справа 278/2601/24
У Х В А Л А
17 травня 2024 року м. Житомир
Суддя Житомирського районного суду Житомирської області Євген Татуйко, розглянувши заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Діва Агроком" про стягнення заборгованості за договором оренди та моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася до суду із зазначеною заявою, оглянувши яку приходжу до висновку, що підстав для відкриття провадження у справі на даний час немає, а заява підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Згідно із п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Так, ОСОБА_1 просить суд стягнути з відповідача заборгованість, яка виникла на підставі договору оренди земельної ділянки, укладеного між сторонами, а також моральну шкоду.
Водночас, при дослідженні зазначеного позову судом установлено, що позивачкою не зазначена сума заборгованості, яку вона бажає стягнути в межах цього провадження з відповідача, а також періоди, за які така заборгованість утворилася. Зокрема, в частині зазначення періодів появи заборгованості, позовна заява містить виправлення внесені кульковою ручкою, що унеможливлює суд ідентифікувати особу, яка внесла такі виправлення до позову та вирішити питання щодо встановлення способу захисту прав, які позивач просить визначити у кінцевому рішенні суду. Крім того, позов також містить виправлення у частині зазначення суми моральної шкоди, яку просить стягнути позивач на свою користь.
Всупереч положенням п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України вищевказана позовна заява не містить зазначення ціни позову, а також обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються чи оспорюються, тощо.
Так, суд звертає увагу позивача на те, що за правилами п. 1 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується.
За таких обставин, ОСОБА_1 слід надати суду виправлений примірник позовної заяви у якій останній слід вказати: ціну позову; періоди виникнення заборгованості за договором оренди земельної ділянки, що укладений між сторонами; суму заборгованості, яка позивач бажає стягнути на підставі вищевказаного договору оренди земельної ділянки; суму моральної шкоди, яку позивач бажає стягнути з відповідача в межах цього провадження.
Окремо суд акцентує увагу позивачки на те, що виправлений примірник позовної заяви потрібно подавати відповідно до кількості учасників у справі, тобто у двох примірниках.
Відповідно до положень ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, ОСОБА_1 до матеріалів позову долучено клопотання про звільнення її від сплати судового збору в межах цього провадження. Однак, у задоволенні такого клопотання заявниці відповідною ухвалою суду відмовлено. Враховуючи зазначене, позивачці слід надати суду докази сплати судового збору в межах цього провадження із врахуванням наступних положень законодавства України.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За положеннями п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Положеннями ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" передбачено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб із 1 січня 2024 року установлено на рівні 3 028 грн.
За таких обставин, позивачці належить визначитися із розміром сум грошових коштів, які вона бажає стягнути з відповідача в межах цього провадження, тобто встановити ціну позову та виходячи із неї здійснити сплату судового збору із такого розрахунку, що сума судового збору має становити 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Платiжнi реквізити для перерахування (доплати) судового збору:
Отримувач коштів ГУК у Жит.обл/Житомир.р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37976485
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA158999980313151206000006196
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;
Крім того, відповідно до положень ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Разом з тим, ч. 1, 2 ст. 95 ЦПК України вказує на те, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно з ч. 4, 5 ст. 95 ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
У разі наявності у позивача оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позову, вони мають бути засвідчені відповідно до вимог ч. 4, 5 ст. 95 ЦПК України.
Позивачка у своїй заяві вказує на те, що оригінали долучених копій документів знаходяться у неї, однак вказані копії, що було приєднано до позовної заяви, окрім паспорту позивачки, не засвідчені відповідно до вимог процесуального законодавства.
Недотримання позивачем зазначених положень при зверненні з позовною заявою у справі перешкоджає вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175-177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на викладені вище обставини, суд дійшов висновку про залишення даної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись ч. 1 ст. 185 ЦПК України, --
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву залишити без руху з наданням п`ятиденного строку для усунення недоліків зазначених в даному рішенні з дня отримання його копії.
Роз`яснити заявнику, що у випадку неусунення зазначених недоліків заява вважається неподаною та повертається авторові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Євген Татуйко
Суд | Житомирський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2024 |
Оприлюднено | 22.05.2024 |
Номер документу | 119128085 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди |
Цивільне
Житомирський районний суд Житомирської області
Татуйко Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні