Справа № 296/1544/24
1-кп/296/450/24
Вирок
Іменем України
16 травня 2024 року м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира в складі
Головуючої судді ОСОБА_1
при секретарях ОСОБА_2 , ОСОБА_3
за участю прокурора ОСОБА_4
представників потерпілого ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,
обвинуваченого ОСОБА_7 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі кримінальне провадження №12024060410000050 від 19.01.2024 р. по обвинуваченню
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Велика Рудка Диканського району Полтавської області, громадянина України, освіта повна загальна середня, працюючого неофіційно наладчиком і швачкою на швейній фабриці, не одруженого, зареєстрованого за адресою в АДРЕСА_1 , проживає в АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.185, ч.1 ст.357 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до Указу Президента України №64/2022, затвердженого Законом України від 24.02.2022р., в Україні із 05 години 30 хвилин 24.02.2022р. введено воєнний стан, строк дії якого неодноразово продовжувався, востаннє на 90 діб Указом Президента України від 06.11.2023р. №734/2023р.
На підставі вказаних вище нормативно правових актів, на території України у зв`язку із введенням воєнного стану визначено умови та порядок тимчасового обмеження конституційних прав, свобод людини і громадянина, тимчасових обмежень прав та законних інтересів юридичних осіб, а також діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування.
Так, ОСОБА_7 17.01.2024 року перебував у м. Житомирі та, знаючи про те, що в приміщенні офісу ІП «КОРНЕЛІС» (код ЄДРПОУ 31346983), розташованого за адресою в АДРЕСА_3 , зберігаються грошові кошти, в останнього виник злочинний умисел, спрямований на заволодіння чужим майном.
Реалізуючи свій злочинний умисел, 18.01.2024 року близько 23 години 00 хвилин ОСОБА_7 , достовірно знаючи про те, що в Україні введено та діє правовий режим воєнного стану, прибув до території ІП «КОРНЕЛІС» (код ЄДРПОУ 31346983), розташованого за адресою в АДРЕСА_3 , де, підійшовши до будівлі, яка являє собою офісне приміщення, переконавшись, що за його злочинними діями ніхто не спостерігає, застосувавши грубу фізичну силу, відкрив вхідні двері та таким чином проник до приміщення офісу, де віднайшов та викрав грошові кошти в сумі 4700 гривень, 100 доларів США, що відповідно до офіційного курсу Національного банку України еквівалентно 3789 гривень 77 копійок, 250 євро, що відповідно до офіційного курсу Національного банку України еквівалентно 10302 гривень 50 копійок, та банківську картку АТ КБ «ПриватБанк» НОМЕР_1 з пін кодом до неї, держателем якої є ІП «КОРНЕЛІС» (код ЄДРПОУ 31346983), яка є офіційним документом, тобто електронним платіжним документом, засобом доступу до банківського рахунку, з метою подальшого заволодіння усіма грошовими коштами, що знаходились на той час на рахунку вказаної банківської картки, які належать ІП «КОРНЕЛІС».
З викраденими грошовими коштами та банківською карткою ОСОБА_7 місце вчинення злочину залишив, розпорядившись ними на власний розсуд, чим спричинив ІП «КОРНЕЛІС» матеріальну шкоду на суму 18792 гривень 27 копійок.
В подальшому, ОСОБА_7 в період часу з 00 години 59 хвилин по 01 годину 01 хвилину 19.01.2024 року, усвідомлюючи протиправність та суспільну небезпеку своїх дій, достовірно знаючи про те, що в Україні введено та діє правовий режим воєнного стану, керуючись єдиним злочинним наміром щодо повторного викрадення грошових коштів, шляхом вільного доступу за допомогою банкомату BRANCH 10005-066 АТ «ОщадБанк», що розташований по вул. Івана Франка, 3 в м. Житомирі, провів три операції із зняття готівки з попередньо привласненої банківської картки АТ КБ «ПриватБанк» НОМЕР_1 , належної ІП «КОРНЕЛІС», на загальну суму 50500 гривень, після чого о 07 годині 21 хвилині 19.01.2024 року, за допомогою банкомату АТ КБ «ПриватБанк», розташованого по вул. Святослава Ріхтера, 23 в м. Житомирі, провів одну операцію із зняття готівки з вищевказаної картки в сумі 10100 гривень.
Таким чином, ОСОБА_7 умисно, таємно, повторно викрав грошові кошти на загальну суму 60600 гривень, після чого місце вчинення кримінального правопорушення залишив, розпорядившись ними на власний розсуд, чим спричинив ІП «КОРНЕЛІС» матеріальну шкоду на вказану суму.
В судовому засіданні ОСОБА_7 свою вину у вчиненні даних кримінальних правопорушень визнав повністю, про вчинене шкодує. Цивільний позов, заявлений представником потерпілого, про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, визнав. Підтвердив факт проникнення 18.01.2024р. до приміщення офісу ІП «Корнеліс» та викрадення ним грошей та банківської картки з приміщення за обставин, викладених в обвинувальному акті, підтвердив факт проведення операцій 19.01.2024р. із зняття готівки з картки за допомогою банкоматів. На запитання прокурора пояснив, що крадіжку грошей та банківської картки вчинив з метою особистого збагачення, так як мав проблеми з фінансами, були борги перед іншими особами. Знявши гроші з викраденої банківської картки через банкомат, віддав борги, після чого добровільно надав картку та грошові кошти, що залишились, працівникам поліції. Просив суворо його не карати, на даний момент влаштувався на роботу, так як має намір частинами відшкодовувати шкоду потерпілій стороні.
Представник потерпілого адвокат ОСОБА_6 підтримав в повному обсязі цивільний позов ІП «Корнеліс», просив позов про відшкодування матеріальної шкоди в розмірі 71271, 27 гривень на користь ІП «Корнеліс» та моральної шкоди в розмірі 20 000 гривень на користь представника потерпілого ОСОБА_5 задовольнити. Щодо міри покарання покладається на розсуд суду.
Суд, відповідно до ст. 349 ч.3 КПК України, визнав недоцільним дослідження доказів по справі щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, з`ясувавши, що учасники судового провадження правильно розуміють зміст цих обставин та немає сумнівів у добровільності їх позиції.
Обвинуваченому ОСОБА_7 роз`яснено, що у такому випадку він буде позбавлений права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку. Проти недоцільності дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, не заперечували всі учасники судового провадження, погодившись на дослідження лише даних, що характеризують особу обвинуваченого, та в частині речових доказів, судових витрат. Відповідні наслідки роз`яснено всім учасникам судового провадження.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про доведеність вини обвинуваченого ОСОБА_7 у вчиненні даних кримінальних правопорушень, і ці умисні дії кваліфікує за ч.4 ст.185 КК України як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчиненого повторно, поєднаного з проникненням у приміщення, в умовах воєнного стану; за ч.1 ст.357 КК України як викрадення офіційного документу, вчиненого з корисливих мотивів.
Обираючи вид та міру покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, що відносяться до категорії кримінального проступку та тяжкого злочину, особу обвинуваченого, обставини, що пом`якшують і обтяжують його відповідальність.
Так, обтяжуючих покарання обвинуваченого обставин судом не встановлено. В якості пом`якшуючих покарання обставин суд визнає щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінальних правопорушень.
Крім того, суд також враховує і те, що ОСОБА_7 є раніше не судимим, вперше притягується до кримінальної відповідальності, працює неофіційно, за місцем проживання характеризується посередньо, на обліку в лікарів психіатра та нарколога не перебуває, інвалідності не має, враховуючи думку прокурора про призначення покарання із встановленням іспитового строку, висновок органу пробації про середній ризик вчинення повторного кримінального правопорушення та середній ризик небезпеки для суспільства, тому суд призначає покарання в межах санкцій статей обвинувачення у виді позбавлення волі, проте із встановленням тривалого іспитового строку.
При цьому судом також враховуються приписи закону про те, що покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених та попередження вчинення нових кримінальних правопорушень, а також те, що призначене судом покарання буде необхідне й достатнє для виправлення ОСОБА_7 та запобігання вчиненню ним нових кримінальних правопорушень.
Цивільний позов представника потерпілого ІП «Корнеліс» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди підлягає до задоволення в зв`язку із його обґрунтованістю та визнанням обвинуваченим.
Арешт на майно скасувати.
Судові витрати за проведення судової трасологічної експертизи згідно довідки вартості (3029,12 грн) стягнути із засудженого.
Запобіжний захід обвинуваченому не обирався.
Долю речових доказів вирішити на підставі положень ст.100 КПК України.
Керуючись ст.ст.368, 369, 374 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Визнати ОСОБА_7 винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.185, ч.1 ст.357 КК України, та призначити покарання:
- за ч. 4 ст. 185 КК України у виді 5 (п`яти) років позбавлення волі;
- за ч. 1 ст. 357 КК України у виді 2 (двох) років обмеження волі.
На підставі ч.1 ст.70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_7 покарання у виді 5 (п`яти) років позбавлення волі.
На підставі ст.ст.75,76 КК України звільнити ОСОБА_7 від відбування призначеного покарання, якщо він протягом 2 (двох) років іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені обов`язки: періодично з`являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи.
Цивільний позов представника потерпілого ІП «КОРНЕЛІС» ОСОБА_5 про відшкодування матеріальної шкоди в розмірі 71271 гривень 27 копійок та моральної шкоди в розмірі 20000 гривень задовольнити. Стягнути з ОСОБА_7 на користь ІП «КОРНЕЛІС» (код ЄДРПОУ 31346983) 71271 (сімдесят одну тисячу двісті сімдесят одну) гривень 27 копійок матеріальної шкоди, стягнути з ОСОБА_7 на користь ОСОБА_5 20000 (двадцять тисяч) гривень моральної шкоди.
Речові докази слід низу взуття, який зберігається в кімнаті речових доказів ВП №1 Житомирського РУП, знищити; грошові кошти в сумі 4000 гривень: номіналом вісім купюр по 500 гривень (серії та номер: ВБ9772813, УГ8396745, ЛВ1305673, УЗ7565556, ФД5829358, СГ3451198, ВЗ7760562, ВИ9947725), 150 євро, а саме одна купюра номіналом 100 євро серія та номер S22415781697 та одна купюра номіналом 50 євро серія та номер RE0102421091, банківську картку АТ КБ «Приватбанк» НОМЕР_1 , які передано на відповідальне зберігання представнику потерпілої сторони ОСОБА_5 , залишити власнику; кросівки чоловічі з логотипом «baasloa» чорного кольору, які передані на відповідальне зберігання ОСОБА_7 , залишити власнику; оптичний носій інформації DVD-R-диск із копією запису відеоспостереження з офісного приміщення ІП «Корнеліс» зберігати при матеріалах кримінального провадження.
Арешт на майно, накладеного ухвалою слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 25.01.2024р., скасувати.
Стягнути із засудженого ОСОБА_7 на користь держави 3029 (три тисячі двадцять дев`ять) гривень 12 копійок судових витрат за проведення судової трасологічної експертизи.
Вирок може бути оскаржений до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом 30 днів, починаючи з дня його проголошення.
Копію вироку негайно вручити обвинуваченому, прокурору, направити представникам потерпілого.
Головуючий суддя ОСОБА_1
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2024 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 119060200 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Шимон Л. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні