Судовий наказ
від 16.05.2024 по справі 760/10839/24
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СУДОВИЙ НАКАЗ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Провадження №2-н/760/405/24

в справі №760/10839/24

16 травня 2024 року місто Київ

Суддя Солом`янського районного суду міста Києва Верещінська І.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення з ТОВ «Укрбаністика Хаб» нарахованої, але невиплаченої суми заробітної плати,

ВСТАНОВИВ:

Згідно з ч. 1 ст. 21 Закону України «Про оплату праці» працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору.

Статтею 116 КЗпП України передбачено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про суми, нараховані та виплачені працівникові при звільненні, із зазначенням окремо кожного виду виплати (основна та додаткова заробітна плата, заохочувальні та компенсаційні виплати, інші виплати, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до законодавства, у тому числі при звільненні) роботодавець повинен письмово повідомити працівника в день їх виплати.

У разі спору про розмір сум, нарахованих працівникові при звільненні, роботодавець у будь-якому разі повинен у визначений цією статтею строк виплатити не оспорювану ним суму.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 161 ЦПК України судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку.

Боржник ТОВ «Укрбаністика Хаб» порушило строки виплати суми заробітної плати, встановлені чинним законодавством України, що призвело до порушення прав працівника та має наслідком видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої суми заробітної плати, на користь останнього.

Відповідно до ст. 27 Закону України «Про оплату праці», а також згідно із розділом 2 абзацу 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 08.02.1995р № 100, а також згідно п.32 Постанови пленуму ВСУ за №9 від 06.11.1992 р., обчислення середньої заробітної плати для виплати середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати проводиться, виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов`язана відповідна виплата, тобто, що передують дню звільнення.

Нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного заробітку на число робочих днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком.

Середньоденна заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні на число відпрацьованих робочих днів.

Середньоденна заробітна плата заявника становить 14 168 грн.

Таким чином, середній заробіток за час затримки розрахунку становить по день розгляду справи 212 520 грн.

Згідно ч. 1 ст. 117 КЗПП України в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначенні в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

З метою визначення у судовому наказі конкретної суми до стягнення за час затримки розрахунку кінцевою датою для такого розрахунку є день ухвалення судового рішення.

Заявник не позбавлений можливості у подальшому звернутись до суду із відповідною заявою про стягнення середнього заробітку у разі затримки виплати боржником визначеного судом середнього заробітку у подальшому.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються, зокрема позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Відповідно до ч. 6 ст. 141 ЦПК України якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

При цьому під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу не розглядається обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.

Керуючись ст.ст. 13, 160-169, 170, 172, 430 ЦПК України, суддя, -

НАКАЗУЮ:

Стягнути з ТОВ «Укрбаністика Хаб», ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 43216803, місцезнаходження за адресою: м. Київ, проспект Павла Тичини, б. 1В, на користь ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 суму нарахованої, але невиплаченої заробітної плати, в розмірі 103 484 (сто три тисячі чотириста вісімдесят чотири) гривні 25 копійок.

Стягнути з ТОВ «Укрбаністика Хаб», ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 43216803, місцезнаходження за адресою: м. Київ, проспект Павла Тичини, б. 1В, на користь ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 середній заробіток за період затримки розрахунку 212 520 (двісті дванадцять тисяч п`ятсот двадцять) гривень.

Стягнути з ТОВ «Укрбаністика Хаб» судовий збір у розмірі 302 (триста дві) гривні 80 копійок на користь держави.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 430 ЦПК України допустити негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.

Судовий наказ оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, проте може бути скасований у порядку передбаченому розділом ІІ ЦПК України.

Копію цього наказу направити боржнику разом з копією заяви стягувача про видачу судового наказу та доданими до неї документами.

Копія судового наказу у Єдиному державному реєстрі судових рішень міститься за веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua/ (в рядку «Справа №» необхідно ввести номер справи, по якій видано цей судовий наказ).

Боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

У разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу, наказ набирає законної сили протягом п`яти днів після закінчення п`ятнадцятиденного строку з дня вручення боржнику копії судового наказу, заяви стягувача про видачу судового наказу та доданих до неї документів.

Судовий наказ, після набрання ним законної сили, видати стягувачу для пред`явлення до виконання.

Судовий наказ може бути пред`явлений до примусового виконання протягом трьох років з дня набрання ним законної сили.

Суддя І.В. Верещінська

Судовий наказ набрав законної сили «___»


20__ року.

Строк пред`явлення судового наказу до виконання «___»


20__ року.

Судовий наказ видано стягувачу «___»


20__ року.

Суддя І.В. Верещінська

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.05.2024
Оприлюднено20.05.2024
Номер документу119084633
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати

Судовий реєстр по справі —760/10839/24

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Верещінська І. В.

Судовий наказ від 16.05.2024

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Верещінська І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні