Ухвала
від 14.05.2024 по справі 453/783/24
СКОЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 453/783/24

№ провадження 2-з/453/21/24

УХВАЛА

про забезпечення позову

14 травня 2024 року Сколівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого-судді Ясінського Ю.Є.,

за участі секретаря судових засідань Гринюк Л.Я.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову,-

встановив:

13 травня 2024 року представник позивачки ОСОБА_1 - адвокат Горох В.В. звернувся до Сколівського районного суду Львівської області з позовом до ОСОБА_2 , Стрийської районної державної адміністрації Львівської області, Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області, з участю третіх осіб Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області, Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, Сколівської міської ради Львівської області, Львівської міської ради про скасування державної реєстрації земельних ділянок та державної реєстрації речових прав на земельну ділянку.

Одночасно з поданням позову, на підставіст. 149-150 ЦПК України, представником позивача подано заяву про забезпечення позову в якій просить суд вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони Службі відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області використовувати земельну ділянку, площею 0,3501 га., для ведення особистого селянського господарства в с. Гребенів, Стрийського району Львівської області, кадастровий номер 4624581400:002:0001, яка перебуває у володінні та користуванні ОСОБА_1 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка належить померлому на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку серія ЯА № 734802, виданого Гребенівською сільською радою Сколівського району Львівської області від 11 липня 2005 року та зареєстрованого за № 010546000580 в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі, та земельною ділянкою, площею 0,5094 га., для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства в с. Гребенів, Стрийського району Львівської області, кадастровий номер 4624581400:01:002:0014, яка перебуває в державній власності та в постійному користуванні Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області, при здійсненні капітального ремонту автомобільного моста через річку Опір в с. Гребенів, Стрийського району Львівської області, до закінчення розгляду справи.

В обґрунтування заяви покликається на те, що позивач не може оформити право власності на земельну ділянку, площею 0,3501 га., для ведення особистого селянського господарства в с. Гребенів, Стрийського району Львівської області, кадастровий номер 4624581400:01:002:0001, у зв`язку з тим, що земельна ділянка площею 0,1250 га. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) із таким самим кадастровим номером 4624581400:01:002:0001 зареєстрована у Державному земельному кадастрі 22 червня 2021 року державним кадастровим реєстратором відділу у Веселинському районі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області за іншою особою ОСОБА_2 , а також у зв`язку із наявністю накладення земельної ділянки площею 0,5094 га. для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства в с. Гребенів, Стрийського району Львівської області, кадастровий номер 4624581400:01:002:0014, яка перебуває в державній власності та в постійному користуванні Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області, на земельну ділянку площею 0,3501 га. для ведення особистого селянського господарства в с. Гребенів, Стрийського району Львівської області, яка належить на праві власності покійному чоловікові позивачки ОСОБА_3 . Відомо, що Служба відновлення та розвитку інфраструктури планує провести капітальний ремонт автомобільного моста через річку Опір, що знаходиться в с. Гребенів, Стрийського району Львівської області, біля земельної ділянки ОСОБА_1 . Підрядник зобов`язується після 21 березня 2024 року за замовленням Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області відремонтувати міст довжиною 67 м, облаштувати прилягаючу територію та під`їзди до 1 серпня 2025 року. Виходячи з цього підрядник ремонтних робіт за замовленням Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області може розташувати на земельній ділянці ОСОБА_1 транспортні засоби та додаткові будівельні матеріали, облаштувати прилягаючу територію та під`їзди до моста через земельну ділянку позивача, що призведе до погіршення стану земельної ділянки позивача та унеможливить останнім вільно володіти та користуватись нею. У зв`язку із наведеними обставинами просить заяву задоволити.

Відповідно до ч.1ст. 153 ЦПК Українизаява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).

За таких обставин розгляд заяви проводиться без повідомлення сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Дослідивши письмові докази, подану заяву про забезпечення позову та матеріали позовної заяви, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч.1ст. 149 ЦПК Українисуд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихст. 150 цього Кодексузаходів забезпечення позову.

Згідно з ч. 2ст. 149 ЦПК Українизабезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами (ч. 3ст. 150 ЦПК України)

Згідно п.п.1,2,10 ч.1ст. 150 ЦПК Українипозов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії; іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1-9 цієї частини

Підставою забезпечення позову є обґрунтоване припущення заявника, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Як зазначено упостанові Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року №9 "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову"(з відповідними змінами) забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.

Точне і неухильне додержання судами України норм чинного законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову є необхідною умовою здійснення завдань цивільного судочинства, які полягають у справедливому, неупередженому та своєчасному розгляді й вирішенні цивільних справ із метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Пленум Верховного Суду України у вказанійпостанові №9 від 22 грудня 2006 року "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову", а саме: у п. 4 роз`яснив, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Також, у п. 4Постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22 грудня 2006 року "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову"вказано, що, вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені, у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Пунктом 6 зазначеної постанови передбачено, що, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Крім того, вирішуючи питання про забезпечення позову суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких може бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Відповідно до ч.5ст. 153 ЦПК України, залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково.

Позивачем у заяві про забезпечення позову вказано на докази, якими підтверджується, що невжиття заходів забезпечення, може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, що дійсно існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду..

Враховуючи те, що обраний заявником спосіб забезпечення позову не спричинить шкоди відповідачу, а також відсутність обставин визначених ч.3ст. 154 ЦПК України, суд приходить до висновку про те, що відсутні підстави для зустрічного забезпечення.

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст.149-153,260,353 ЦПК України, суддя, -

постановив:

Заяву представника позивача ОСОБА_1 адвоката ГорохаВіталія Володимировичапро забезпеченняпозову - задовольнити.

Заборонити Службі відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області використовувати:

- земельну ділянку площею 0,3501 га. для ведення особистого селянського господарства в с. Гребенів, Стрийського району Львівської області, кадастровий номер 4624581400:002:0001, яка перебуває у володінні та користуванні ОСОБА_1 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка належить померлому на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯА № 734802, виданого Гребенівською сільською радою Сколівського району Львівської області від 11 липня 2005 року та зареєстрованого за № 010546000580 в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі;

- земельною ділянкою площею 0,5094 га. для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства в с. Гребенів, Стрийського району Львівської області, кадастровий номер 4624581400:01:002:0014, яка перебуває в державній власності та в постійному користуванні Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області, при здійсненні капітального ремонту автомобільного моста через річку Опір в с. Гребенів, Стрийського району Львівської області, до закінчення розгляду справи.

Стягувач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце реєстрації проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Боржник: Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області, місце знаходження: 79053, вул. Володимира Великого, 54 м. Львів, ЄДРПОУ 25253009.

Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Ухвала може бути пред`явлена до виконання протягом трьох років з наступного дня після її постановлення.

Ухвалу може бути оскаржено до Львівського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повна ухвала не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суддя Ю.Є. Ясінський

СудСколівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення14.05.2024
Оприлюднено17.05.2024
Номер документу119059190
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —453/783/24

Ухвала від 24.06.2024

Цивільне

Сколівський районний суд Львівської області

Ясінський Ю. Є.

Ухвала від 24.06.2024

Цивільне

Сколівський районний суд Львівської області

Ясінський Ю. Є.

Ухвала від 14.05.2024

Цивільне

Сколівський районний суд Львівської області

Ясінський Ю. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні