Справа №345/2646/24
Провадження № 2-о/345/96/2024
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20.05.2024 року м. Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді Онушканича В.В.
присяжних Мартишин М.М., Венгер О.І.
з участю секретаря судового засідання Бандури Г.М.,
розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в порядку окремого провадження справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Служба у справах дітей Калуської районної державної адміністрації Івано-Франківської області, про усиновлення дитини,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду із вищевказаною заявою. Заяву мотивує тим, що 02.11.2023 року він уклав шлюб із ОСОБА_3 . До реєстрації вищезазначеного шлюбу ОСОБА_2 народила сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Відомості про батька дитини були записані за вказівкою матері дитини відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України.
З 2017 року заявник ОСОБА_1 , а також ОСОБА_2 та ОСОБА_4 проживають однією сім`єю. Окрім того, в шлюбі в них народилася дитина син ОСОБА_5 - ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Заявник бажає усиновити ОСОБА_4 . Заявник на відповідних обліках в психіатра, фтизіатра, терапевта та нарколога не перебуває та є практично здоровою особою, протипоказань до усиновлення немає. ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності не притягувався, незнятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває. Служба у справах дітей Калуської РДА надала висновок, яким підтвердила можливість ОСОБА_1 бути усиновлювачем малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Тому ОСОБА_1 звернувся до суду та просить визнати його усиновлювачем ОСОБА_4 , записати його батьком усиновленої дитини.
Заявник ОСОБА_1 подав заяву про розгляд справи без його участі, заяву про визнання його усиновлювачем підтримує та просить суд її задоволити.
Заінтересована особа ОСОБА_2 подала заяву про розгляд справи без її участі, не заперечує щодо задоволення заяви.
Представник заінтересованої особи Служби у справах дітей Калуської РДА подала заяву, в якій просить розглядати справу за її відсутності та прийняти рішення з урахуванням висновку органу опіки та піклування в інтересах дитини.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов наступного.
У відповідністю із ст. 207 СК України усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини проводиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька (а.с.22) батьками ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 вказані: батько - ОСОБА_7 , мати - ОСОБА_2 . Відомості про батька записані відповідно до ч.1 ст.135 СК України.
З витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про внесення змін відповідно до ст.148 СК України (а.с.21) вбачається, що за заявою матері ОСОБА_2 прізвище її сина ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 було змінено з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_4 ».
02.11.2023 року між заявником ОСОБА_1 та заінтересованою особою ОСОБА_3 було укладено шлюб (а.с.12).
Відповідно до акту обстеження житлово-побутових умов від 10.04.2024 року (а.с.32) за результатом обстеження житлово-побутових умов дитини ОСОБА_4 житлово-побутові умови проживання дитини задовільні; дитина забезпечена всім необхідним для життя і розвитку.
Відповідно до витягу з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» (а.с.15), ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , до кримінальної відповідальності не притягувався, незнятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває.
Згідно із висновком про стан здоров`я особи від 03.04.2024 року (а.с.14), ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , не має протипоказань для усиновлення: є фізично та психічно здоровою людиною, алкогольної та наркотичної залежності не має.
ОСОБА_1 проходить військову службу та отримує відповідне грошове забезпечення (а.с.25-30).
Мати дитини ОСОБА_2 надала нотаріально засвідчену згоду на усиновлення свого сина ОСОБА_4 своїм теперішнім чоловіком ОСОБА_1 (а.с.16).
Згідно висновку Калуської районної військової адміністрації від 19.04.2024 року (а.с.33-34) орган опіки та піклування підтверджує можливість ОСОБА_1 бути усиновлювачем дитини ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 та усиновлення ОСОБА_4 громадянином ОСОБА_1 є доцільним та таким, що відповідає інтересам дитини.
У відповідністю з ч. 1 ст. 229 СК України особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи.
Згідно зі ст. 8 Європейської конвенції про усиновлення дітей (ETS N58), прийнятої 24 квітня 1967 року в Страсбурзі, і яка, відповідно до ст. 9 Конституції України, є складовою частиною національного законодавства України, компетентний орган приймає рішення про усиновлення лише тоді, коли впевниться, що воно здійснюється в інтересах дитини. Кожного разу компетентний орган звертає особливу увагу на те, щоб це усиновлення забезпечило дитині стабільні та гармонійні домашні умови.
У відповідністю зі ст. 223 СК України особа, яка бажає усиновити дитину, подає до суду заяву про усиновлення. Подання такої заяви через представника не допускається.
Заява про усиновлення може бути відкликана до набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
Відповідно до ст. 224 СК України суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема:
1) стан здоров`я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини;
2) мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину;
3) мотиви того, чому другий із подружжя не бажає бути усиновлювачем, якщо лише один із подружжя подав заяву про усиновлення;
4) взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною;
5) особу дитини та стан її здоров`я;
6) ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити.
При дотриманні всіх умов, встановлених цим Кодексом, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини.
Суд не може відмовити особі в усиновленні на тій підставі, що вона вже має або може народити дитину.
Статтею 225 СК України передбачено, що усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
Заявником надано докази, якими підтверджується, що дотримані всі умови, передбачені Сімейним кодексом України; усиновлення малолітньої дитини, яка проживає в сім`ї усиновлювача і вважають його своїм батьком, відповідає її інтересам; заявник ОСОБА_1 здатен забезпечити стабільність та гармонійні умови для життя дитини, тому його заява про усиновлення є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1 ч.4 ст. 218 СК України для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. Згода дитини на усиновлення не потрібна, якщо вона проживає в сім`ї усиновлювачів і вважає їх своїми батьками.
Враховуючи, що відповідно до акту обстеження житлово-побутових умов дитини ОСОБА_4 проживає разом із матір`ю та ОСОБА_1 вважає останнього батьком, суд вважає за недоцільне з`ясовувати думку дитини щодо усиновлення.
Відповідно до ч.2, ч.3 ст. 314 ЦПК України у разі задоволення заяви суд зазначає у резолютивній частині рішення про усиновлення дитини або повнолітньої особи заявником (заявниками). Суд вирішує питання про зміну імені, прізвища та по батькові, дати і місця народження усиновленої дитини, про зміну імені, прізвища, по батькові усиновленої повнолітньої особи, про запис усиновлювачів батьками.
При таких обставинах, суд вважає, що є всі передбачені законодавством підстави для усиновлення ОСОБА_1 малолітньої дитини ОСОБА_4 , оскільки це буде відповідати інтересам дитини та забезпечить стабільні і гармонійні умови життя дитини, та внести відповідні зміни в актовий запис про його народження.
Ст.233 СК України передбачено, що на підставі рішення суду про усиновлення в актовий запис про народження дитини або повнолітньої особи, складений органами державної реєстрації актів цивільного стану України, орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни і видає нове Свідоцтво про народження з урахуванням цих змін. Свідоцтво про народження, що було видане раніше, анулюється.
Керуючись ст. ст. 13, 80, 293, 294, 310-314 ЦПК України,-
в и р і ш и в:
Заяву задоволити.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, уродженця с. Шевченкове, Долинського району, Івано-Франківської області, адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , усиновлювачем дитини ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Внести зміни в актовий запис за №3 від 10.02.2011 року, складений виконавчим комітетом Чорнолізької сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області, про народження ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:
-по батькові дитини замість « ОСОБА_4 » вказати « ОСОБА_4 »;
-у відомостях про батька дитини зазначити усиновлювача: « ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянин України, уродженець с. Шевченкове, Долинського району, Івано-Франківської області, адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 .»;
-інші відомості залишити без змін.
Видати нове свідоцтво про народження з урахуванням вищезазначених змін.
Свідоцтво про народження, що були видане раніше, анулювати.
Роз`яснити учасникам судового процесу, що усиновлення вважається здійсненим з дня набрання законної сили рішенням суду.
Для внесення змін до актового запису про народження усиновленої дитини копію рішення суду надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст судового рішення складено 20.05.2024 року.
Головуючий
Присяжні
Суд | Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2024 |
Оприлюднено | 22.05.2024 |
Номер документу | 119116888 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Онушканич В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні