Справа №490/3931/24
Провадження №2/490/2267/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про передачу справи за підсудністю
16 травня 2024 року м. Миколаїв
Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Чаричанський П.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, третя особа служба у справах дітей адміністрації Центрального району Миколаївської міської ради,
В С Т А Н О В И В:
13 травня 2024 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, третя особа служба у справах дітей адміністрації Центрального району Миколаївської міської ради.
Суд вважає, що позовна заява підлягає передачі на розгляд іншому суду в зв`язку з непідсудністю даної справи Центральному районному суду м. Миколаєва.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Згідно ч.1 ст. 28 ЦПК України позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
14 травня 2024 року на виконання вимог ч. 8 ст. 187 ЦПК України, судом було зроблено запит до Єдиного державного демографічного реєстру, для отримання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи - відповідача.
З відповіді Єдиного державного демографічного реєстру № 591643 від 14.05.2024 року вбачається, що за параметрами запиту: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в реєстрі не знайдено.
Позовна заява містить в собі дві вимоги: позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.
Суддя вважає, що позивачем не надано докази на підтвердження підсудності справи Центральному районному суду м. Миколаєва.
Суду надано Акт про проживання осіб за місцем проживання без реєстрації та перебування на утриманні батька від 23.12.2023р.
Суд не може взяти до уваги вказаний акт, оскільки цей акт не є тим офіційним документом який підтверджує саме реєстрацію місця проживання або перебування.
Пунктом 1 Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого Постановою КМУ №265 від 0702.2022 року (із змінами та доповненнями, далі- Порядок №265) встановлено, що цей Порядок визначає механізм здійснення декларування/реєстрації місця проживання (перебування), зміни місця проживання, зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), скасування декларування/реєстрації місця проживання (перебування), а також встановлює форми необхідних для цього документів.
Відповідно до пунктів 3 та 4 Порядку №265, Декларування/реєстрація місця проживання (перебування), зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), зміна місця проживання (перебування), скасування декларування/реєстрації місця проживання (перебування) особи здійснюється органом реєстрації, на території територіальної громади, на яку поширюються повноваження відповідної ради.
Особа може задекларувати/зареєструвати своє місце проживання (перебування) лише за однією адресою. У разі коли особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює декларування/реєстрацію місця проживання (перебування) за однією з таких адрес за власним вибором. За адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.
Положення абзацу першого цього пункту не поширюються на осіб, адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) яких знаходиться на територіях, на яких ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації. Така особа може задекларувати/зареєструвати місце свого проживання без зняття з реєстрації місця свого попереднього проживання.
Особа, адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) якої знаходиться на територіях, на яких ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, може задекларувати/зареєструвати місце свого проживання за межами тимчасово окупованої території України без внесення будь-яких відміток до паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки.
Відомості про адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), що знаходиться на територіях, на яких ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, вносяться до реєстру територіальної громади, яка здійснила відповідну реєстраційну дію за межами таких територій.
Позов про стягнення аліментів може пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача. З наданих позивачем документів не вбачається, що позивач проживає чи зареєстрована на території Центрального району м. Миколаєва, а зазначено що її місцем реєстрації та проживання є: АДРЕСА_1 , що відноситься до територіальної підсудності Горностаївського районного суду Херсонської області.
Позов про позбавлення батьківських прав повинен бути пред`явлений в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання або перебування відповідача, якщо інше не передбачено законом. З матеріалів позовної заяви слідує, що відповідач ОСОБА_2 проживає за адресою: АДРЕСА_2 . З наданих документів вбачається що справа повинна бути передана до Великолепетинського районного суду Херсонської області.
Згідно ч. 16 ст. 28 ЦПК України позивач має право на вибір між кількома судами, яким згідно з цією статтею підсудна справа, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу.
Виходячи з наведеного Позивач має право подати позов як до Горностаївському районному суду Херсонської області так і до Великолепетинського районного суду Херсонської області.
Враховуючи, що помилково направлення даної справи до Центрального районного суд м. Миколаєва, порушує права учасників справи на справедливий суд, гарантовані національним законодавством та ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та фактично створюють умови, за якими необхідно приймати до розгляду справу з порушенням правил територіальної підсудності, визначених ЦПК України, що не усуває можливих наслідків, передбачених ст. 378 ЦПК України, з огляду на викладене, справу слід передати за підсудністю
Згідно з ч. 9 ст. 187 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З урахуванням отриманої інформації щодо реєстрації місця проживання та реєстрації позивача, суддя приходить до висновку про непідсудність даної цивільної справи Центральному районному суду м. Миколаєва та вважає необхідним передати справу на розгляд Горностаївському районному суду Херсонської області.
На підставі розпорядження Верховного Суду №1/0/9-22 від 06.03.2022 року "Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану" змінена територіальна підсудність Горностаївського районного суду Херсонської області на Тернівський районний суд м. Кривого Рогу (вулиця Ухтомського, 23, Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50000).
Керуючись ст.ст. 27, 31,187, 260, 353 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали цивільної справи № 490/3931/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, третя особа служба у справах дітей адміністрації Центрального району Миколаївської міської ради передати за підсудністю до Тернівського районного суду м. Кривого Рогу ( вулиця Ухтомського, 23, Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50000).
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленоюЦПК Українипідсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першоїстатті 31 ЦПК України,здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Миколаївського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя П.О. Чаричанський
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2024 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 119056656 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Чаричанський П. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні