ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
16 травня 2024 року м. ХарківСправа № 922/1370/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калантай М.В.
розглянувши заяву від 15.05.2024 представника Приватного акціонерного товариства "Балаклійське хлібоприймальне підприємство" адвоката Гнідченка Гліба Геннадійовича у справі
за позовом Приватного акціонерного товариства "Балаклійське хлібоприймальне підприємство", м.Балаклія до Російської Федерації в особі Міністерства юстиції Російської Федерації, м.Москва Російська Федерація про стягнення 192 759 392,00грн., що еквівалентно 5 271 172,33 доларів США
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство "Балаклійське хлібоприймальне підприємство" звернулося до Господарського суду Харківської області з позовом до Російської Федерації в особі Міністерства юстиції Російської Федерації про стягнення збитків у розмірі 192759392,00грн., що є еквівалентом 5 271 172,33 доларів США за курсом НБУ станом на 01.06.2023.
На підтвердження своїх вимог позивач посилається на те, що 24.02.2022 року російська федерація розпочала повномасштабну військову агресію проти України і Балаклійська міська територіальна громада Балаклійська міська територіальна громада та Савинська селищна територіальна громада Ізюмського району Харківської області, на території яких зареєстроване місцезнаходження та здійснюється господарська діяльність Приватним акціонерним товариством "Балаклійське хлібоприймальне підприємство", були розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій та були окуповані з 02.03.2022 до 11.09.2022 та з 25.02.2022 до 11.09.2022 відповідно. Майно позивача, в тому числі господарські будівлі та споруди, сільськогосподарська техніка, автотранспортні засоби, добрива, готова продукція тощо залишилося в м. Балаклія Балаклійської міської територіальної громади Ізюмського району Харківської області та в с.Вишнева Савинської селищної територіальної громади Ізюмського району Харківської області і з початку війни доступу та можливості вивезти товарно-матеріальні цінності позивач не мав. Після деокупації Балаклійської міської територіальної громади та Савинської селищної територіальної громади Ізюмського району Харківської області і появи можливості дістатися до місцезнаходження позивача, було виявлено, що належне позивачу майно частково знищене, пошкоджене або взагалі відсутнє: викрадене військовими російської федерації під час окупації. Таким чином, в результаті збройної агресії відповідача позивачу було завдано майнової шкоди.
Ухвалою від 01.05.2024 дану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 29.05.2024. об 11:00.
15 травня 2024 року від представника позивача адвоката Гнідченка Г.Г. надійшла заява від 15.05.2024, в якій він просить суд надати можливість приймати участь у всіх судових засіданнях у справі № 922/1370/24 в режимі відеоконференції.
Розглянувши дану заяву, суд зазначає наступне.
Статтею 197 ГПК України визначено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Згідно з п. 46 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Заявник у своїй заяві просить забезпечити проведення засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Враховуючи наявність технічної можливості проведення засідання, яке відбудеться 29.05.2024 об 11:00, в режимі відеоконференції, суд вважає за можливе задовольнити заяву представника позивача в цій частині.
Також, слід зауважити, що ухвала про участь учасника справи у відповідному засіданні постановляється судом з урахуванням вже призначеної дати та часу засідання та за наявності технічної можливості проведення відеоконференції у суду.
Втім, призначаючи дату та час наступного засідання, суд буде враховувати пропозиції присутніх представників учасників справи, які можуть не збігатися з часом, у який суд може призначити проведення відеоконференції (зокрема, через зайнятість залів судових засідань, обладнаних відповідними технічними засобами тощо), або з вільним часом самого заявника.
За таких обставин, суд залишає заяву в частині забезпечення участі в усіх наступних судових засіданнях у даній справі в режимі відеоконференції без задоволення.
Разом із тим, заявник не позбавлений можливості в подальшому подати заяву про участь у наступному засіданні в режимі відеоконференції.
На підставі викладеного та керуючись статтями 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву від 15.05.2024 Приватного акціонерного товариства "Балаклійське хлібоприймальне підприємство" адвоката Гнідченка Гліба Геннадійовича задовольнити частково.
Провести підготовче засідання, призначене на 29.05.2024 об 11:00, за участю представника Приватного акціонерного товариства "Балаклійське хлібоприймальне підприємство" адвоката Гнідченка Гліба Геннадійовича в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою "Підсистеми відеоконференцзв`язку" Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи (https://vkz.court.gov.ua).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 16.05.2024.
СуддяМ.В. Калантай
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2024 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 119069087 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Калантай М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні