Ухвала
від 17.05.2024 по справі 910/5912/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, https://ki.arbitr.gov.ua, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

17.05.2024Справа № 910/5912/24Господарський суд міста Києва у складі судді Блажівської О.Є., за участю секретаря судового засідання Жалоба С.Р. розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Кораловий світ» про забезпечення доказів до подання позовної заяви і додані до неї матеріали

особа, що може набути статус позивача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Кораловий Світ" (03087, м. Київ, вул. Єреванська, буд. 30, кв. 36, ЄДРПОУ 32765805)

особа, що може набути статус відповідача: не встановлено

особа, в якої витребовуються докази в порядку забезпечення: Товариство з обмеженою відповідальністю «Хостінг Україна»

Представники сторін, що можуть набути статусу учасника справи:

Від заявника - Дейнегін С.М. ( в залі суду) - адвокат, ордер АІ № 1504731 від 04.12.2023

Від ТОВ «Хостінг Україна» - не прибув

ВСТАНОВИВ:

14.05.2024 Товариством з обмеженою відповідальністю "Кораловий Світ" (далі - заявник, Товариство) подано до Господарського суду міста Києва заяву в порядку статей 110-112 ГПК України про забезпечення доказів до подання позову шляхом витребування у Товариства з обмеженою відповідальністю «Хостінг Україна» (ідентифікаційний код юридичної особи: 37593550; місцезнаходження юридичної особи: 03067, місто Київ, Машинобудівна, будинок 35А) інформацію стосовно власника та реєстранта веб-сайту за доменним іменем https://biostore.in.ua, а саме: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційну електрону адресу та адресу електронної пошти, відомості про банківські транзакції за надані послуги з реєстрацією та обслуговуванням доменного імені, а також копії всіх документів наявних у Товариства з обмеженою відповідальністю «Хостінг Україна» стосовно послуг реєстрації веб-сайту за доменним іменем https://biostore.in.ua.

14.05.2024 суд ухвалою прийняв заяву ТОВ «Кораловий Світ» про забезпечення доказів до розгляду та призначив судове засідання для її розгляду на 17.05.2024.

У судове засідання 17.05.2024 прибув представник заявника, надав власні пояснення щодо поданої заяви про забезпечення доказів та просив її задовольнити. Представник ТОВ «Хостінг Україна» не прибув, та його явка визнавалась судом необов`язковою, про час та місце розгляду заяви був повідомлений в Електронний кабінет.

Розглянувши заяву про забезпечення доказів до подання позову, суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови у її задоволенні, з огляду на наступне.

Згідно з ч.ч. 3-4 ст. 110 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви. Забезпечення доказів до подання позовної заяви здійснюється судом першої інстанції за місцезнаходженням засобу доказування або за місцем, де повинна бути вчинена відповідна процесуальна дія. Забезпечення доказів після подання позовної заяви здійснюється судом, який розглядає справу.

Відповідно до ч. 1 ст. 110 Господарського процесуального кодексу України, суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо: є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений; збирання чи подання відповідних доказів стане згодом неможливим або утрудненим.

Забезпечення доказів це не тільки спосіб здобути докази, які стосуються предмета доказування і мають значення/потрібні для вирішення справи, це насамперед спосіб одночасно запобігти їх імовірній втраті у майбутньому і ризик такої втрати повинен ґрунтуватися на об`єктивних фактах і тільки в сукупності усіх наведених умов суд може вжити заходів для забезпечення доказів.

Аналогічний правовий висновок викладено в постановах Верховного Суду від 03.07.2019 у справі № 9901/845/18, від 09.10.2019 у справі № 9901/385/19.

Судом встановлено, що Компанія Корал Клаб Дистрибушн, ЛТД є власником наступних знаків для товарів і послуг:

- «CORAL CLUB» за свідоцтвом України №112275, дата реєстрації - 10.09.2009;

- «сoral СС сlub» за свідоцтвом України №171429, дата реєстрації - 10.06.2013;

- «CORAL CLUB» за свідоцтвом України №132815, дата реєстрації - 27.12.2010;

- «CORAL CLUB INTERNATIONAL» за міжнародною реєстрацією № 1180685, діє на території України з 02.09.2014.

Відповідно до ліцензійного договору від 19.12.2021, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «Кораловий світ» (ліцензіат) та Компанією Корал Клаб Дистрибушн, ЛТД (ліцензіар), ліцензіар надає ліцензіату на строк дії цього договору за винагороду невиключну ліцензію на користування товарним знаком № 112275 реєстру Українського інституту промислової власності (Укрпатент), з урахуванням усіх товарів і послуг, зазначених у свідоцтві (п. 1.1 Договору).

16 січня 2024 року між вказаними сторонами укладено Додаток D до ліцензійного договору від 19.12.2021, згідно якого п. 1.1 Ліцензійного договору від 2021/12/19 викладено в наступній редакції: Ліцензіар надає Ліцензіату на строк дії цього договору за винагороду, що сплачується Ліцензіатом, невиключну ліцензію на користування товарними знаками «Coral Club», «Coral Club International», зареєстровані під номером 1180685 регістру Всесвітньої організації Інтелектуальної власності (WIPO) та 132815; 112275 Регістру товарних знаків України (Укрпатенту)», з урахуванням усіх товарів та послуг, зазначених у свідоцтві.

Отже, згідно Ліцензійного договору від 19.12.2021 та укладеного до нього Додатку D від 16.01.2024, ТОВ «Кораловий світ» є офіційним представником та йому належить право на користування торговельними марками «Coral Club», «Coral Club International» власником яких відповідно до міжнародного свідоцтва про право власності на знак для товарів і послуг № 1180685, свідоцтва України №132815 та свідоцтва України №112275 є Корал Клаб Дистрибушн, ЛТД.

Суд зазначає, що заявник в обґрунтування поданої ним заяви зазначає, що на сайті https://biostore.in.ua невстановленою особою (суб`єктом господарської діяльності) розміщена інформація про продаж товарів - продукції «Coral Club» невідомого походження, без погодження з власником торгової марки «Coral Club» та його офіційним представником на території України, що є порушенням вимог діючого законодавства України. Також у вказаному інтернет-магазині https://biostore.in.ua здійснюється господарська діяльність з продажу товарів, позначені знаком для товарів та послуг «Coral Club» без погодження з власником торгової марки.

Заявник стверджує, що запитувана інформація про фактичного власника веб-сайту за доменним іменем https://biostore.in.ua не може бути отримана ним самостійно, оскільки не є загальнодоступною.

При цьому, заявник звертає увагу, що має намір звернутися до суду з позовом до власника веб-сайту за доменним іменем https://biostore.in.ua для захисту майнових прав інтелектуальної власності право на користування якими належить заявнику згідно ліцензійного договору від 19.12.2021 та додатку D до Договору.

За вказаних обставин, заявник просить суд забезпечити докази, шляхом витребування у Товариства з обмеженою відповідальністю «Хостінг Україна» інформації стосовно власника та реєстранта веб-сайту за доменним іменем https://biostore.in.ua.

Так, згідно зі статтями 73, 74, 77, 79 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Обов`язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб`єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з`ясувати обставини, які мають значення для справи.

Беручи до уваги викладене вище, суд зазначає, що заявник у підтвердження обґрунтування необхідності забезпечення доказів до подання позовної заяви посилається, що ним направлявся адвокатський запит до ТОВ «Хостінг Україна» щодо надання інформації про фактичного власника доменного імені https://biostore.in.ua, або особу, яка здійснювала її реєстрацію в інтересах третіх осіб, на який отримано відповідь, що вказану інформацію заявник може отримати в порядку процедури витребування доказів, передбаченому чинним законодавством України.

На підтвердження вказаних обставин, заявником до суду надано копію запиту № 1081/3 від 14.02.2024, адресованого ТОВ «Хостінг Україна» та відповідь на нього від 23.01.2024 № 7674.

У той же час, судом встановлено, що вказаний запит та відповідь на нього стосуються надання інформації про фактичного власника доменного імені https://fitobar.com.ua, або особи, яка здійснювала її реєстрацію в інтересах третіх осіб, а не доменного імені https://biostore.in.ua, про яке йдеться в заяві про забезпечення доказів.

Таким чином, суд приходить до висновку, що заявником не додано до заяви жодних належних та допустимих доказів на підтвердження того, що він звертався до ТОВ «Хостінг Україна» про надання інформації про фактичного власника доменного імені https://biostore.in.ua, або особу, яка здійснювала її реєстрацію в інтересах третіх осіб.

Отже, судом встановлено, що ТОВ «Кораловий світ» належними доказами не обґрунтував причини звернення із заявою про забезпечення доказів до подання позовної заяви.

Згідно частини 5 статті 112 ГПК України за результатами розгляду заяви про забезпечення доказів суд постановляє ухвалу про задоволення чи відмову у задоволенні заяви.

Поряд із цим суд звертає увагу заявника, що останній у даному випадку в подальшому в разі істотної зміни обставин не позбавлений права звернутись до суду з відповідним клопотанням про витребування доказів в порядку та строки, визначені Господарським процесуальним кодексом України, в межах заявленого позову.

Додатково, суд звертає увагу заявника, що відповідно до п. 7 ст. 111 ГПК України у заяві про забезпечення доказів зазначаються перелік документів, що додаються до заяви.

Статтею 10 Конституції України встановлено, що державною мовою в Україні є українська мова.

Згідно рішення Конституційного Суду України від 14.12.1999 у справі № 10-рп/99, українська мова як державна є обов`язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації, тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом (частина 5 статті 10 Конституції України).

Відповідно до ст. 10 ГПК України господарське судочинство в судах здійснюється державною мовою.

Згідно з ч. 1 ст. 12 Закону України "Про судоустрій та статус судів" судочинство і діловодство в судах України провадиться державною мовою.

Відповідно до ч.1 ст. 14 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у судах України судочинство провадиться, а діловодство здійснюється державною мовою.

Згідно з ч.ч. 1, 2, 4, 5 ст. 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Частиною восьмою ст. 91 ГПК визначено, що іноземний офіційний документ, що підлягає дипломатичній або консульській легалізації, може бути письмовим доказом, якщо він легалізований у встановленому порядку. Іноземні офіційні документи визнаються письмовими доказами без їх легалізації у випадках, передбачених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

До письмових доказів, викладених іноземною мовою, повинні додаватися переклади українською мовою, засвідчені належним чином. Вірність перекладу документів юридичного характеру повинна бути нотаріально засвідченою в порядку статті 79 Закону України "Про нотаріат".

Пунктом 2.1. глави 8 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України №296/5 від 22.02.2012, визначено, якщо нотаріус не знає відповідних мов (однієї з них), переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус за правилами, передбаченими цим Порядком. Переклад має бути зроблений з усього тексту документа, що перекладається, і закінчуватися підписами. Під текстами оригіналу та перекладу вміщується підпис перекладача у разі здійснення перекладу перекладачем. Посвідчувальний напис викладається під текстами документа і перекладу з нього. Переклад, розміщений на окремому від оригіналу чи копії аркуші, прикріплюється до нього, прошнуровується і скріплюється підписом нотаріуса і його печаткою.

Дана правова позиція викладена у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 20.06.2019 у справі № 910/4473/17.

Беручи до уваги викладене, суд зазначає, що заявником до заяви про забезпечення доказів до подання позовної заяви додано копію ліцензійного договору від 19.12.2021 складеного російською мовою та без перекладу на українську мову.

При цьому суд відзначає, що відповідно до ч. 4 ст. 10 ГПК України учасники судового процесу, які не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право робити заяви, надавати пояснення, виступати в суді і заявляти клопотання рідною мовою або мовою, якою вони володіють, користуючись при цьому послугами перекладача в порядку, встановленому цим Кодексом.

Водночас письмові процесуальні документи (заяви, клопотання тощо) та докази повинні бути складені державною (українською) мовою або перекладені на українську мову.

Відтак, позивач не позбавлений права звернутися до перекладача з метою приведення ліцензійного договору від 19.12.2021 у відповідність до вимог закону.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 110-112, 233 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні заяви позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Кораловий світ" про забезпечення доказів до подання позовної заяви відмовити.

Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та може бути оскаржена.

Повний текст ухвали складено 17.05.2024

Суддя Оксана БЛАЖІВСЬКА

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.05.2024
Оприлюднено20.05.2024
Номер документу119098792
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/5912/24

Ухвала від 17.05.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Блажівська О.Є.

Ухвала від 14.05.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Блажівська О.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні