Справа № 216/3399/24
провадження № 2-о/216/140/24
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
17 травня 2024 року Суддя Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Бутенко М. В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання, знаходження на утриманні та здійснення постійного догляду за особою, що потребує постійного догляду, заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 6» Криворізької міської ради, -
В С Т А Н О В И В :
Заявником ОСОБА_1 до Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області подано матеріали заяви про встановлення факту постійного проживання, знаходження на утриманні та здійснення постійного догляду за особою, що потребує постійного догляду, заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 6» Криворізької міської ради.
Просить суд встановити факт його, ОСОБА_1 , постійного проживання з батьком ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , знаходження його на утри манні заявника, та здійснення заявником постійного догляду за ним як за особою, що потребує такого догляду на підставі медичного висновку.
Вивчивши матеріали даної цивільної справи, суд дійшов наступного.
Згідно ч.1ст.249ЦПК України під час розгляду справ окремого провадження суд зобов`язаний роз`яснити учасникам справи їхні права та обов`язки, сприяти у здійсненні та охороні гарантованихКонституцією і законами України прав, свобод чи інтересів фізичних або юридичних осіб, вживати заходів щодо всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин справи.
Відповідно до Закону України«Про соціальніпослуги» від17.01.2019№ 2671-VIII соціальніпослугидії, спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, подолання таких обставин або мінімізацію їх негативних наслідків для осіб/сімей, які в них перебувають. Особі або сім`ї можуть надаватися одна або одночасно декілька соціальних послуг. Порядок організації надання соціальних послуг затверджується Кабінетом Міністрів України.
Постійний догляд це форма догляду за особами з різними фізичними або психічними обмеженнями, що вимагає постійної присутності доглядача для надання необхідної допомоги та підтримки. Доглядачем офіційно може вважатися лише та особа, яка отримує компенсацію за надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі.
Однією з категорій осіб, які мають право на отримання послуг з догляду, є громадяни похилого віку з когнітивними порушеннями.
Для оформленняпостійного догляду за особою, яка йогопотребує, потрібно звернутисядо органу опікита надати наступнийперелік документів: заява про те, що особа хоче здійснюватипостійнийдоглядза особою, яка потребує догляду; копії паспортаособи, яка буде здійснювати догляд та особи, щодо якої буде здійснюватися догляд; медична довідкаособи, яка буде здійснювати догляд; довідка щодореєстраціїмісця проживання; документищодо права власностіна майноабоправо користуванняним; довідка лікарської комісії, якапідтверджує те, що особа потребує постійного стороннього догляду іншої особи.
Якщо догляду потребує дієздатна особа, яка усвідомлює свої дії, але у зв`язку зі станом здоров`я потребує стороннього догляду, то в такому випадку потрібна обов`язкова згода про отримання догляду. Тому коли мова йде про людину літнього віку/пенсіонера з когнітивними порушеннями, вона також має написати заяву про те, аби їй призначилиособу, якабуде здійснювати постійний догляд за нею.
Механізм оформлення постійного догляду (призначення компенсації за догляд) над такими особами встановлений Порядком подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 р. № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі».
Перед тим, як розпочати процедуру оформлення постійного догляду, особа похилого віку має звернутися до сімейного лікаря та за його направленням пройти лікарську консультативну комісію (ЛКК) для встановлення необхідності у постійному сторонньому догляді. Далі особі, яка бажає здійснювати догляд на непрофесійній основі та відповідно отримувати за дані послуги грошову компенсацію, необхідно звернутися до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) з такими документами:
?заява про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;
?заява про згоду отримувати соціальні послуги;
?паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
?висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень за формою, затвердженою МОЗ;
?декларація про доходита майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім`ї);
?довідка щодо реєстрації місця проживання.
Заяви про потребу в наданні соціальних послуг та про згоду надавати соціальні послуги також можуть прийматися центром надання адміністративних послуг за місцем проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на професійній основі.
Центр надання адміністративних послуг, який приймає заяви про потребу в наданні соціальних послуг та про згоду надавати соціальні послуги з необхідними документами, реєструє такі заяви і не пізніше наступного робочого дня надсилає справу (у тому числі електронну) відповідному уповноваженому органу засобами електронного зв`язку для прийняття рішення про призначення компенсації.
Уповноважений орган протягом двох робочих днів після отримання відповідних заяв при наявності всіх необхідних документів здійснює комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг. За результатами комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, уповноваженим органом готується висновок про призначення чи не призначення особи постійним доглядачем.
В керівних роз`ясненняхпостанови Пленуму Верховного суду №5 від 31.03.1995 року, «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» в пункті 3 зазначено, що вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, так і вимогам щодо її змісту. Якщо в заяві не зазначено, який конкретно факт просить встановити заявник, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує даний факт, якими доказами цей факт підтверджується або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків. У разі невиконання цих вказівок заява вважається неподаною і повертається заявникові, про що суддя постановляє мотивовану ухвалу.
Як зазначено вище, що від встановлення факту здійснення заявником ОСОБА_1 постійного стороннього догляду за його батьком, який цього потребує, залежить виникнення його прав та обов`язків, визначених законом України «Про основні засади соціального захисту ветеранів правці та інших громадян похилого віку в України» «Про соціальні послуги».
Проте, ані в змісті заяви, ані в матеріалах доданих до заяви не містяться докази, якими підтверджуються причини неможливості одержати документи, що підтверджує даний факт, та не приєднано до заяви доказів, що заявник звертався до відповідного органу для оформлення постійного догляду за батьком та довідки про неможливість одержання висновку про призначення чи непризначення заявника ОСОБА_1 постійним доглядачем.
Відповідно до ч. 11ст. 187 ЦПК Українисуддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175,177цьогоКодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Враховуючи вищевикладені керівні роз`ясненняпостанови Пленуму Верховного суду №5 від 31.03.1995 року,«Про судову практику в справах про встановленняфактів,що мають юридичне значення», норми права, вимогист.187 ЦПК України, суд дійшов висновку про залишення заяви ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання, знаходження на утриманні та здійснення постійного догляду за особою, що потребує постійного догляду без руху, надавши заявнику термін для усунення недоліків, що не перевищує десяти днів з дня отримання нею копії ухвали, а саме для надання доказів, якими підтверджуються причини неможливості одержати документи, що підтверджує даний факт, доказів, що заявник звертався до відповідного органу для оформлення постійного догляду за батьком та довідки про неможливість одержання висновку про призначення чи непризначення заявника ОСОБА_1 постійним доглядачем.
Керуючисьст.185 ЦПК Українисуддя,
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання, знаходження на утриманні та здійснення постійного догляду за особою, що потребує постійного догляду, заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 6» Криворізької міської ради -залишити без руху.
Надати строк для усунення вказаних недоліків, але не більше ніж протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити заявнику, що у випадку невиконання ухвали у встановлений строк, заява буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя М. В. БУТЕНКО
Суд | Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2024 |
Оприлюднено | 21.05.2024 |
Номер документу | 119104895 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
БУТЕНКО М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні