ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.05.2024м. ДніпроСправа № 904/1142/24За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗАХИСТ ЛТД"
до Приватного акціонерного товариство "СУХА БАЛКА"
про стягнення коштів
Суддя Юзіков С.Г.
Без участі представників сторін
СУТЬ СПОРУ:
Позивач просить стягнути з Відповідача 132 000,00 грн. - основного боргу, 1 234,75 грн. - 3 % річних, 1 455,70 грн. - індексу інфляції, 3 028,00 грн. - судового збору, мотивуючи неналежним виконанням Договору поставки №750 від 08.05.2023.
Відповідач позов заперечує, посилаючись на те, що обов`язковою передумовою здійснення Відповідачем оплати за партію товару є надання Позивачем повного пакету документів, передбачених, зокрема, п. 2.3. Договору. У випадку невиконання даного обов`язку Позивачем, у Відповідача не настає обов`язок здійснювати оплату за товар, а штрафні санкції до Відповідача за порушення строків розрахунків за Договором не застосовуються. Позивач, в свою чергу, не надав докази надання Відповідачеві повного пакету документів, передбачених положеннями Договору, зокрема, рахунків-фактури, що є передумовою здійснення Відповідачем оплати за поставлений товар. Відтак у Відповідача не виникло обов`язку оплати за Договором. Згідно з п. 10.1. Договору сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання Договірних зобов`язань у разі виникнення форс-мажорних обставин та/або обставин непереборної сили після укладення Договору. 28.02.2022 листом № 2024/02.0-7.1 ТПП підтвердила, що у зв`язку з введенням воєнного стану, ці обставини з 24.02.2022 до їх офіційного закінчення є надзвичайними, невідворотними та об`єктивними обставинами.
Від Позивача надійшла відповідь на відзив, в якій зазначається, що відповідно до п.2.3 Договору на кожну поставлену партію товару Постачальник повинен надати Покупцю визначені документи. Дані документи при поставці товару автотранспортом надаються Постачальником одночасно з товаром. Поставка 11.10.2023 відбувалась через перевізника ТОВ "Нова пошта", разом з товаром Покупцю передані документи згідно з п.2.3 Договору, однак підписані Покупцем документи не повернулися. Твердження Відповідача про неотримання документів спростовується п. 4.3. Договору, відповідно до якого, у випадку, коли документи, зазначені в п. 2.3 цього Договору, не надані Постачальником у встановлений в п. 2.3 Договору строк або оформлені Постачальником неналежним чином (з порушенням чинного законодавства та умов цього Договору), про що Покупець направляє Постачальнику відповідне повідомлення про порушення умов п.2.3 Договору, Покупець має право затримати оплату товару до надання Постачальником повного комплекту належним чином оформленої документації, при цьому, строк оплати, вказаний у пункті 4.1 Договору, збільшується на період надання документів, зазначених у п. 2.3 Договору, оформлених належним чином. Таким чином, Відповідач мав направити Позивачеві відповідне повідомлення про порушення умов п. 2.3 Договору, в якому зазначити, що Позивачем не надані документи чи вони оформлені з порушеннями. Більше того, після отримання Відповідачем претензії в грудні 2023 року, Відповідач також міг послатись на ненадання документів, проте претензія залишена без відповіді. До того ж, як зазначено в ч. 2 п. 4.3. Договору відлік строку оплати, узгоджений сторонами відповідно до пункту 4.1 Договору, починається з дати реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних. Позивач на виконання умов Договору та Податкового кодексу України зареєстрував податкову накладену № 21 від 11.10.2023 за спірною поставкою. Щодо форс-мажорних обставин, Позивач звертає увагу, що відповідно до п. 10.4 Договору сторона, для якої створилася неможливість виконання зобов`язань за Договором, внаслідок виникнення форс-мажорних обставин та/або обставин непереборної сили, зобов`язана сповістити іншу сторону про це в письмовому вигляді протягом 10-ти (десяти) календарних днів (з попереднім одночасним направленням повідомлення в найкоротші терміни по факсу або телеграмою) про настання, терміни можливого їх припинення, характер несприятливих обставин, що наступили і можливі наслідки. Форс-мажор не є автоматичною підставою для звільнення від виконання зобов`язань, стороною договору має бути підтверджено не факт настання таких обставин, а саме їхня здатність впливати на реальну можливість виконання зобов`язання.
Відповідач заперечення на відповідь на відзив не надав.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
08.05.2023 сторони уклали Договір № 750 (далі Договір), за п. 1.1. якого Постачальник (Позивач) зобов`язується передати Покупцю (Відповідачеві) продукцію (далі по тексту "товар"), а Покупець зобов`язується прийняти у власність і оплатити товар на передбачених цим Договором умовах.
Поставка товару здійснюється партіями. Партія товару - товар, оформлений одним товарно-транспортним документом (п. 2.1. Договору).
Базисні умови, терміни поставки товару, а також відвантажувальні реквізити, узгоджуються сторонами в Специфікаціях (Додатках) до цього Договору (п. 2.2. Договору).
Відповідно до п. 2.3. Договору на кожну поставлену партію товару Постачальник повинен надати Покупцю наступні документи:
- рахунок-фактуру - 1 примірник (оригінал);
- сертифікат якості виробника/паспорт на товар - 1 примірник (оригінал або копія, завірена печаткою Постачальника);
- видаткову накладну - 1 примірник (оригінал) та необхідну кількість копій в залежності від виду транспорту;
- інші документи, перераховані в Специфікації (Додатку).
Зазначені вище документи при поставці товару автотранспортом надаються Постачальником одночасно з товаром, а при поставці залізничним транспортом - не пізніше, ніж через 2 робочих дні з дати прибуття товару до Покупця.
В зазначених вище документах поруч з найменування товару зазначається код УКТ ЗЕД такого товару з дотриманням вимог, вказаних в п. 1.2 Договору.
Ціна товару встановлюється та узгоджується сторонами відповідно до п. 1.2 цього Договору (п. 3.1. Договору).
Загальна вартість Договору визначається вартістю всіх Специфікацій (Додатків), підписаних по цьому Договору, які є невід`ємного частиною Договору (п. 3.2. Договору).
Оплата вартості партії товару (платежі) здійснюється в гривнях, на розрахунковий рахунок Постачальника, зазначений у цьому Договорі, на умовах оплати узгоджених сторонами у відповідній Специфікації (Додатках) до цього Договору. У цьому випадку, умови оплати поширюються тільки на партії товару, передбачені такими Специфікаціями (Додатками) (п. 4.1. Договору).
Підставою для оплати узгодженої до відвантаження партії товару є виставлений Постачальником рахунок (п. 4.2. Договору).
Відповідно до п. 4.3. Договору у випадку, коли документи, зазначені в п. 2.3 цього Договору, не надані Постачальником у встановлений в п. 2.3 Договору строк або оформлені Постачальником неналежним чином (з порушенням чинного законодавства та умов цього Договору), про що Покупець направляє Постачальнику відповідне повідомлення про порушення умов п. 2.3 Договору, Покупець має право затримати оплату товару до надання Постачальником повного комплекту належним чином оформленої документації, при цьому, строк оплати, вказаний у пункті 4.1 Договору, збільшується на період надання документів, зазначених у п. 2.3 Договору, оформлених належним чином. Також в даному випадку, штрафні санкції до Покупця за порушення строків розрахунків за Договором не застосовуються, три проценти річних за користування чужими грошовими коштами та індекс інфляції не нараховуються та не сплачуються Покупцем.
Якщо податкова накладна не зареєстрована Постачальником в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений в п. 2.5 Договору строк або реєстрація податкової накладної була зупинена контролюючим органом, то відлік строку оплати, узгоджений сторонами відповідно до пункту 4.1 Договору, починається з дати реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних. Також в даному випадку, штрафні санкції до Покупця за порушення строків розрахунків за Договором не застосовуються, три проценти річних за користування чужими грошовими коштами та індекс інфляції не нараховуються та не сплачуються Покупцем.
Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання договірних зобов`язань у разі виникнення форс-мажорних обставин та/або обставин непереборної сили після укладення Договору (п. 10.1. Договору).
Відповідно до п. 10.4. Договору сторона, для якої створилася неможливість виконання зобов`язань за Договором, внаслідок виникнення форс-мажорних обставин та/або обставин непереборної сили, зобов`язана сповістити іншу сторону про це в письмовому вигляді протягом 10-ти (десяти) календарних днів (з попереднім одночасним направленням повідомлення в найкоротші терміни по факсу або телеграмою) про настання, терміни можливого їх припинення, характер несприятливих обставин, що наступили і можливі наслідки.
Зазначені обставини і момент їх настання повинні бути належним чином підтверджені Торгово-промисловою палатою України.
Цей Договір складений при повному розумінні сторонами предмету Договору і замінює будь-яку іншу угоду з даного предмету, укладену в усній або письмовій формі раніше (п. 12.1. Договору).
Будь-які зміни і доповнення до цього Договору є дійсними, тільки якщо вони зроблені письмово і належним чином підписані уповноваженими представниками зацікавлених сторін. Цей Договір, будь-які зміни і доповнення до Договору, підписані по факсимільному зв`язку, мають юридичну силу, з подальшим; наданням оригіналів протягом 30-ти календарних днів з моменту їх підписання (п. 12.2. Договору).
Сторони підписали специфікацію № 2 від 23.05.2023, відповідно до якої, Позивач поставляє Відповідачеві товар костюм чоловічий для захисту від ЗВЗ, Виробник ТОВ "Захист ЛТД", Україна, на суму 132 000,00 грн.
Оплата товару, що поставляється за цією специфікацією, здійснюється Покупцем на умовах: оплата з поточного рахунку протягом 30 календарних днів з дати поставки товару на склад Покупця та підписання видаткової накладної на товар (п. 2 Специфікації № 2).
Відповідно до експрес-накладної № 59001035878237 Позивач направив Відповідачеві товар.
Відповідно до даних веб-сайту "НОВА ПОШТА" 17.10.2023 Відповідач отримав товар, що не заперечується Відповідачем.
Відповідач поставлений товар не оплатив, у зв`язку з чим за останнім обліковується борг у розмірі 132 000,00 грн.
20.12.2023 Позивач направив Відповідачеві претензію № 12/23-8791 від 12.12.2023, в якій вимагав перерахувати на поточний рахунок ТОВ "Захист ЛТД" борг за поставлений товар у сумі 132 000,00 грн. 358,03 грн. 3 % річних, 660,00 грн. індексу інфляції.
Відповідно до даних веб-сайту "Укрпошта" 28.12.2023 Відповідач отримав претензію № 12/23-8791 від 12.12.2023.
За даними Позивача, зазначена претензія залишена Відповідачем без відповіді та задоволення.
З посиланням на ст. 625 ЦК України, на борг Відповідача Позивач нарахував 1 455,70 грн. індексу інфляції за період грудень 2023 січень 2024, 1 234,75 грн. 3 % річних за період 18.11.2023 10.03.2024.
Наведені обставини стали причиною звернення Позивачем з позовом та є предметом спору у даній справі.
Предметом доказування у даній справі є факт поставки Позивачем товару Відповідачеві, настання/ненастання строку оплати, обґрунтованість стягуваних сум.
Відносини, що виникли між сторонами у справі на підставі Договору, є господарськими, тому, згідно зі ст. 4, 173-175 і ч. 1 ст. 193 ГК України, до цих відносин мають застосовуватися відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей передбачених Господарським кодексом України.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно зі ст. 265 ГК України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.
Аналогічні положення містить ст. 712 ЦК України.
Відповідно до ч.2 ст. 712 ЦК України до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Згідно з ч. 1 ст. 662 ЦК України продавець зобов`язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу.
Статтею 193 ГК України визначено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону та інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Відповідно до ст. 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов`язання є його не виконання або виконання з порушенням умов, які визначені змістом зобов`язання.
Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).
Згідно з ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Статтею 599 ЦК України встановлено, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Статтею 611 ЦК України встановлено, у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом (ч. 2 ст. 625 ЦК України).
Відповідно до ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
У ст. 76, 77 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно зі ст. 78, 79 ГПК України достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Статтею 86 ГПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Згідно зі ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.
Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідач позов заперечує з викладених у відзиві підстав.
Перевіривши доводи і докази сторін, проаналізувавши матеріали справи, суд не приймає позицію Відповідача та погоджується з Позивачем.
Так, 08.05.2023 сторони уклали Договір № 750, за п. 1.1. якого Постачальник зобов`язується передати Покупцю продукцію, а Покупець зобов`язується прийняти у власність і оплатити товар на передбачених цим Договором умовах.
Базисні умови, терміни поставки товару, а також відвантажувальні реквізити, узгоджуються сторонами в Специфікаціях (Додатках) до цього Договору (п. 2.2. Договору).
Сторони підписали специфікацію № 2 від 23.05.2023, відповідно до якої, Позивач поставляє Відповідачеві товар костюм чоловічий для захисту від ЗВЗ, Виробник ТОВ "Захист ЛТД", Україна, на суму 132 000,00 грн.
Оплата товару, що поставляється за цією специфікацією, здійснюється Покупцем на умовах: оплата з поточного рахунку протягом 30 календарних днів з дати поставки товару на склад Покупця та підписання видаткової накладної на товар (п. 2 Специфікації № 2).
Відповідно до експрес-накладної № 59001035878237 Позивач направив Відповідачеві товар.
Відповідно до даних веб-сайту "НОВА ПОШТА" 17.10.2023 Відповідач отримав товар, що не заперечується Відповідачем.
Відповідач поставлений товар не оплатив, мотивуючи тим, що останній отримав товар без передбачених п. 2.3. Договору документів.
Суд бере до уваги, що відповідно до п. 2.3. Договору на кожну поставлену партію товару Постачальник повинен надати Покупцю наступні документи:
- рахунок-фактуру - 1 примірник (оригінал);
- сертифікат якості виробника/паспорт на товар - 1 примірник (оригінал або копія, завірена печаткою Постачальника);
- видаткову накладну - 1 примірник (оригінал) та необхідну кількість копій в залежності від виду транспорту;
- інші документи, перераховані в Специфікації (Додатку).
Зазначені вище документи при поставці товару автотранспортом надаються Постачальником одночасно з товаром, а при поставці залізничним транспортом - не пізніше, ніж через 2 робочих дні з дати прибуття товару до Покупця.
В зазначених вище документах поруч з найменування товару зазначається код УКТ ЗЕД такого товару з дотриманням вимог, вказаних в п. 1.2 Договору.
Відповідно до п. 4.3. Договору у випадку, коли документи, зазначені в п. 2.3 цього Договору, не надані Постачальником у встановлений в п. 2.3 Договору строк або оформлені Постачальником неналежним чином (з порушенням чинного законодавства та умов цього Договору), про що Покупець направляє Постачальнику відповідне повідомлення про порушення умов п. 2.3 Договору, Покупець має право затримати оплату товару до надання Постачальником повного комплекту належним чином оформленої документації, при цьому строк оплати, вказаний у пункті 4.1 Договору збільшується на період надання документів, зазначених у п. 2.3 Договору, оформлених належним чином. Також в даному випадку, штрафні санкції до Покупця за порушення строків розрахунків за Договором не застосовуються, три проценти річних за користування чужими грошовими коштами та індекс інфляції не нараховуються та не сплачуються Покупцем.
Доказів направлення Відповідачем повідомлення Позивачеві про порушення умов п. 2.3. Договору до матеріалів справи не надано, у зв`язку з чим, суд вважає, що Відповідач не довів, що разом з товаром не отримав необхідні документи для здійснення оплати. За таких обставин, суд приймає позицію Позивача про поставку товару з необхідними (обумовленими Договором) документами.
Відтак, строк оплати за отриманий товар настав 16.11.2023.
Щодо посилання Відповідача на форс-мажорні обставини та розділ 10 Договору, суд бере до уваги, що дійсно, загальновідомим є той факт, що у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України з 05 год. 30 хв. 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан.
Відповідно до ч. 4 ст. 219 ГК України сторони зобов`язання можуть передбачити певні обставини, які через надзвичайний характер цих обставин є підставою для звільнення їх від господарської відповідальності у випадку порушення зобов`язання через дані обставини, а також порядок засвідчення факту виникнення таких обставин.
Однак, п. 10.4. Договору передбачено, що сторона, для якої створилася неможливість виконання зобов`язань за Договором, внаслідок виникнення форс-мажорних обставин та/або обставин непереборної сили, зобов`язана сповістити іншу сторону про це в письмовому вигляді протягом 10-ти (десяти) календарних днів (з попереднім одночасним направленням повідомлення в найкоротші терміни по факсу або телеграмою) про настання, терміни можливого їх припинення, характер несприятливих обставин, що наступили і можливі наслідки.
Зазначені обставини і момент їх настання повинні бути належним чином підтверджені Торгово-промисловою палатою України.
Відповідно до ст. 14-1 Закону України "Про торгово-промислові палати в Україні" Торгово-промислова палата України та уповноважені нею регіональні торгово-промислові палати засвідчують форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) та видають сертифікат про такі обставини протягом семи днів з дня звернення суб`єкта господарської діяльності за собівартістю. Сертифікат про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) для суб`єктів малого підприємництва видається безкоштовно. Форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) є надзвичайні та невідворотні обставини, що об`єктивно унеможливлюють виконання зобов`язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов`язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами, а саме: загроза війни, збройний конфлікт або серйозна погроза такого конфлікту, включаючи але не обмежуючись ворожими атаками, блокадами, військовим ембарго, дії іноземного ворога, загальна військова мобілізація, військові дії, оголошена та неоголошена війна, дії суспільного ворога, збурення, акти тероризму, диверсії, піратства, безлади, вторгнення, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, введення комендантської години, карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, експропріація, примусове вилучення, захоплення підприємств, реквізиція, громадська демонстрація, блокада, страйк, аварія, протиправні дії третіх осіб, пожежа, вибух, тривалі перерви в роботі транспорту, регламентовані умовами відповідних рішень та актами державних органів влади, закриття морських проток, ембарго, заборона (обмеження) експорту/імпорту тощо, а також викликані винятковими погодними умовами і стихійним лихом, а саме, епідемія, сильний шторм, циклон, ураган, торнадо, буревій, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, град, заморозки, замерзання моря, проток.
Однак, матеріали справи не містять, та Відповідачем суду не надано будь-яких доказів настання для нього форс-мажорних обставин за зобов`язаннями, які виникли за Договором, а також доказів повідомлення Позивача про їх настання в порядку, визначеному умовами цього Договору.
Таким чином, саме лише посилання Відповідача на військову агресією Російської Федерації проти України та введення військового стану, не звільняє його від виконання зобов`язань за Договором, до того ж, суд бере до уваги, що Договір укладений 08.05.2023, під час дії військового стану.
Перевіривши розрахунки Позивача, за допомогою "Юридична інформаційно-пошукова система "Законодавство", суд встановив, що розрахунок індексу інфляції проведено правильно, а 3 % річних за період з 18.11.2023 по 10.03.2024 становлять 1 234,72 грн.
З урахуванням викладеного, позов підлягає частковому задоволенню, до стягнення належать: 132 000,00 грн. основного боргу, 1 455,70 грн. індексу інфляції, 1 234,72 грн. 3 % річних, решта позовних вимог не підлягають задоволенню.
Згідно зі ст. 129 ГПК України судові витрати у справі слід покласти на сторін пропорційно розміру задоволених вимог, з урахуванням коефіцієнту 0,8 (позов подано в системі "Електронний суд").
Керуючись ст. 2, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства "СУХА БАЛКА" (50029, м. Кривий Ріг, вул. Конституційна, буд. 5, код 00191329) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗАХИСТ ЛТД" (69104, м. Запоріжжя, вул. Європейська, буд. 26-а, кв. 95, код 37221412) 132 000,00 грн. основного боргу, 1 234,72 грн. 3 % річних, 1 455,70 грн. індексу інфляції, 2 422,40 грн. судового збору.
У решті позову відмовити.
Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Центрального апеляційного господарського суду у строк, передбачений ст.256 ГПК України.
Суддя С.Г. Юзіков
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2024 |
Оприлюднено | 22.05.2024 |
Номер документу | 119127371 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні