Справа № 570/1365/24
номер провадження 1-в/570/141/2024
У Х В А Л А
іменем України
07 травня 2024 року м.Рівне
Рівненський районний суд Рівненської області
в особі судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
представника ДУ
"Городоцький ВЦ (№131) ОСОБА_4 ,
засудженого ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні Рівненського районного суду Рівненської області подання адміністрації Державної установи "Городоцький виправний центр (№131)" про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання засудженого
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого 22.04.2019 року Новоград-Волинським міськрайонним судом Житомирської області за ст. 286 ч. 2 КК України на 7 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 3 роки. 09.07.2019 року ухвалою Житомирського апеляційного суду змінено вирок Новоград Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 22.04.2019 року, на підставі ст. 72 ч. 5 КК України зарахувати у строк відбування покарання попереднє ув`язнення у даному кримінальному провадженні 09.07.2018 року, з розрахунку одному дню попереднього ув`язнення відповідає один день позбавлення волі, в решті вирок суду залишено без змін,
в с т а н о в и в:
Згідно поданого подання, засуджений за час відбування покарання зарекомендував себе з позитивної сторони та набув право на умовно-дострокове звільнення.
Прокурор в судовому засіданні вказав, що подання про умовно-дострокове звільнення підтримує, оскільки засуджений своєю поведінкою та ставленням до праці довів своє виправлення.
Представник Державної установи"Городоцькийвиправний центр (№131)" подання підтримала.
Засуджений в судовому засіданні просить задоволити поданя про умовно-дострокове звільнення, вказує що має заохочення, вважає, що він сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.
Згідно положеньст.81 КК України, умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.
Відповідно до характеристики, засуджений за час відбування покарання чотири рази допустив порушення встановленого порядку відбування покарання, за що накладалися дисциплінарні стягнення правами начальника установи, які погашені у встановленому законом порядку. Також, на час звернення з поданням, сім разів, за сумлінну поведінку та ставлення до праці, був заохочений правами начальника установи.
Єдиною і достатньою підставою умовно дострокового звільнення є досягнення однієї з цілей покарання виправлення засудженого, що підтверджується його сумлінною поведінкою і ставленням до праці в процесі відбування покарання. Під сумлінною поведінкою розуміється поведінка засудженого, яка полягає у стримуванні від порушень режиму відбування покарання, та й прагнення своєю діяльністю спокутувати вину за вчинений злочин. Як вбачається з матеріалів справи, засуджений під час відбування покарання порушував встановлений порядок відбування покарання, отже суд критично ставиться до позитивної характеристики засудженого і твердження про те, що він своєю сумлінною поведінкою довів своє виправлення, оскільки така кількість стягнень не може свідчити про сумлінну поведінку і ставлення до праці засудженого в процесі відбування покарання та його бажання стати на шлях виправлення.
Перевіривши подання, дослідивши долучені до нього матеріали, які характеризують засудженого, та матеріали контролю за його поведінкою, суд приходить до висновку, що подання про звільнення останнього умовно-достроково від невідбутої частини призначеного йому покарання є передчасним та не підлягає до задоволення.
При прийнятті такого рішення суд зазначає, що призначене покарання, як захід примусу застосовано від імені держави за вироком суду до особи, визнаної винною у вчиненні злочину та полягає в передбаченому законом порядку позбавленні чи обмеженні прав і свобод засудженого.
Через дотримання засад призначення покарання реалізуються принципи справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання. Суд вирішуючи подання про умовно- дострокове звільнення, оцінює характеристики та поведінку засудженого за весь час відбування покарання. Наявність у засудженого чотирьох допущених стягнень не свідчить про те, що засуджений став на щлях виправлення та заслуговує на умовно-дострокове звільнення.
На підставі наведеного та положень ст. 81 КК України, керуючись ст. 537, 539 КПК України,
п о с т а н о в и в:
У задоволенніподання адміністрації Державної установи "Городоцький виправний центр (№131)" про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання засудженого ОСОБА_5 відмовити.
На ухвалу суду протягом семи діб з дня її оголошення прокурор, засуджений вправі подати апеляції до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд Рівненської області. Оскарження ухвали суду прокурором зупиняє її виконання.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Рівненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2024 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 119090675 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання |
Кримінальне
Рівненський районний суд Рівненської області
Сидоренко С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні