Ухвала
від 20.05.2024 по справі 214/3558/24
САКСАГАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

Справа № 214/3558/24

2-о/214/161/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2024 року суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Малаховська І.Б., дослідивши матеріали цивільної справи №214/3558/24 за заявою представника заявника ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 , заінтересовані особи Військова частина НОМЕР_1 Національної гвардії України, Військова частина НОМЕР_2 Національної гвардії України, Військова частина НОМЕР_3 Національної гвардії України про встановлення факту, що має юридичне значення, -

Встановив:

Представник заявника ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою, в якій просить суд встановити факт безпосередньої участі ОСОБА_2 у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України.

В обґрунтування заяви посилається на те, що під час звільнення ОСОБА_2 не було видано Довідку про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України. В ході з`ясування обставин зазначеного порушення прав та охоронюваних законом інтересів ОСОБА_2 було встановлено, що, військова частина НОМЕР_2 НГУ надала лише накази про прибуття та вибуття солдата ОСОБА_2 до військової частини проте не надала інформацію про участь останнього у бойових діях посилаючись на те, що така інформація має статус інформації з обмеженим доступом, військова частина НОМЕР_1 НГУ взагалі відмовилась надавати будь-яку інформацію щодо солдата ОСОБА_2 посилаючись на те, що така інформація має статус інформації з обмеженим доступом, відповідь на Адвокатський запит із військової частини НОМЕР_3 НГУ на момент подачі цієї заяви ще не надійшла.

Таким чином військовими частинами Національної гвардії України було порушено права та охоронювані законом інтереси ОСОБА_2 щодо надання йому Довідки про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, а відтак і надання йому статусу учасника бойових дій.

Згідно з частиною першоюстатті 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до частини першоїстатті 293 ЦПК Україниокреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно з пунктом 5 частини другої статті 293 ЦПК України справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення суд розглядає в порядку окремого провадження.

У судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення (стаття 315 ЦПК України).

Постановою №685 від 07 липня 2023 року Кабінет Міністрів України затвердив порядок встановлення факту безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України. Відповідно до пункту 3 рішення про встановлення факту безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, приймається міжвідомчою комісією з питань встановлення факту безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, деяких категорій осіб відповідно доЗакону України«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі - міжвідомча комісія), яку утворює Мінветеранів.

Положення про міжвідомчу комісію та її персональний склад затверджує Мінветеранів. До складу міжвідомчої комісії включаються фахівці Міноборони, МВС, МОЗ, Національної поліції, Національної гвардії, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Адміністрації Держспецзв`язку, ДСНС, СБУ (за згодою), Служби зовнішньої розвідки (за згодою). Також можуть включатися фахівці інших державних органів (за згодою їх керівників) та представники громадських організацій (за згодою).

Згідно до пункту 4 цього порядку, для встановлення факту безпосередньої участі у заходах особа, зазначена упідпункті 1пункту 2 цього Порядку (її законний представник або уповноважена особа), подає особисто чи надсилає поштою Мінветеранів письмову заяву про встановлення факту безпосередньої участі у заходах за формою згідно здодатком.

До заявидодаються такідокументи:

-копія паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України (для іноземців та осіб без громадянства - копія паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або іншого документа, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України, крім довідки про звернення за захистом в Україні), а у разі подання документів законним представником чи уповноваженою особою - копії документа, що посвідчує особу тієї особи, від імені якої подається заява, а також документа, який надає повноваження законному представнику чи уповноваженій особі представляти таку особу, оформленого відповідно до законодавства;

-копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності;

-висновок судово-медичної експертизи, що засвідчує факт отримання поранення, контузії, каліцтва, захворювання, або копії первинної медичної облікової документації, форми яких затверджені МОЗ;

-довідка про безпосередню участь у заходах у період воєнного стану особи, зазначеної упідпункті 1пункту 2 цього Порядку, видана командиром (начальником) військової частини (органу, підрозділу) Збройних Сил, Держприкордонслужби, Національної поліції, Національної гвардії, СБУ та/або іншого утвореного відповідно до закону військового формування та правоохоронного органу, у взаємодії з якими особа брала безпосередню участь у заходах у період воєнного стану;

-свідчення (заява) командира підрозділу, в зоні відповідальності якого перебувала особа, або свідчення (заяви) не менше ніж двох свідків, які разом з особою брали безпосередню участь у заходах, про безпосередню участь у заходах у період воєнного стану особи, зазначеної упідпункті 1пункту 2 цього Порядку, - у разі відсутності довідки, передбаченої абзацом шостим цього пункту.

До уваги беруться свідчення (заяви) осіб, справжність підпису на яких засвідчено нотаріально або командиром (начальником) військової частини (органу, підрозділу) та печаткою військової частини (органу, підрозділу), в якій (якому) особи проходять військову службу, які брали безпосередню участь у заходах, за період, за який вони свідчать;

-інші документи, які містять докази та підтверджують факт безпосередньої участі у заходах у період воєнного стану;

-рішення суду про встановлення факту безпосередньої участі у заходах у період воєнного стану особи, зазначеної упідпункті 1пункту 2 цього Порядку, - у разі відсутності документів, передбачених абзацами шостим та сьомим цього пункту.

У разі коли відомості, зазначені у документах, подання яких передбачено абзацом третім цього пункту, містяться в інформаційно-комунікаційних системах, такі документи не подаються, а в заяві зазначаються відповідні відомості.

У такому випадку відомості, зазначені у документах, визначених абзацом третім цього пункту, отримуються без участі особи, зазначеної упідпункті 1пункту 2 цього Порядку, на підставі зазначених у заяві відомостей шляхом доступу Мінветеранів до відповідних інформаційно-комунікаційних систем або в автоматичному режимі шляхом електронної інформаційної взаємодії інформаційно-комунікаційних систем через систему електронної взаємодії таких систем згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р.№ 606«Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів» (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2021 р., № 52, ст. 3216).

За встановлених обставин питання про встановлення факту безпосередньої участі ОСОБА_2 у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України не підлягає судовому розгляду, а повинне вирішуватись у позасудовому порядку відповідно до встановленої законодавством процедури.

Звертаючись до суду із вказаною заявою про встановлення юридичного факту представник заявника не надав будь-яких доказів неможливості його встановлення у позасудовому порядку, копії звернення до уповноважених органів та відповідей на них.

Відповідно до пункту 12 затвердженого порядку встановлення факту безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, рішення міжвідомчої комісії може бути оскаржено в судовому порядку.

Згідно з п. 1 ч. 1ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про відмову у відкритті провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.19,186,293,315,353 ЦПК України,

Постановив:

У відкритті провадження за заявою представника заявника ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 , заінтересовані особи Військова частина НОМЕР_1 Національної гвардії України, Військова частина НОМЕР_2 Національної гвардії України, Військова частина НОМЕР_3 Національної гвардії України про встановлення факту, що має юридичне значення - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя І.Б. Малаховська

СудСаксаганський районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення20.05.2024
Оприлюднено21.05.2024
Номер документу119120450
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —214/3558/24

Ухвала від 20.05.2024

Цивільне

Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу

Малаховська І. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні