Ухвала
від 17.05.2024 по справі 346/1876/24
ГОРОДЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 346/1876/24

Провадження № 2/342/405/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 травня 2024 року м. Городенка

Суддя Городенківського районного суду Івано-Франківської області Федів Л.М., ознайомившись із матеріалами позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Європа Транс Агро" від імені та в інтересах якого діє адвокат Нечіпайло Руслан Сергійович до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди, завданої працівником під час виконання трудових обов`язків,

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Європа Транс Агро» звернулося до Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області з позовом до ОСОБА_1 , в якому просить стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 на користь ТОВ «Європа Транс Агро», код 41101091 завдані збитки за пошкоджені транспортні засоби у розмірі 887217 грн. 31 коп.

Ухвалою суду від 12 квітня 2024 цивільну справу №346/1876/24 (номер провадження 2/346/1121/24) за позовом Товариства з обмеженою відповідльністю "Європа Транс Агро" від імені та в інтересах якого діє адвокат Нечіпайло Руслан Сергійович до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди, завданої працівником під час виконання трудових обов`язків, передано з Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області за підсудністю до Городенківського районного суду Івано-Франківської області.

Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду вказаної цивільної справи визначено суддю Федів Л.М.

Дослідивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку про те, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

Частиною 2 ст.175 ЦПК України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Відповідно до ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Згідно ч.1 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Частинами 1, 3, 4 статті 62 ЦПК України визначено, що повноваження представниківсторін таінших учасниківсправи маютьбути підтвердженітакими документами: 1)довіреністю фізичноїабо юридичноїособи; 2)свідоцтвом пронародження дитиниабо рішеннямпро призначенняопікуном,піклувальником чиохоронцем спадковогомайна. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (кваліфікованим електронним підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

Повноваження адвокатаяк представникапідтверджуються однимз такихдокументів: 1)довіреністю; 2) ордером, виданим відповідно доЗакону України"Проадвокатуру таадвокатську діяльність"; 3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно доЗакону України"Про безоплатну правничу допомогу".

Як вбачається із поданої позовної заяви, дана позовна заява підписана представником позивача ОСОБА_2 .

До матеріалів позовної заяви додано копію довіреності від 01 травня 2023 року, яка дійсна до 01 травня 2025 року, з якою вбачається, що цією довіреністю Товариство з обмеженою відповідальністю «Європа Транс Агро» в особі директора Вольскової Наталії Олексіївни, яка діє на підставі Статуту, уповноважує адвоката Нечіпайла Руслана Сергійовича, що діє на підставі свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю №000419, видане Радою адвокатів Вінницької області 24.01.2019, представляти інтереси Товариства, а також вести справи в усіх судових установах України всіх рівнів, з усіма правами, в тому числі, наданими законом позивачу, зокрема, підписання від імені товариства та подання заяв, в тому числі позовних заяв.

Однак, до позовної заяви не надано доказів, зокрема, установчих документів, які б підтверджували право ОСОБА_3 підписувати довіреності від імені юридичної особи - Товариство з обмеженою відповідальністю «Європа Транс Агро».

Крім того, у матеріалах справи відсутні докази про право на зайняття адвокатською діяльністю Нечіпайло Русланом Сергійовичем.

Також,слід зауважити,що відповіднодо п.2ч.3ст.175ЦПК Українипозовна заяваповинна містити: 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Однак, у позовній заяві, що надійшла до суду 11 квітня 2024 року, представником позивача ОСОБА_4 , не зазначено відомостей про наявність або відсутність у сторін електронного кабінету, який з 20.02.2024 має бути в обов`язковому порядку зареєстрований адвокатом, нотаріусом, державними та приватними виконавцями, арбітражними керуючими, судовими кспертами, органи державної влади та іншими державними органами, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальними органами, органами місцевого самоврядування, іншими юридичними особами, що зареєстровані за законодавством України, а інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Відповідно частини 4 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

У позовній заяві, представник вказує, що попередній розмір судових витрат, які позивач поніс при поданні даної позовної заяви становить: судовий збір в розмірі 13308, 26 грн.

Однак, до матеріалів позовної заяви не додано доказів сплати судового збору. Оригінал платіжного доручення про сплату судового збору (тільки для суду), відомості про яке зазначено представником у додатках до позовної заяви під №1 відсутній.

У матеріалах справи також міститься Акт, складений працівниками Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 11.04.2024, з якого слідує, що під час відкриття конверту, надісланого рекомендованим листом №70314213254078, що надійшов від «Європа Транс Агро» виявлено позовну заяву щодо ОСОБА_1 , однак, не виявлено відсутня копія квитанції про сплату судового збору.

Отже, з вищевикладеного слідує, що подана позовна заява не відповідає вимогам, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Суд акцентує увагу позивача на тому, що право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21 лютого 1975 року, «Де Жуффр де ля Прадель проти Франції» від 16 грудня 1992 року. Відтак в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.

Дотримання вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України при пред`явленні позову в суд є імперативним правилом, в тому числі і для суду.

Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків.

Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим, такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.

Таким чином, для об`єктивного та своєчасного розгляду справи, надання учасникам цивільного процесу рівних прав, необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог чинного цивільно-процесуального законодавства.

Приймаючи до уваги вищенаведене, суд приходить до висновку, що позовну заяву необхідно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Згідно ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. ст. 175-177, 185 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Європа Транс Агро" від імені та в інтересах якого діє адвокат Нечіпайло Руслан Сергійович до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди, завданої працівником під час виконання трудових обов`язків, залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі неусунення недоліків позовної заяви у зазначений строк заява буде вважатись неподаною і повернута позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя: Федів Л. М.

СудГороденківський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення17.05.2024
Оприлюднено21.05.2024
Номер документу119105025
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб

Судовий реєстр по справі —346/1876/24

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Федів Л. М.

Ухвала від 06.08.2024

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Федів Л. М.

Ухвала від 31.05.2024

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Федів Л. М.

Ухвала від 17.05.2024

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Федів Л. М.

Ухвала від 12.04.2024

Цивільне

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Беркещук Б. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні