЙ» до Приморського відділу державної виконавчої служби у місті Одеса Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про визнання протиправною та скасування постанови,
встановив:
До суду з позовною заявою звернувся адвокат Охрименко Микола Ігорович, діючий в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «ТУКУРУЙ» (далі позивач, ТОВ «ТУКУРУЙ») до Приморського відділу державної виконавчої служби у місті Одеса Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (далі - відповідач), в якій просить:
- визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця Приморського відділу державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Свешнікова Іллі Андрійовича від 05.02.2024 по виконавчому провадженню ВП №74013146 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТУКУРУЙ" виконавчого збору у розмірі 28 400,00 грн;
- визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця Приморського відділу державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Свешнікова Іллі Андрійовича від 05.02.2024 по виконавчому провадженню ВП №74013146 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТУКУРУЙ" мінімальних витрат виконавчого провадження у розмірі 269,00 грн.
Ухвалою суду від 07.05.2024 р. відкрито провадження у справі за правилами передбаченими статтею 287 КАС України., призначено судове засідання на 15 травня 2024 року о 14 годину 00 хвилин.
Як встановлено судом, через систему «Електронний суд» 10.05.2024 року від представника позивача - адвоката Охрименко Миколи Ігоровича надійшла заява про його участь в судовому засіданні, призначеному на 15.05.2024 року на 14:00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Згідно п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе розглянути вказане клопотання представника позивача у письмовому провадженні.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції врегульована статтею 195 КАС України.
Так, пунктами 1, 2 ст. 195 КАС України передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
За правилами ч. 3 ст. 195 КАС України, учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Крім того, рішенням Вищої Ради Правосуддя від 17.08.2021 року № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі Положення), п. 45 (Розділ III. Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС, 3. Підсистема відеоконференцзв`язку) якого передбачено, що підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду.
Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на веб-сторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за веб-адресою https://wiki.court.gov.ua.
За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (п. 46 Положення).
Згідно до п. 49 та п. 50 Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Судом встановлено, що клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів подана в межах встановленого строку та з дотриманням правил процесуального закону.
З урахуванням викладеного, у зв`язку з наявністю у суду технічної можливості щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення вказаної заяви представника позивача.
Керуючись ст. ст. 4, 44, 195, 243, 248 КАС України,
ухвалив:
Заяву представника позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «ТУКУРУЙ» - адвоката Охрименко Миколи Ігоровича від 10.05.2024 р. про його участь у судовому засіданні, призначеному на 15.05.2024 року на 14:00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі № 420/13605/24 - задовольнити.
Забезпечити участь представника позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «ТУКУРУЙ» - адвоката Охрименко Миколи Ігоровича у судовому засіданні, призначеному на 15.05.2024 року на 14:00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Роз`яснити адвокату Охрименко Миколі Ігоровичу, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
СуддяВ.А. Дубровна
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2024 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 119050545 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Дубровна В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні