ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
справа № 691/457/24
провадження №3/691/310/24
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 травня 2024 рокуСуддя Городищенського районного суду Черкаської області Подорога Л. В.
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління державного агентства з меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого по АДРЕСА_1 , не працюючого,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 14.03.2024 о 22 год. 15 хв., ловив рибу на р. Вільшанка у с. В`язівок за допомогою гарпунної рушниці, у темний час доби без світлового сигнального пристрою, рибу не виловив, чим порушив вимоги п.п. 2, 4 р. 4, п. 3 р. 5 Правил любительського і спортивного рибальства.
ОСОБА_1 прийняв участь у судовому засіданні та пояснив, що він має дозвільні документи на здійснення вилову риби. Не заперечував, що того дня що з товаришем виловлювали рибу у с. В`язівок. До них підійшов невідомий чоловік та зробив зауваження, що вони є не місцевими жителями, тому не мають права на здійснення лову риби. Згодом підійшли інші особи, які також заперечували щодо виловлювання ними риби та викликали працівника рибохорони. Прибувши на місце останній повідомив, що порушень він не вбачає, але, з метою залагодження конфлікту, він має скласти протокол про адміністративне правопорушення.
Згідно п.п. 2 п. 4 р. 4 Правил любительського рибальства, забороняється добування (вилов) у темний час доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) у внутрішніх рибогосподарських водних об`єктах (їх частинах) у межах судового ходу.
Відповідно до п. 15 Закону України «Про морські порти України», судновий хід це водний простір, призначений для транзитного руху суден між портами, позначений на місцевості і на карті та визначений засобами навігаційного обладнання;
Матеріали справи не містять доказів того, що на р. Вільшанка у межах населеного пункту с. В`язівок, установлено судновий хід, а тому в діях ОСОБА_1 не установлено порушення вимог п.п. 2 п. 4 р. 4 Правил любительського і спортивного рибальства.
Разом із тим, відповідно до п. 3 р. 5 Правил любительського і спортивного рибальства,
у разі проведення підводного полювання у темний час доби, на судні, сигнальному буї або плотику повинен бути встановлений світловий сигнальний пристрій.
ОСОБА_1 у суді пояснив, що в нього на підводному обладнанні був установлений світловий сигнальний пристрій.
Однак у протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 надано пояснення, що він згідний із тим, що здійснював вилов риби в нічний час за допомогою гарпунної рушниці без світлового сигнального пристрою.
А тому визнання ОСОБА_1 певного факту безпосередньо під час фіксації певної події, та невизнання цього факту в суді, суддею розцінюється як намагання уникнути адміністративної відповідальності.
На підставі викладеного суддею встановлено, що ОСОБА_1 14.03.2024 о 22 год. 15 хв., ловив рибу на р. Вільшанка у с. В`язівок за допомогою гарпунної рушниці, у темний час доби без світлового сигнального пристрою, рибу не виловив, чим порушив вимоги п. 3 р. 5 Правил любительського і спортивного рибальства та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 85 КУпАП порушення правил рибальства.
Враховуючи характер скоєного адмінправопорушення, а також те, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, приходжу до висновку, що до останнього слід застосувати адміністративне стягнення у виді попередження.
Керуючись ч. 3 ст. 85, ст. 26, 29, 248, 252, 276, 280, 283, 287, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Правилами любительського рибальства, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 700 від 19.09.2022,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 85 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на день винесення постанови становить 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп.
Постанову може бути оскаржено до Черкаського апеляційного суду через Городищенський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Строк пред`явлення постанови до виконання 3 місяці.
Суддя Л. В. Подорога
Суд | Городищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2024 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 119090808 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення у сфері охорони природи, використання природних ресурсів, охорони культурної спадщини Порушення правил використання об'єктів тваринного світу |
Адмінправопорушення
Городищенський районний суд Черкаської області
Подорога Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні