Справа № 132/1449/24
Провадження № 1-кс/132/212/24
Ухвала
про тимчасовий доступ до речей та документів
10 травня 2024 року м. Калинівка
Слідчий суддя Калинівського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 ,
розглянувши клопотання старшого дізнавача сектору дізнання ВП №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області підполковника поліції ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12024025220000039від 06.05.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, погоджене прокурором Калинівського відділу Хмільницької окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 ,
ВСТАНОВИВ:
08 травня 2024 року старший дізавач сектору дізнання ВП №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області підполковник поліції ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів ІНФОРМАЦІЯ_1 , зокрема до оригіналів усіх документів справи особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, - ОСОБА_4 , із можливістю вилучення оригіналів усіх документів вказаної справи.
Клопотання обґрунтовано тим, що відповідно до повідомлення начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 установлено, що ОСОБА_4 , в період часу з серпня 2022 по березень 2024 року, подавала до ІНФОРМАЦІЯ_1 заяви особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб про отримання компенсації витрат, за формою затвердженою постановою КМУ від 19.03.2022 № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат та тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб». У вказаних заявах ОСОБА_4 вказала, що у належній їй квартирі АДРЕСА_1 , проживали внутрішньо переміщені особи ОСОБА_5 та її дочка ОСОБА_6 , однак останні у вищезазначений період часу у вказаній квартирі не проживали.
Відповідно до постанови КабінетуМіністрів Українивід 19.03.2022року №333«Порядок компенсаціївитрат затимчасове розміщення(перебування)внутрішньо переміщенихосіб», компенсація надається фізичним особам - громадянам України, які є власниками житла або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розміщували у своїх житлових приміщеннях, зазначених у пункті 1 цього Порядку, внутрішньо переміщених осіб, крім осіб, з якими вони пов`язані родинними відносинами, споріднення яких засноване на шлюбі та кровному рідстві (чоловік, дружина, батько, мати, діти, онуки, зокрема повнолітні) (далі - особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб), для покриття витрат, пов`язаних з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб.
Особи, які виявили бажання розмістити у своїх житлових приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, вносять відомості щодо таких приміщень, доступних для безоплатного розміщення у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, до вебресурсу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » або подають таку інформацію до виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної в місті (у разі їх створення) ради, місцевої держадміністрації, відповідної військової адміністрації. На підставі поданих відомостей виконавчий орган сільської, селищної, міської, районної в місті (у разі їх створення) ради, місцеві держадміністрації, відповідні військові адміністрації шляхом внесення даних до інформаційно-аналітичної системи обліку даних, пов`язаних з компенсацією за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб (далі - інформаційно-аналітична система), формують перелік житлових приміщень, доступних для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб у відповідній адміністративно-територіальній одиниці. Наявність відомостей про житлові приміщення у зазначеному переліку не є обов`язковою умовою отримання компенсації особами, що розмістили внутрішньо переміщених осіб.
Враховуючи викладене, в органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні дозволу на здійснення тимчасового доступу до речей та документів ІНФОРМАЦІЯ_1 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , зокрема до оригіналів усіх документів справи особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 проживаючої по АДРЕСА_3 , із можливістю вилучення оригіналів усіх документів вказаної справи.
Тимчасовий доступдо вказанихдокументів маєсуттєве значеннядля встановленняобставин укримінальному провадженні,оскільки зазначені документи містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, підлягають доказуванню та згідно ст. 84 КПК України є процесуальними джерелами доказів.
Враховуючи те, що копії вказаних матеріалів мають суттєве значення у даному кримінальному провадженні та іншим способом дану інформацію отримати неможливо, тому виникла необхідність у здійсненні вказаного заходу забезпечення.
У поданій письмовій заяві старший дізнавач ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_2 підтримав заявлене ним клопотання, просить розглядати клопотання без його участі та без фіксації процесуальних дій за допомогою технічних засобів.
Враховуючи вимоги ч.ч. 2, 4ст. 163 КПК України, вважаю за можливе розглянути клопотання без виклику представника особи, у володінні якої знаходиться інформація, тимчасовий дозвіл на доступ до якої просить слідчий, а також у відсутності слідчого про що останній подав відповідну заяву.
Згідно ч. 4ст.107КПК України фіксування за допомогою технічних засобів розгляду клопотання в суді не проводиться.
Вивчивши клопотання, додані до нього документи, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання та витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подано до суду клопотання, слідчий суддя дійшов такого висновку.
Згідно ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 1 ст.160КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що тимчасовий доступ до речей та документів ІНФОРМАЦІЯ_1 , зокрема до оригіналів усіх документів справи особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, - ОСОБА_4 , має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, надасть можливість використати як докази відомості, що містяться у них та заявником доведено, що іншим способом дану інформацію отримати неможливо, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та необхідність його задоволення.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.110, 132 ч.4, 159,163-165 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого дізнавача сектору дізнання ВП №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області підполковника поліції ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12024025220000039 від 06.05.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, - задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до речей та документів ІНФОРМАЦІЯ_1 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , зокрема до оригіналів усіх документів справи особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_3 , із можливістю вилучення оригіналів усіх документів вказаної справи.
Дозволити здійснення тимчасового доступу старшому дізнавачу сектору дізнання відділення поліції №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області підполковнику поліції ОСОБА_2 та/або дізнавачу сектору дізнання відділення поліції №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області лейтенанту поліції ОСОБА_7 та/або начальнику сектору дізнання відділення поліції №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області майору поліції ОСОБА_8 .
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
Ухвала підлягає обов`язковому виконанню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Калинівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2024 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 119062644 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Калинівський районний суд Вінницької області
Павленко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні