Ухвала
від 16.05.2024 по справі 492/1130/23
АРЦИЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 492/1130/23

провадження № 2-др/492/4/24

УХВАЛА

про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції

16 травня 2024 року м. Арциз

Арцизький районний суд Одеської області у складі:

головуючої судді Гусєвої Н.Д.,

за участю секретаря судового засідання Рябчук О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за заявою представника відповідачки адвоката Кочурова Андрія Олександровича про ухвалення додаткового рішення, -

встановив:

В провадженні Арцизького районного суду Одеської області знаходиться цивільна справа за заявою представника відповідачки адвоката Кочурова Андрія Олександровича про ухвалення додаткового рішення.

Призначено заяву до розгляду у відкритому судовому засіданні на 17 травня 2024 року о 13 год. 10 хв. з повідомленням учасників справи.

13 травня 2024 року до суду від ОСОБА_1 надійшла заява про його участь у судовому засіданні, призначеному на 17 травня 2024 року о 13 год. 10 хв. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, з метою належного розгляду справи.

Заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції суд розглядає без повідомлення учасників справи, оскільки їх участь в розгляді зазначеної заяви не є обов`язковою, у зв`язку з чим судом, відповідно до частини 2 статті 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши заяву про участь позивача у судовому засіданні в режимі відеоконференції, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до Закону України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» затверджено відповідний Указ Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022, яким у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України введено в Україні воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який у подальшому відповідними Законами України продовжувався та діє по наявний час.

Право на судовий захист встановлене статтею 55 Конституції України і не може обмежуватись навіть за умови введення воєнного стану.

Рада суддів України ухвалила рішення від 24 лютого 2022 року № 9, за яким звернула увагу всіх суддів України, що навіть в умовах воєнного стану робота судів не може бути припинена, тобто не може бути обмежено конституційне право людини на судовий захист.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 43 ЦПК України, учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.

Відповідно доположень статті212ЦПК України,учасники справимають правобрати участьу судовомузасіданні врежимі відеоконференціїпоза межамиприміщення судуза умовинаявності усуді відповідноїтехнічної можливості,про якусуд зазначаєв ухваліпро відкриттяпровадження усправі,крім випадків,коли явкацього учасникасправи всудове засіданнявизнана судомобов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Згідно частиною 7 статті 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та а засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України«Про електронні документи та електронний документообіг» та«Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, з 01 жовтня 2022 року доступ користувачів до підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (ВКЗ), можливий тільки через Електронний кабінет Електронного суду (далі ЕС).

Арцизький районний суд Одеської області має технічну можливість проводити судові засідання в режимі відеоконференції за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (далі ВКЗ), розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua у визначені судом дату і час.

Як вбачається з заяви про участь позивача ОСОБА_1 у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, заява подана з дотриманням правил процесуального закону, позивача ОСОБА_1 просить провести судове засідання, призначене на 17 травня 2024 року о 13 год. 10 хв. у режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.

Явка позивача ОСОБА_1 в судове засідання судом обов`язковою не визнавалась.

Враховуючи наведене та з огляду на ведення в Україні воєнного стану і необхідність мінімізувати ризики для життя та здоров`я учасників справи, а також з огляду на умови, за яких має здійснюватися правосуддя у справі, і на необхідність дотримання принципів рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом, гласності і відкритості судового процесу, змагальності сторін та розумних строків розгляду справи, беручи до уваги, що суд має технічну можливість проводити судове засідання в режимі відеоконференції за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ВКЗ, розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua, суд дійшов висновку про задоволення заяви про участь позивача ОСОБА_1 у судовому засіданні, призначеному на 17 травня 2024 року о 13 год. 10 хв. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Суд вважає за необхідне роз`яснити, що відповідно до частини 5 статті 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе позивач, який подав клопотання.

Суд звертає увагу, що неприбуття усудове засіданняосіб,які булиналежним чиномповідомлені продату,час тамісце судовогозасідання,не перешкоджаєрозгляду заяви, відповідно до частини 4 статті 270 ЦПК України.

Керуючись статтями 43, 212, 247, 259-260, 353 ЦПК України, суд, -

постановив:

Заяву позивача ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити повністю.

Провести судове засідання, призначене на 17 травня 2024 року о 13 год. 10 хв., за участі позивача ОСОБА_1 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням його власних технічних засобів за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Відеоконференція буде проведена за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (ВКЗ), розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua.

Роз`яснити позивачу ОСОБА_1 , що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в підсистемі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні. Для участі в судових засіданнях в режимі відеоконференції необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.

Попередити позивача ОСОБА_1 , що відповідно до частини 5 статті 212 ЦПК України він несе ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо так як подав до суду відповідну заяву.

Довести до відома позивача ОСОБА_1 , що його явка в судове засідання не є обов`язковою, неприбуття усудове засіданняосіб,які булиналежним чиномповідомлені продату,час тамісце судовогозасідання,не перешкоджаєрозгляду заяви, відповідно до частини 4 статті 270 ЦПК України.

Направити копії наявної ухвали учасникам справи для відома.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає

Суддя Арцизького районного суду

Одеської області Гусєва Н.Д.

СудАрцизький районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення16.05.2024
Оприлюднено20.05.2024
Номер документу119079548
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про ухвалення додаткового рішення

Судовий реєстр по справі —492/1130/23

Рішення від 21.05.2024

Цивільне

Арцизький районний суд Одеської області

Гусєва Н. Д.

Ухвала від 16.05.2024

Цивільне

Арцизький районний суд Одеської області

Гусєва Н. Д.

Ухвала від 14.05.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Комлева О. С.

Ухвала від 06.05.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Комлева О. С.

Ухвала від 18.04.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Комлева О. С.

Рішення від 11.04.2024

Цивільне

Арцизький районний суд Одеської області

Гусєва Н. Д.

Ухвала від 11.04.2024

Цивільне

Арцизький районний суд Одеської області

Гусєва Н. Д.

Рішення від 11.04.2024

Цивільне

Арцизький районний суд Одеської області

Гусєва Н. Д.

Ухвала від 11.04.2024

Цивільне

Арцизький районний суд Одеської області

Гусєва Н. Д.

Ухвала від 26.02.2024

Цивільне

Арцизький районний суд Одеської області

Гусєва Н. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні