Рішення
від 15.05.2024 по справі 280/761/24
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

15 травня 2024 року Справа № 280/761/24 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стрельнікова Н.В., розглянувши в письмовому порядку за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧО-ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ВВВ»

до Головного управління ДПС у Запорізькій області

Державної податкової служби України

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ВИРОБНИЧО-ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ВВВ" (далі позивач, ТОВ «ВТК «ВВВ») звернулось із позовною заявою до Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі відповідач 1), Державної податкової служби України (далі відповідач 2), в якій позивач просить суд:

-визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Запорізькій області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 05.01.2023 № 10318007/44878840, якими Товариству з обмеженою відповідальністю «ВТК «ВВВ» було відмовлено у реєстрації податкової накладної від №17 від 29.11.2023;

-зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію податкової накладної №17 від 29.11.2023 р. у Єдиному реєстрі податкових накладних;

-визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Запорізькій області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 05.01.2023 № 10318002/44878840, якими Товариству з обмеженою відповідальністю «ВТК «ВВВ» було відмовлено у реєстрації податкової накладної від №4 від 01.12.2023 ;

-зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію податкової накладної №4 від 01.12.2023 р. у Єдиному реєстрі податкових накладних;

-визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Запорізькій області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 05.01.2023 № 10318004/44878840, якими Товариству з обмеженою відповідальністю «ВТК «ВВВ» було відмовлено у реєстрації податкової накладної від №5 від 04.12.2023 ;

-зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію податкової накладної №5 від 04.12.2023 р. у Єдиному реєстрі податкових накладних.

-визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Запорізькій області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 05.01.2023 № 10318001/44878840, якими Товариству з обмеженою відповідальністю «ВТК «ВВВ» було відмовлено у реєстрації податкової накладної від №8 від 11.12.2023;

-зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію податкової накладної №8 від 11.12.2023. у Єдиному реєстрі податкових накладних.

-визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Запорізькій області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 05.01.2023 № 10318005/44878840, якими Товариству з обмеженою відповідальністю «ВТК «ВВВ» було відмовлено у реєстрації податкової накладної від №9 від 12.12.2023;

-зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію податкової накладної №9 від 12.12.2023 у Єдиному реєстрі податкових накладних;

-визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Запорізькій області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 05.01.2023 № 10318006/44878840, якими Товариству з обмеженою відповідальністю «ВТК «ВВВ» було відмовлено у реєстрації податкової накладної від №10 від 15.12.2023;

-зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію податкової накладної №10 від 15.12.2023 у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що ТОВ «ВТК «ВВВ», відповідно до приписівстатті 201 Податкового кодексу України, складено та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні. Відповідно до отриманих квитанцій документи збережено, проте їх реєстрацію зупинено із посиланням на пункт201.16 статті 201 Податкового кодексу України та Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), та зазначенням, що обсяг постачання товару/послуги 3801 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку).Позивач скористався правом на подання додаткових документів та пояснень до ДПС, проте Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято оскаржувані рішення про відмову у реєстрації податкових накладних. Позивач не погоджується з оскаржуваними рішеннями, оскільки ним надано пояснення та необхідні підтверджуючі документи, достатні для реєстрації податкових накладних. За таких обставин, просить задовольнити позов.

Представник відповідачів 1 надав до суду відзив на позовну заяву, у яких проти задоволення позовних вимог заперечив. В обґрунтування заперечень представник відповідача послався на те, що реєстрація спірних податкових накладних виписаних позивачем були зупинені відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ. Обсяг постачання товару послуги 3801 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Підставами для прийняття Комісією головного управління ДПС у Запорізькій області рішень про відмову в реєстрації ПН є ненадання платником первинних документів складських документи (інвентаризаційні описи), наявність яких передбачена Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що затвердженийПостановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165таНаказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520. Не надоно відповідні пояснення щодо економічної причини використання реєстраційного ліміту Відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Ухвалою судді від 08.02.2024 відкрито провадження у справі, призначено справу до судового розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив.

Товариство з обмеженою відповідальністю ««ВИРОБНИЧО-ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ВВВ» зареєстровано в якості юридичної особи (дата запису: 30.08.2022 номер запису: 1001031020000052985). Видами діяльності є: 45.31 Оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів, 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин, 46.36 Оптова торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами, 46.49 Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення, 46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням, 46.75 Оптова торгівля хімічними продуктами, 46.77 Оптова торгівля відходами та брухтом та інші.

21.06.2023 між ТОВ «ВТК «ВВВ» та ТОВ «ФЕРРУМ-СТІЛ» було укладено договір купівлі-продажу №30, відповідно до якого продавець зобов`язується передати у власність покупцю, а покупець зобов`язується прийняти та оплатити на умовах викладених в договорі товар, асортимент, кількість і ціна якого зазначається в накладних на товар та погоджується покупцем шляхом підписання накладних.

29.11.2023 відповідно до договору купівлі-продажу №30 від 21.06.2023, видаткової накладної №98 від 29.11.2023, рахунку на оплату №171 від 29.11.2023 позивачем був поставлений контрагенту ТОВ «ФЕРРУМ-СТІЛ» товар «Крупка графітова» у кількості 2 тон на загальну суму 57600,00 грн. у т.ч. ПДВ 9600,00 грн. Товар був у повному обсязі оплачений покупцем згідно платіжної інструкції №5285 від 29.11.2023, транспортування товару було оформлено товарно-транспортною накладною №Р98 від 29.11.2023.

13.12.2023 TOB «ВТК «ВВВ» було складено та направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №17 від 29.11.2023 на загальну суму постачання 57600,00 грн. у тому числі ПДВ 9600,00 грн.

13.12.2023 позивачу надійшла Квитанція, згідно якої, відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3801, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник "D"=2.4625%, "Рпоточ"=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На виконання даних вимог, позивачем подано пояснення та копії документів щодо походження (придбання) реалізованого товару, зберігання, продажу товару та загальну інформацію по підприємству, зокрема: договір №30 від 21.06.2023 з ТОВ «ФЕРРУМ-СТІЛ»; рахунок № 171 від 29.11.2023, видаткову накладну № 98 від 29.11.2023; платіжну інструкцію №5285 від 29.11.2023, товарно-транспортну накладну №р98 від 29.11.2023; договір поставки №12 від 15.02.2023; специфікацію №4/4/1 від 21.11.2023, видаткову накладну №2111 від 21.11.2023, платіжні інструкції №226 від 04.12.2023, №227 від 24.11.2023, товарно-транспортну накладну №2111 від 21.11.2023, акт приймання ТМЦ на склад від 21.11.2023, акт вибуття (видачі) ТМЦ зі складу від 29.11.2023р., оборотно-сальдові відомості по рахунках 361, 631, 281, 3711, штатний розпис від 31.07.2023, договір оренди з ТОВ «Агроавтоматика, ЛТД» № 112 від 01.10.2022; акти виконаних робіт з оренди приміщення, платіжні доручення.

Відповідачем було направлено позивачу Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №10284918/44878840, в якому запропоновано надати пояснення та документальні підтвердження, а саме складські документи, документи навантаження-розвантаження, інвентаризаційні описи, документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Позивачем були надані додаткові пояснення щодо здійснення навантажувальних робіт та документи: договір купівлі-продажу №28 від 28.07.2023, рахунок № 12 від 28.07.2023, видаткова накладна № 12 від 28.07.2023, акт приймання-передачі транспортного засобу, платіжні інструкції №113 від 31.07.2023 р., №115 від 03.08.2023, №119 від 08.08.2023, товарно-транспортна накладна № 12 від 28.07.2023, паспорт, свідоцтво про державну реєстрацію та сертифікат відповідності автонавантажувача; наказ №1-ОЗ від 31.07.2023 та акт приймання-передачі основних засобів від 31.07.2023, оборотно-сальдові відомості по рах. 631, 1521, 104, 131, акт надання послуг № ОУ-0000551 від 27.06.2023 від ДП «Запорізький навчально-курсовий комбінат», платіжне доручення №87 від 27.06.2023, свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації №2496 від 27.06.2023 та посвідчення, витяг з протоколу № 1091 від 27.06.2023р. від ДП «Запорізький навчально-курсовий комбінат», паспорт якості від 21.11.2023, паспорт якості від 29.11.2023, договір оренди з ТОВ «Агроавтоматика, ЛТД» № 112 від 01.10.2022.

05.01.2024 рішенням Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмові в такій реєстрації № 10318007/44878840 було відмовлено у реєстрації податкової накладної №17 від 29.11.2023 у зв`язку з: «ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку».

01.12.2024 відповідно до договору купівлі-продажу №30 від 21.06.2023, видаткової накладної №99 від 01.12.2023, рахунку на оплату №172 від 01.12.2023 позивачем був поставлений контрагенту ТОВ «ФЕРРУМ-СТІЛ» товар «Крупка графітова» у кількості 2 тон на загальну суму 57600,00 грн. у т.ч. ПДВ 9600,00 грн. Товар був у повному обсязі оплачений покупцем згідно платіжної інструкції №5396 від 04.12.2023, транспортування товару було оформлено товарно-транспортною накладною №Р99 від 01.12.2023.

21.12.2023 TOB «ВТК «ВВВ» складено та направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №4 від 01.12.2023 на загальну суму постачання 57600,00 грн. у тому числі ПДВ 9600,00 грн.

До електронного кабінету платника 21.12.2023 позивачу надійшла Квитанція, згідно якої, відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 01.12.2023 №4 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3801, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник "D"=2.4625%, "Рпоточ"=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На виконання даних вимог, позивачем подано пояснення та копії документів щодо походження (придбання) реалізованого товару, зберігання, продажу товару та загальну інформацію по підприємству, зокрема: договір №30 від 21.06.2023 з ТОВ «ФЕРРУМ-СТІЛ»; рахунок № 171 від 29.11.2023, видаткову накладну № 99 від 01.12.2023, платіжну інструкцію №5396 від 04.12.2023, товарно-транспортну накладну №Р99 від 01.12.2023, договір поставки №12 від 15.02.2023; специфікацію №4/4 від 01.12.2023, видаткову накладну №0112 від 01.12.2023, платіжні інструкції №237 від 12.12.2023, №238 від 04.12.2023, №252 від 08.12.2023, товарно-транспортну накладну №0112 від 01.12.2023, акт приймання ТМЦ на склад від 01.12.2023, акт вибуття (видачі) ТМЦ зі складу від 01.12.2023, оборотно-сальдові відомості по рахунках 361, 631, 281, 3711, штатний розпис від 31.07.2023, договір оренди з ТОВ «Агроавтоматика, ЛТД» № 112 від 01.10.2022; акти виконаних робіт з оренди приміщення, платіжні доручення.

29.12.2023 позивачем було отримано від відповідача Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №10289658/44878840, в якому запропоновано надати пояснення та документальні підтвердження, а саме складські документи, документи навантаження-розвантаження, інвентаризаційні описи, документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Позивачем відповідачу були надані додаткові пояснення щодо здійснення навантажувальних робіт та документи: договір купівлі-продажу №28 від 28.07.2023, рахунок № 12 від 28.07.2023, видаткова накладна № 12 від 28.07.2023, акт приймання-передачі транспортного засобу, платіжні інструкції №113 від 31.07.2023 р., №115 від 03.08.2023, №119 від 08.08.2023, товарно-транспортна накладна № 12 від 28.07.2023, паспорт, свідоцтво про державну реєстрацію та сертифікат відповідності автонавантажувача; наказ №1-ОЗ від 31.07.2023 та акт приймання-передачі основних засобів від 31.07.2023, оборотно-сальдові відомості по рах. 631, 1521, 104, 131, акт надання послуг № ОУ-0000551 від 27.06.2023 р. від ДП «Запорізький навчально-курсовий комбінат», платіжне доручення №87 від 27.06.2023, свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації №2496 від 27.06.2023 та посвідчення, витяг з протоколу № 1091 від 27.06.2023 від ДП «Запорізький навчально-курсовий комбінат», паспорт якості від 01.12.2023, паспорт якості від 29.11.2023, договір оренди з ТОВ «Агроавтоматика, ЛТД» № 112 від 01.10.2022.

05.01.2024 рішенням Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмові в такій реєстрації №10318002/44878840 було відмовлено у реєстрації податкової накладної №4 від 01.12.2023 у зв`язку з: «ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку».

04.12.2023 відповідно до договору купівлі-продажу №30 від 21.06.2023 видаткової накладної №100 від 04.12.2023, рахунку на оплату №173 від 04.12.2023 Позивачем був поставлений контрагенту ТОВ «ФЕРРУМ-СТІЛ» товар «Крупка графітова» у кількості 2 тон на загальну суму 57600,00 грн. у т.ч. ПДВ 9600,00 грн. Товар був у повному обсязі оплачений покупцем згідно платіжної інструкції №5398 від 04 грудня 2023 року, транспортування товару було оформлено товарно-транспортною накладною №Р100 від 04.12.2023.

25.12.2023 TOB «ВТК «ВВВ» було складено та направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №5 від 04.12.2023 на загальну суму постачання 57600,00 грн. у тому числі ПДВ 9600,00 грн.

25.12.2023 до електронного кабінету платника позивачу надійшла Квитанція, згідно якої, відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 04.12.2023 №5 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3801, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник "D"=2.4625%, "Рпоточ"=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На виконання даних вимог, позивачем подано відповідачу пояснення та копії документів щодо походження (придбання) реалізованого товару, зберігання, продажу товару та загальну інформацію по підприємству, зокрема: договір №30 від 21.06.2023 з ТОВ «ФЕРРУМ-СТІЛ»; рахунок № 173 від 04.12.2023, видаткову накладну № 100 від 04.12.2023, платіжну інструкцію №5398 від 04.12.2023, товарно-транспортну накладну №Р100 від 04.12.2023, договір поставки №12 від 15.02.2023; специфікацію №5/5 від 04.12.2023, видаткову накладну №0412 від 04.12.2023, платіжні інструкції №250 від 12.12.2023, №254 від 20.12.2023, товарно-транспортну накладну №0412 від 04.12.2023, акт приймання ТМЦ на склад від 04.12.2023, акт вибуття (видачі) ТМЦ зі складу від 04.12.2023, оборотно-сальдові відомості по рахунках 361, 631, 281, 3711, штатний розпис від 31.07.2023, договір оренди з ТОВ «Агроавтоматика, ЛТД» № 112 від 01.10.2022; акти виконаних робіт з оренди приміщення, платіжні доручення.

03.01.2024 позивачем було отримано від відповідача Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №10300382/44878840. Зазначеним повідомленням Відповідачем було запитано додаткову інформацію, в якому запропоновано надати пояснення та документальні підтвердження, а саме складські документи, документи навантаження-розвантаження, інвентаризаційні описи, документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Позивачем були надані додаткові пояснення щодо здійснення навантажувальних робіт та документи: договір купівлі-продажу №28 від 28.07.2023, рахунок № 12 від 28.07.2023, видаткова накладна № 12 від 28.07.2023, акт приймання-передачі транспортного засобу, платіжні інструкції №113 від 31.07.2023, №115 від 03.08.2023, .№119 від 08.08.2023, товарно-транспортна накладна № 12 від 28.07.2023, паспорт, свідоцтво про державну реєстрацію та сертифікат відповідності автонавантажувача; наказ №1-ОЗ від 31.07.2023 та акт приймання-передачі основних засобів від 31.07.2023, оборотно-сальдові відомості по рах. 631, 1521, 104, 131, акт надання послуг № ОУ-0000551 від 27.06.2023 від ДП «Запорізький навчально-курсовий комбінат», платіжне доручення №87 від 27.06.2023, свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації №2496 від 27.06.2023 та посвідчення, витяг з протоколу № 1091 від 27.06.2023 від ДП «Запорізький навчально-курсовий комбінат», паспорт якості від 21.11.2023, паспорт якості від 04.12.2023, договір оренди з ТОВ «Агроавтоматика, ЛТД» № 112 від 01.10.2022.

05.01.2024 рішенням Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмові в такій реєстрації № 10318004/44878840 було відмовлено у реєстрації податкової накладної №5 від 04.12.2023 у зв`язку з: «ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку».

11.12.2023 відповідно до договору купівлі-продажу №30 від 21.06.2023, видаткової накладної №103 від 11.12.2023, рахунку на оплату №176 від 11.12.2023 позивачем був поставлений контрагенту ТОВ «ФЕРРУМ-СТІЛ» товар «Крупка графітова» у кількості 2 тон на загальну суму 57600,00 грн. у т.ч. ПДВ 9600,00 грн. Товар був у повному обсязі оплачений покупцем згідно платіжної інструкції №5587 від 12.121.2023, транспортування товару було оформлено товарно-транспортною накладною №Р103 від 11.12.2023.

26.12.2023 TOB «ВТК «ВВВ» було складено та направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №8 від 11.12.2023 на загальну суму постачання 57600,00 грн. у тому числі ПДВ 9600,00 грн.

26.12.2023 позивачем отримано Квитанцію, згідно якої, відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від №8 від 11.12.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3801, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник "D"=2.4625%, "Рпоточ"=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На виконання даних вимог, позивачем подано пояснення та копії документів щодо походження (придбання) реалізованого товару, зберігання, продажу товару та загальну інформацію по підприємству, зокрема: договір №30 від 21.06.2023 з ТОВ «ФЕРРУМ-СТІЛ»; рахунок № 176 від 11.12.2023, видаткову накладну № 103 від 11.12.2023, платіжну інструкцію №5587 від 12.12.2023, товарно-транспортну накладну №Р103 від 11.12.2023, договір поставки №12 від 15.02.2023; специфікацію №5/5 від 04.12.2023, видаткову накладну №0412 від 04.12.2023, платіжні інструкції №250 від 12.12.2023, №254 від 20.12.2023, товарно-транспортну накладну №0412 від 04.12.2023, акт приймання ТМЦ на склад від 04.12.2023, акт вибуття (видачі) ТМЦ зі складу від 11.12.2023, оборотно-сальдові відомості по рахунках 361, 631, 281, 3711, штатний розпис від 31.07.2023, договір оренди з ТОВ «Агроавтоматика, ЛТД» № 112 від 01.10.2022; акти виконаних робіт з оренди приміщення, платіжні доручення.

03.01.2024 позивачем було отримано від відповідача Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №10300374/44878840. Зазначеним повідомленням Відповідачем було запитано додаткову інформацію, в якому запропоновано надати пояснення та документальні підтвердження, а саме складські документи, документи навантаження-розвантаження, інвентаризаційні описи, документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Позивачем були надані додаткові пояснення щодо здійснення навантажувальних робіт та документи: договір купівлі-продажу №28 від 28.07.2023, рахунок № 12 від 28.07.2023, видаткова накладна № 12 від 28.07.2023, акт приймання-передачі транспортного засобу, платіжні інструкції №113 від 31.07.2023, №115 від 03.08.2023, .№119 від 08.08.2023 р., товарно-транспортна накладна № 12 від 28.07.2023, паспорт, свідоцтво про державну реєстрацію та сертифікат відповідності автонавантажувача; наказ №1-ОЗ від 31.07.2023 та акт приймання-передачі основних засобів від 31.07.2023, оборотно-сальдові відомості по рах. 631, 1521, 104, 131, акт надання послуг № ОУ-0000551 від 27.06.2023 від ДП «Запорізький навчально-курсовий комбінат», платіжне доручення №87 від 27 06 2023, свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації №2496 від 27.06.2023 та посвідчення, витяг з протоколу № 1091 від 27.06.2023 від ДП «Запорізький навчально-курсовий комбінат», паспорт якості від 21.11.2023, паспорт якості від 04.12.2023, договір оренди з ТОВ «Агроавтоматика, ЛТД» № 112 від 01.10.2022.

05.01.2024 рішенням Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмові в такій реєстрації № 10318001/44878840 було відмовлено у реєстрації податкової накладної №8 від 11.12.2023 у зв`язку з: «ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку».

12.12.2023 відповідно до договору купівлі-продажу №30 від 21.04.2023 видаткової накладної №104 від 12.12.2023, рахунку на оплату №177 від 12.12.2023 позивачем був поставлений контрагенту ТОВ «ФЕРРУМ-СТІЛ» товар «Крупка графітова» у кількості 1 тони на загальну суму 28800,00 грн. у т.ч. ПДВ 4800,00 грн. Товар був у повному обсязі оплачений покупцем згідно платіжної інструкції №5588 від 12.12.2023, транспортування товару було оформлено товарно-транспортною накладною №Р104 від 12 грудня 2023 року.

26.12.2023 TOB «ВТК «ВВВ» було складено та направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №9 від 12.12.2023 на загальну суму постачання 28800,00 грн. у тому числі ПДВ 4800,00 грн.

26.12.2023 до електронного кабінету платника позивачу надійшла Квитанція, згідно якої, відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 12.12.2023 №9 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3801, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник "D"=2.4625%, "Рпоточ"=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На виконання даних вимог, позивачем подано пояснення та копії документів щодо походження (придбання) реалізованого товару, зберігання, продажу товару та загальну інформацію по підприємству, зокрема: договір №30 від 21.06.2023 з ТОВ «ФЕРРУМ-СТІЛ»; рахунок № 177 від 12.12.2023, видаткову накладну № 104 від 12.12.2023, платіжну інструкцію №5588 від 12.12.2023, товарно-транспортну накладну №Р104 від 12.12.2023, договір поставки №12 від 15.02.2023; специфікацію №6/6 від 12.12.2023, видаткову накладну №1212 від 12.12.2023, платіжні інструкції №258 від 20.12.2023, №259 від 25.12.2023, товарно-транспортну накладну №1212 від 12.12.2023, акт приймання ТМЦ на склад від 12.12.2023, акт вибуття (видачі) ТМЦ зі складу від 12.12.2023, оборотно-сальдові відомості по рахунках 361, 631, 281, 3711, штатний розпис від 31.07.2023, договір оренди з ТОВ «Агроавтоматика, ЛТД» № 112 від 01.10.2022; акти виконаних робіт з оренди приміщення, платіжні доручення.

03.01.2024 позивачем було отримано від відповідача Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №10300384/44878840. Зазначеним повідомленням Відповідачем було запитано додаткову інформацію, в якому запропоновано надати пояснення та документальні підтвердження, а саме складські документи, документи навантаження-розвантаження, інвентаризаційні описи, документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Позивачем відповідачу були надані додаткові пояснення щодо здійснення навантажувальних робіт та документи: договір купівлі-продажу №28 від 28.07.2023, рахунок № 12 від 28.07.2023, видаткова накладна № 12 від 28.07.2023, акт приймання-передачі транспортного засобу, платіжні інструкції №113 від 31.07.2023, №115 від 03.08.2023, №119 від 08.08.2023, товарно-транспортна накладна № 12 від 28.07.2023, паспорт, свідоцтво про державну реєстрацію та сертифікат відповідності автонавантажувача; наказ №1-ОЗ від 31.07.2023 та акт приймання-передачі основних засобів від 31.07.2023, оборотно-сальдові відомості по рах. 631, 1521, 104, 131, акт надання послуг № ОУ-0000551 від 27.06.2023 від ДП «Запорізький навчально-курсовий комбінат», платіжне доручення №87 від 27.06.2023, свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації №2496 від 27.06.2023 та посвідчення, витяг з протоколу № 1091 від 27.06.2023 від ДП «Запорізький навчально-курсовий комбінат», паспорт якості від 12.12.2023, договір оренди з ТОВ «Агроавтоматика, ЛТД» № 112 від 01.10.2022.

05.01.2024 рішенням Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмові в такій реєстрації №10318005/44878840 було відмовлено у реєстрації податкової накладної №9 від 12.12.2023 у зв`язку з: «ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку».

15.12.2023 відповідно до договору купівлі-продажу №30 від 21.06.2023 видаткової накладної №105 від 15.12.2023, рахунку на оплату №178 від 15.12.2023 позивачем був поставлений контрагенту ТОВ «ФЕРРУМ-СТІЛ» товар «Крупка графітова» у кількості 2 тон на загальну суму 57600,00 грн. у т.ч. ПДВ 9600,00 грн. Товар був у повному обсязі оплачений покупцем згідно платіжної інструкції №5675 від 18 грудня 2023 року, транспортування товару було оформлено товарно-транспортною накладною №Р105 від 15.12.2023.

27.12.2023 TOB «ВТК «ВВВ» було складено та направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №10 від 15.12.2023. на загальну суму постачання 57600,00 грн. у тому числі ПДВ 9600,00 грн.

27.12.2023 позивачу надійшла Квитанція, згідно якої, відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 15.12.2023 №10 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 3801, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник "D"=2.4625%, "Рпоточ"=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На виконання даних вимог, позивачем подано пояснення та копії документів щодо походження (придбання) реалізованого товару, зберігання, продажу товару та загальну інформацію по підприємству, зокрема: договір №30 від 21.06.2023 з ТОВ «ФЕРРУМ-СТІЛ»; рахунок № 178 від 15.12.2023, видаткову накладну № 105 від 15.12.2023, платіжну інструкцію №5675 від 18.12.2023, товарно-транспортну накладну №Р105 від 15.12.2023, договір поставки №12 від 15.02.2023; специфікацію №6/6 від 12.12.2023, видаткову накладну №1212 від 12.12.2023, платіжні інструкції №258 від 20.12.2023, №259 від 25.12.2023, товарно-транспортну накладну №1212 від 12.12.2023, акт приймання ТМЦ на склад від 12.12.2023, акт вибуття (видачі) ТМЦ зі складу від 15.12.2023, оборотно-сальдові відомісті по рахунках 361, 631, 281, 3711, штатний розпис від 31.07.2023, договір оренди з ТОВ «Агроавтоматика, ЛТД» № 112 від 01.10.2022; акти виконаних робіт з оренди приміщення, платіжні доручення.

03.01.2024 позивачем було отримано від відповідача Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №10300378/44878840. Зазначеним повідомленням Відповідачем було запитано додаткову інформацію, в якому запропоновано надати пояснення та документальні підтвердження, а саме складські документи, документи навантаження-розвантаження, інвентаризаційні описи, документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Позивачем були надані додаткові пояснення щодо здійснення навантажувальних робіт та документи: договір купівлі-продажу №28 від 28.07.2023, рахунок № 12 від 28.07.2023, видаткова накладна № 12 від 28.07.2023, акт приймання-передачі транспортного засобу, платіжні інструкції №113 від 31.07.2023, №115 від 03.08.2023, .№119 від 08.08.2023 р., товарно-транспортна накладна № 12 від 28.07.2023, паспорт, свідоцтво про державну реєстрацію та сертифікат відповідності автонавантажувача; наказ №1-ОЗ від 31.07.2023 та акт приймання-передачі основних засобів від 31.07.2023, оборотно-сальдові відомості по рах. 631, 1521, 104, 131, акт надання послуг № ОУ-0000551 від 27.06.2023 від ДП «Запорізький навчально-курсовий комбінат», платіжне доручення №87 від 27.06.2023 свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації №2496 від 27.06.2023 та посвідчення, витяг з протоколу № 1091 від 27.06.2023 від ДП «Запорізький навчально-курсовий комбінат», паспорт якості від 12.12.2023, договір оренди з ТОВ «Агроавтоматика, ЛТД» № 112 від 01.10.2022.

05.01.2024 рішенням Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмові в такій реєстрації №10318006/44878840 було відмовлено у реєстрації податкової накладної №10 від 15.12.2023 у зв`язку з: «ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку».

Не погоджуючись із такими рішеннями суб`єкта владних повноважень, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд зазначає наступне.

Статтею 19 Конституції Українипередбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, урегулювані Податковий кодексом України (далі «ПК України»).

Згідно з пунктом 185.1 статі 185 ПК України, об`єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу у володіння та користування лізингоодержувачу/орендарю; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу; ввезення товарів на митну територію України; вивезення товарів за межі митної території України; постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

У свою чергу, датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг, згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 ПК України, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», незалежно від дати накладення електронного підпису.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку, який нараховується відповідно до підпунктів 213.1.9і 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 цього Кодексу, збору на обов`язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв`язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб`єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів) (пункт 188.1 статті 188 ПК України).

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.16 статті 201 ПК України передбачено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Порядок №1246), пунктом 12 якого передбачено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг`та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов`язки їх членів визначено Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165, який набрав чинності з 01.02.2020 (далі - Порядок № 1165).

Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку № 1165, у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Згідно з абзацом 1 пункту 6 Порядку № 1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до пунктів 7, 10, 11 Порядку № 1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Так, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Як встановлено судом, відповідно до отриманих Позивачем квитанцій, реєстрація податкових накладних №17 від 29.11.2023, №04 від 01.12.2023, №05 від 04.12.2023, №08 від 11.12.2023, №09 від 12.12.2023, №10 від 15.12.2023 зупинена у зв`язку із їх відповідністю пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

Критерії ризиковості здійснення операцій є Додатком № 3 до Порядку №1165.

Відповідно до пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, критерієм ризиковості операції є те, що постачання товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовним кодом такого товару, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 рази, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі за відсутності такого товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару у врахованій таблиці даних платника податку.

Разом з тим, вищезазначена Квитанція не містить інформації, які документи необхідні контролюючому органу для прийняття рішення про реєстрацію спірної податкової накладної.

Відповідно до пунктів 2, 3, 4 даного Порядку, прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року №520 (далі Порядок №520), реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Відповідно до пункту 5 №520, перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.

Згідно пункту 10 Порядку №520, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Відповідно до пункту 6 Порядку № 520, письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (пункт 7 Порядку № 520).

Пунктом 11 Порядку № 520 передбачено, що комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Відповідно до пункту 13 Порядку № 520, рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Отже, враховуючи наведені норми суд вважає, що рішення Комісії Державної податкової служби України повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкових накладних, але як вбачається з наданних суду копії рішеньвід 05.01.2024 № 10318007/44878840 стосовно податкової накладної від №17 від 29.11.2023, № 10318002/44878840 стосовно податкової накладної від №4 від 01.12.2023, № 10318004/44878840 стосовно податкової накладної від №5 від 04.12.2023, № 10318001/44878840 стосовно податкової накладної від №8 від 11.12.2023, № 10318005/44878840 стосовно податкової накладної від №9 від 12.12.2023, № 10318006/44878840 стосовно податкової накладної від №10 від 15.12.2023 , підставою для їх прийняття зазначено ненадання / часткове надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

Частинами 1 та 2 статті 6 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) та Протоколи до неї є частиною національного законодавства України відповідно до статті 9 Конституції України, як чинний міжнародний договір, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Ратифікація Конвенції відбулася на підставі Закону України від 17 липня 1997 року №475/97-ВР тавона набула чинності для України 11 вересня 1997 року.

Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Аналізуючи оскаржувані рішення, суд вказує, що принцип обґрунтованості рішення суб`єкта владних повноважень, відповідно до ч. 2 статті 2 КАС України, має на увазі, що рішення повинно бути прийнято з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Європейським Судом з прав людини у рішенні по справі «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland), №37801/97, п.36, від 01 липня 2003 року, яке, відповідно до ч. 1 статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», підлягає застосуванню судами як джерело права, вказано, що орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

У рішенні від 10 лютого 2010 року у справі «Серявін та інші проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що у рішеннях суддів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Отже, рішення суб`єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб`єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.

Принцип обґрунтованості рішення вимагає від суб`єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов`язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі, наприклад, документи, пояснення осіб, тощо.

При цьому, суб`єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями та неперевіреними фактами, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.

Разом з тим, приймаючи рішення або вчиняючи дію, суб`єкт владних повноважень не може ставати на сторону будь-якої з осіб та не може виявляти себе заінтересованою стороною у справі, виходячи з будь-якого нелегітимного інтересу, тобто інтересу, який не випливає із завдань цього суб`єкта, визначених законом.

Прийняття рішення, вчинення (не вчинення) дії вимагає від суб`єкта владних повноважень діяти добросовісно, тобто з щирим наміром щодо реалізації владних повноважень та досягнення поставлених цілей і справедливих результатів, з відданістю визначеним законом меті та завданням діяльності, передбачувано, без корисливих прагнень досягти персональної вигоди, привілеїв або переваг через прийняття рішення та вчинення дії.

Таким чином, висновки та рішення суб`єкта владних повноважень можуть ґрунтуватися виключно на належних, достатніх, а також тих доказах, які одержані з дотриманням закону.

Як вбачається з наданих суду копій рішеньГоловного управління ДПС у Запорізькій області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 05.01.2024 №10318007/44878840, № 10318002/44878840, № 10318004/44878840, № 10318001/44878840, № 10318005/44878840, № 10318006/44878840 які є предметом оскарження у цій справі, підставою для їхприйняття зазначено ненадання / часткове надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, при цьому рішення не містить зазначення тих документів, які позивачем не надано, але саме вказання про відсутність документів не є достатньою підставою для відмови в реєстрації податкової накладної, з огляду на наявність вимоги щодо обов`язкового зазначення у рішенні об`єктивних обставин, які перешкоджають реєстрації ПН з урахуванням відсутності таких документів, при цьому, обов`язково повинна бути надана оцінка тим документам, що фактично були подані платником податку.

Верховний Суд у постанові від 03.11.2021 по справі № 360/2460/20 зазначив, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків з зазначенням необхідності надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не довільно, на власний розсуд. Невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії має наслідком визнання його протиправним.

Судом встановлено, що позивач подав до податкового органу пояснення та копії документів щодо господарських операцій, реєстрацію податкових накладних по яким зупинено.

Суд зауважує, що платником було надано первинні документи, які, на його думку, підтверджують спірну господарську операцію, так як конкретних документів контролюючий орган не вимагав надати.

Разом з тим, комісія регіонального рівня, незважаючи на надані пояснення та додані документи, що підтверджують наведені у поясненнях факти, прийняла рішення про відмову в реєстрації податкових накладних в ЄРПН, зазначивши, що платником податків не надано/частково надано додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

Судом досліджено надані копії первинних документів та встановлено, що вони є належно оформленими, містять всі необхідні реквізити, підписані уповноваженими особами, тож вважати їх неналежними доказами відсутні підстави. Доказів зворотного суду не надано.

Суд зазначає, що саме лише зазначення про ненадання / часткове надання додаткових письмових пояснень та копій документів не є достатньою підставою для відмови в реєстрації податкової накладної, оскільки контролюючим органом повинно бути зазначено об`єктивні обставини, які перешкоджають реєстрації податкової накладної з урахуванням відсутності таких документів, при цьому, обов`язково повинна бути надана оцінка тим документам, що фактично подано платником податку.

Щодо посилань відповідача на неподання позивачем пояснень належного підтвердження щодо економічної причини використання реєстраційного ліміту, суд зазначає наступне.

Так, реєстраційний ліміт - сума, на яку платник податку має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, обчислюється за формулою, визначеною п. 200-1.3 ПК України.

Відповідно до п. 200 прим. 1.3 ст. 200 ПК України, складовою формули щодо суми ПДВ, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних є загальна сума поповнення електронного рахунку, зокрема, з поточного рахунку платника податку рахунка в системі електронного адміністрування податку (SnonPax), в т. ч. рахунків у СЕА ПДВ платників-сільгосппідприємств відповідно до зазначених у пп. «а - в» п. 200-1.2 ПК України.

Так, забезпечення необхідного ліміту для реєстрації податкових накладних на електронному рахунку є обов`язком позивача, а наявність чи відсутність необхідного ліміту для реєстрації податкових накладних залежить виключно від дій або бездіяльності позивача.

На рахунок у СЕА ПДВ платника зараховуються кошти з:

а) поточного рахунку такого платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до п. 200-1.3 ПК України (п. 200-1.4 ПКУ).

Тобто при відсутності необхідної реєстраційної суми коштів для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, платниик може перерахувати кошти на рахунок СЕА ПДВ з поточного рахунку у сумі необхідній для збільшення реєстраційного ліміту, або подати заяву до контролюючого органу про відсутність можливості виконання податкового обов`язку.

З матеріалів справи встановлено, що позивач, як суб`єкт підприємницької діяльності, розраховув свої реєстраційні ліміти та подавши до відповідача на реєстрацію спірні податкові накладні використав його (реєстраційну суму у системі електронного адміністрування ПДВ), а отже діяв відповідно до п. 200-1.3 ПК України.

В даному випадку, відповідачами ґрунтовних недоліків щодо поданих позивачем документів не встановлено та не вказано у відповідному рішенні, а відмова у реєстрації спірних податкової накладної фактично обґрунтована ненадання / часткове надання додаткових письмових пояснень та копій документів без будь-якої конкретизації.

У постановах від 12.11.2019 у справі № 816/2183/18, від 21.05.2019 у справі № 940/1240/18, від 18.02.2020 у справі № 360/1776/19, від 27.04.2020 у справі №360/1050/19, від 18.06.2020 у справі №824/245/19-а та ряду інших Верховний Суд неодноразово наголошував на тому, що здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинно підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.

Суд зазначає, що надані позивачем до контролюючого органу документи та пояснення у сукупності з наявними доказами в матеріалах справи підтверджують здійснення господарських операцій за спірними податковими накладними.

Таким чином, рішення Головного управління ДПС у Запорізькій області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 05.01.2024 №10318007/44878840, № 10318002/44878840, № 10318004/44878840, № 10318001/44878840, № 10318005/44878840, № 10318006/44878840, підлягають скасуванню, а не від 05.01.2023 як помилково зазначив позивач.

Відповідно до частини другої статті 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може, в тому числі, прийняти постанову про зобов`язання відповідача вчинити певні дії.

Приписами КАС України передбачено право суду у випадку встановлення порушення прав позивача зобов`язувати суб`єкта владних повноважень приймати рішення або вчиняти певні дії.

Так, відповідно до пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (далі - Порядок №1246) податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДПС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду (пункт 20 Порядку №1246).

Відтак, оскільки рішення комісії про відмову у реєстрації податкових накладних підлягають скасуванню, відповідно пунктів 19-20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 №1246, суд приходить до висновку про наявність підстав для зобов`язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №17 від 29.11.2023, №4 від 01.12.2023, №5 від 04.12.2023, №8 від 11.12.2023, №9 від 12.12.2023, від 05.01.2023, №10 від 15.12.2023.

Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (ст. 90 КАС України).

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Згідно з ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Зважаючи на задоволення позовних вимог, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору на суму 14534 грн. 40 коп. підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізькій області.

Керуючись статтями 2, 7, 139, 241, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ВИРОБНИЧО-ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ВВВ» (69068, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Магістральна, будинок 70, квартира 9, код ЄДРПОУ 44878840) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, Запорізька область, м. Запоріжжя, проспект Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 44118663), Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська Площа, 8, код за ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправним та скасування рішеннята зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Запорізькій області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 05.01.2024: № 10318007/44878840, № 10318002/44878840, № 10318004/44878840, № 10318001/44878840, № 10318005/44878840, № 10318006/44878840.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: №17 від 29.11.2023, №4 від 01.12.2023, №5 від 04.12.2023, №8 від 11.12.2023, №9 від 12.12.2023, №10 від 15.12.2023 у Єдиному реєстрі податкових накладних.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ВИРОБНИЧО-ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ВВВ» судовий збір у розмірі 14534 грн. 40 коп. підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізькій області.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.В. Стрельнікова

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.05.2024
Оприлюднено20.05.2024
Номер документу119072977
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю