Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
16 травня 2024 року № 520/6782/24
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Бадюкова Ю.В., розглянувши в приміщенні суду в м. Харкові в порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 (далі по тексту позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі по тексту далі по тексту відповідач, ГУ ПФУ в Харківській області), в якому просить суд:
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області внести зміни до відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного пенсійного страхування щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відомостей про вірний реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків - НОМЕР_1 , який підтверджується карткою платника податків, виданою Головним управлінням ДПС у Харківській області та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) пенсії з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії;
- здійснити розподіл судових витрат та стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на мою користь судові витрати в розмірі 1211 гривень 20 копійок.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з відкритих джерел йому стало відомо, що до загального страхового стажу не врахований період роботи у ВАТ «ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД» з 02.04.2012 року по 26.10.2012 року та позивач звернувся з даного приводу до Пенсійного фонду України.
У відповідь Пенсійним фондом України надано листа № 2384-32348/О-05/8-2800/23 від 24.01.2023 де зазначено, що в Державному реєстрі загальнообов`язкового державного соціального страхування щодо позивача наявні дві картки ПЕОКЗО, а саме: ПЕОКЗО з його актуальним РНОКПП НОМЕР_1 ; ПЕОКЗО з РНОКПП НОМЕР_2 , який не належить позивачу. В Реєстрі наявні звітні відомості, подані страхувальником ВАТ "ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД" (код ЄДРПОУ 01056356), за період квітня-жовтня 2012 року, в яких страхувальником щодо нього зазначено помилковий РНОКПП, а саме: 2321915655. Також було зазначено, що на підставі Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 № 10-1 (далі Положення) зміни та уточнення до відомостей наявних в Реєстрі, вносяться в електронній формі в автоматичному режимі на підставі: звітності, що подається страхувальниками. У разі припинення страхувальника зміни та уточнення до відомостей реєстру застрахованих осіб вносяться на підставі відомостей, поданих правонаступником. У разі припинення або зняття з обліку у податкових органах страхувальника без визначення правонаступника зміни та уточнення до відомостей Реєстру вносяться відповідно до рішення суду, що набрало законної сили. За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ВАТ "ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД" знаходиться в стані припинення. Судовим рішенням Господарського суду Харківської області від 03.12.2014 № Б-39/02-09 юридична особа ВАТ визнана банкрутом і відкрита ліквідаційна процедура.
Крім того, позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, від якого отримав лист № 2916-2362/О-07/8-2000/23 від 09.02.2023 в якому зазначається, що оскільки страхувальником ВАТ «ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД» (код ЄДРПОУ 01056356) у складі звітності за період з травня по жовтень 2012 року були надані відомості про нього з помилковим значенням РНОКПП, то в його персональній електронній картці застрахованої особи з актуальним значенням РНОКПП інформація за цей період відсутня. Станом на 08.02.2023 ВАТ «ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД» (код ЄДРПОУ 01056356) знаходилось в стадії ліквідації.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області був надісланий лист від 31.01.2023 № 2000-0706-8/12178 арбітражному керуючому, ліквідатору вищезазначеного страхувальника ОСОБА_2 з проханням надати до Державної податкової служби України коригуючі відомості про позивача за період з травня по жовтень 2012 року. У відповіді на лист головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області арбітражний керуючий Саутенко С. О. зазначив про неможливість надання ним коригуючих відомостей про позивача у зв`язку з передачею документів ВАТ «ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД» до архівного відділу виконавчого комітету Ізюмської міської ради. А також було зазначено, що відповідно до п. 4 розділу ІV Положення, у разі припинення або зняття з обліку у фіскальних органах страхувальника без визначення правонаступника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться відповідно до рішення суду, що набрало законної сили.
Отже, з урахуванням того що ОСОБА_2 зазначав про неможливість надання підприємством коригуючих відомостей про позивача у зв`язку з передачею документів ВАТ «ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД» до архівного відділу, а підприємство не було припинено та/або знято з обліку у фіскальних органах, було фактично унеможливлено відповідно до чинного законодавства вирішення питання щодо виправлення в Реєстрі відомостей про позивача з помилковим значенням РНОКПП незважаючи на факт визнання їх помилковості Пенсійним фондом України.
У березні 2024 року з відкритих джерел позивачу стало відомо, що відповідно до запису № 1 004 741 1700 40000130 в ЄДРПОУ від 07.12.2023 ВАТ «ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД» було припинено у зв`язку з визнанням його банкрутом.
Відповідно до норм, закріплених абзацами другим, третім пункту 4 розділу IV Положення передбачено, що у разі припинення або зняття з обліку у фіскальних органах страхувальника без визначення правонаступника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться відповідно до рішення суду, що набрало законної сили. Внесення змін до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб відповідно до рішення суду, що набрало законної сили, здійснюється територіальними органами Пенсійного фонду України на підставі наказу керівника відповідного органу у десятиденний строк після надходження (надання особою) рішення суду.
Вказує, що лише з моменту припинення 07 грудня 2023 року ВАТ «ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД» у позивача з`явилась можливість звернутися до суду з приводу прийняття ним рішення щодо внесення змін та уточнень до відомостей Реєстру застрахованих осіб.
Ухвалою суду від 20.03.2024 року відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачу, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.
Представник відповідача, у встановлений судом строк, правом надати відзив на позовну заяву не скористався.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 229 КАС України.
Згідно положень ст. ст. 12, 257 КАС України даний спір віднесено до категорії справ, що підлягають розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, враховуючи, що відповідача повідомлено належним чином про наявність позову щодо оскарження його рішення.
Згідно ч. 5 ст. 262 КАСУ суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
Позивач, ОСОБА_1 , в період з 02.04.2012 року по 26.10.2012 року перебував в трудових відносинах з ВАТ «ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД», що підтверджується архівною довідкою від 20.09.2021р. №13-43/643.
Згідно листа № 2384-32348/О-05/8-2800/23 від 24.01.2023 Пенсійного фонду України, в ході проведеного аналізу виявлено, що в Реєстрі щодо заявника наявні дві картки ПЕОКЗО, а саме: ПЕОКЗО - 1203484915 з його актуальним РНОКПП НОМЕР_1 ; ПЕОКЗО- 1203484701 з РНОКПП НОМЕР_2 , який не належить Заявникові.
На сьогодні в Реєстрі наявні звітні відомості, подані страхувальником ВІДКРИТЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД" (код ЄДРПОУ 01056356) (далі-Страхувальник), за період квітня-жовтня 2012 року, в яких страхувальником щодо Заявника зазначено помилковий РНОКПП, а саме: 2321915655.
Згідно з розділом IV Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 № 10-1, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 08.07.2014 за № 785/25562 (в редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27.03.2018 № 8-1), зміни та уточнення до відомостей наявних в Реєстрі, вносяться в електронній формі в автоматичному режимі на підставі: звітності, що подається страхувальниками. У разі припинення страхувальника зміни та уточнення до відомостей реєстру застрахованих осіб вносяться на підставі відомостей, поданих правонаступником.
У разі припинення або зняття з обліку у податкових органах страхувальника без визначення правонаступника зміни та уточнення до відомостей Реєстру вносяться відповідно до рішення суду, що набрало законної сили.
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань Страхувальник знаходиться в стані припинення (відкрита процедура банкрутства з 09.11.2018). Судовим рішенням Господарського суду Харківської області від 03.12.2014 № Б-39/02-09 юридична особа - ВАТ "ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД" визнана банкрутом і відкрита ліквідаційна процедура. Засновником ВАТ "ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД" є Міністерство транспорту та зв`язку України.
Листом № 2916-2362/О-07/8-2000/23 від 09.02.2023 позивача повідомлено, що оскільки страхувальником «відкритим акціонерним товариством «ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД» (код ЄДРПОУ 01056356), у складі звітності за період з травня по жовтень 2012 року були надані відомості про Вас з помилковим значенням реєстраційного номеру облікової картки платника податків (далі - РНОКПП), то в Вашій персональній електронній картці застрахованої особи з актуальним значенням Вашого РНОКПП інформація за цей період відсутня.
Станом на 08.02.2023 ВІДКРИТЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД» (код ЄДРПОУ 01056356) знаходиться в стадії ліквідації. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області був надісланий лист від 31.01.2023 № 2000-0706-8/12178 арбітражному керуючому, ліквідатору вищезазначеного страхувальника ОСОБА_2 з проханням надати до Державної податкової служби України коригуючі відомості про Вас за період з травня по жовтень 2012 року».
У відповіді на лист Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області арбітражний керуючий Саутенко С. О. зазначив про неможливість надання ним коригуючих відомостей про позивача у зв`язку з передачею документів ВАТ «ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД» до архівного відділу виконавчого комітету Ізюмської міської ради.
Відповідно до запису № 1 004 741 1700 40000130 в ЄДРПОУ від 07.12.2023 ВАТ «ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД» було припинено у зв`язку з визнанням його банкрутом.
Вирішуючи спір по суті, суд зазначає, що відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до пункту 7 частини першої статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести реєстр застрахованих осіб Державного реєстру та виконувати інші функції, передбачені законом.
Статтею 14-1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» визначено, що Пенсійний фонд та його територіальні органи зобов`язані забезпечувати своєчасне внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру та здійснювати контроль за достовірністю відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру.
Дані обов`язки Пенсійного фонду кореспондуються з нормами Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 №10-1 (далі - Положення 10-1).
Відповідно до статті 1 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування; страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески; страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
У відповідності до пунктів 4, 5 частини першої статті 16 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», застрахована особа має право: отримувати безоплатно відомості, внесені до її персональної облікової картки з системи персоніфікованого обліку та Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, у тому числі інформацію, що відображає обсяг пенсійних коштів на її накопичувальному пенсійному рахунку в Накопичувальному фонді або індивідуальному пенсійному рахунку в недержавному пенсійному фонді - суб`єкті другого рівня системи пенсійного забезпечення, якщо застрахована особа обрала такий недержавний пенсійний фонд, та стан здійснення пенсійних виплат за формою, встановленою правлінням Пенсійного фонду, та в порядку, визначеному цим Законом; звертатися із заявою до територіального органу Пенсійного фонду про уточнення відомостей, внесених до персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку та Державному реєстрі загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Персоніфікований облік у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування визначено положеннями статті 21 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». На кожну застраховану особу відкривається персональна електронна облікова картка, якій присвоюється унікальний номер електронної облікової картки. Персональна електронна облікова картка застрахованої особи повинна містити відомості, зокрема, частина персональної електронної облікової картки, яка відображає страховий стаж, заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), розмір сплачених страхових внесків та інші відомості, необхідні для обчислення та призначення страхових виплат.
Згідно з частинами першою, другою статті 24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Пунктом 5 розділу І Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 №10-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27.03.2018 №8-1), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.07.2014 за №785/25562 (далі - Положення), реєстр застрахованих осіб забезпечує: облік застрахованих осіб у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування та їх ідентифікацію; накопичення, зберігання та автоматизовану обробку інформації про страховий стаж та заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію), про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування; нарахування та облік виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Відповідно до пункту 3 розділу IV Положення, відомості до Реєстру застрахованих осіб, зміни, уточнення до них вносяться в електронній формі в автоматичному режимі на підставі: звітності, що подається страхувальниками до Пенсійного фонду України, відомостей центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Абзацами другим, третім пункту 4 розділу IV Положення передбачено, що у разі припинення або зняття з обліку у фіскальних органах страхувальника без визначення правонаступника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться відповідно до рішення суду, що набрало законної сили.
Внесення змін до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб відповідно до рішення суду, що набрало законної сили, здійснюється територіальними органами Пенсійного фонду України на підставі наказу керівника відповідного органу у десятиденний строк після надходження (надання особою) рішення суду.
Суд враховує, що наявність у системі персоніфікованого обліку (Реєстрі застрахованих осіб) відомостей про періоди трудової діяльності застрахованих осіб у подальшому є підставою для призначення та здійснення такій особі пенсійних виплат. У свою чергу, відсутність у Реєстрі відповідної інформації призведе до порушення права застрахованої особи на одержання виплат за загальнообов`язковим державним пенсійним страхуванням.
Так, ОСОБА_1 , в період з 02.04.2012 року по 26.10.2012 року перебував у трудових відносинах з ВАТ «ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД», що підтверджується архівною довідкою від 20.09.2021р. №13-43/643.
Відомості про стаж роботи ОСОБА_1 за вказаний період не внесені до системи персоніфікованого обліку у зв`язку з помилкою, допущеною роботодавцем (страхувальником) позивача - ВАТ «ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД».
Як встановлено з відомостей Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 07.12.2023 внесено запис про припинення юридичної особи ВАТ «ІЗЮМСЬКИЙ ТЕПЛОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД» у зв`язку з визнанням його банкрутом.
За правовою позицією Європейського Суду з прав людини, право на соціальні виплати є майновим правом, передбаченим статтею 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, і зменшення розміру або припинення виплати належним чином встановленої соціальної допомоги може становити втручання у право власності (рішення у справі Хонякіна проти Грузії (Khoniakina v. Georgia), № 17767/08, пункт 72, від 19.06.2012).
Європейський Суд наголошував на тому, що першим і найголовнішим правилом статті 1 Першого протоколу є те, що будь-яке втручання державних органів у право на мирне володіння майном має бути законним і повинно переслідувати легітимну мету в інтересах суспільства. Будь-яке втручання також повинно бути пропорційним по відношенню до переслідуваної мети. Іншими словами, має бути забезпечено справедливий баланс між загальними інтересами суспільства та обов`язком захисту основоположних прав конкретної особи. Необхідного балансу не буде досягнуто, якщо на відповідну особу або осіб буде покладено особистий та надмірний тягар (рішення у справі Формер Кінг Греції та інші проти Греції (Former King of Greece and Others v. Greece) [ВП], заява № 25701/94, пп. 79 та 82, ЄСПЛ 2000-ХІІ).
Відповідно до частин першої, другої статті 245 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
За таких обставин, зважаючи на те, що в силу наведених вище вимог Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування підставою для внесення змін до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб у разі припинення страхувальника є рішення суду, суд, керуючись ч. 2 ст. 9 КАС України суд з метою ефективного захисту прав позивача вважає за необхідне відновити порушене відповідачем право позивача на пенсійне забезпечення, в даному випадку належним способом захисту прав позивача є визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області щодо відмови у внесенні змін до відомостей реєстру застрахованих осіб щодо позивача за період з 02.04.2012 року по 26.10.2012 в частині виправлення помилки у реєстраційному номері облікової картки платника податків, а саме замість номеру « НОМЕР_2 » внести номер « 2321915855» та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області внести зміни до відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного пенсійного страхування щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме про вірний реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків - НОМЕР_1 , який підтверджується карткою платника податків, виданою Головним управлінням ДПС у Харківській області.
Щодо позовних вимог про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) пенсії з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії, то суд також не знаходить підстав для їх задоволення, оскільки задоволення позову в цій частині буде свідчити про вирішення спору, який ще відсутній, тобто на майбутнє, що суперечить засадам адміністративного судочинства та його принципам.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку
За приписами ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.
Враховуючи викладене, суд вважає вимоги позивача правомірними та такими, що підлягають частковому задоволенню.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до положень ст. 139 КАС України.
Керуючись ст. ст. 14, 22, 194, 243, 246, 249, 250, 255, 263, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області щодо відмови у внесенні змін до відомостей реєстру застрахованих осіб щодо ОСОБА_1 за період з 02.04.2012 року по 26.10.2012 в частині виправлення помилки у реєстраційному номері облікової картки платника податків, а саме замість номеру « НОМЕР_2 » внести номер « НОМЕР_1 ».
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) внести зміни до відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного пенсійного страхування щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме про вірний реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків - НОМЕР_1 , який підтверджується карткою платника податків, виданою Головним управлінням ДПС у Харківській області.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати в загальному розмірі 1211, 20 грн. (одна тисяча двісті одинадцять гривень 20 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344).
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
В разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення складено 16 травня 2024 року.
Суддя Бадюков Ю.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2024 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 119095261 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Бадюков Ю.В.