Ухвала
від 17.05.2024 по справі 910/2551/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, буд. 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

17.05.2024Справа № 910/2551/24Господарський суд міста Києва у складі судді Ярмак О.М., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ГАЗАГРОПРОМ" (02121, Україна, місто Київ, вулиця Харківське шосе, будинок, 201-203 ЛІТ. "2А", ідентифікаційний код 38139701);

до Товариства з обмеженою відповідальністю "KGT ARGUS" (100053, Республіка Узбекистан, м. Ташкент, Юнусабадський район, вул. Богішамол, буд. 105, ідентифікаційний номер 309030731)

про стягнення 2 803 546,38 грн.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Газагропром" звернулось з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «KGT ARGUS» про стягнення 24 500,00 доларів США основного боргу, 51 300,00 доларів США пені.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не виконав взяті на себе зобов`язання щодо оплати отриманої продукції по контракту від 05.10.2022 № UA-UZ/17.

Ухвалою від 11.03.2024 Господарський суд міста Києва залишив позовну заяву без руху, встановивши порядок та строк усунення недоліків.

19.03.2024 позивач подав заяву про усунення недоліків.

Розглянувши матеріали позову та заяви про усунення недоліків, суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.

В силу статті 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем по справі є юридична особа - нерезидент Товариство з обмеженою відповідальністю "KGT ARGUS".

Згідно ст. 367 ГПК України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Україна та Республіка Узбекистан є учасниками Конвенції з питань цивільного процесу 1954 року та Конвенції про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах 1970 року.

Відповідно до ст. 1 Конвенції про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах 1970 року у цивільних або комерційних справах судовий орган Договірної Держави може відповідно до положень законодавства цієї Держави шляхом надіслання судового доручення звернутися до компетентного органу другої Договірної Держави з проханням отримати докази або провести інші процесуальні дії.

Виконання положень Конвенції про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах 1970 року здійснюється згідно з відповідними положеннями Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах з урахуванням викладеного в пунктах 7.2-7.4.

Інструкція про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень (затверджена Наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України 27.06.2008 № 1092/5/54, надалі - Інструкція) визначає порядок опрацювання доручень про вручення документів, отримання доказів, вчинення інших процесуальних дій, а також клопотань про визнання і виконання судових рішень на виконання чинних міжнародних договорів України з питань надання правової допомоги в цивільних справах; Інструкція використовується у разі наявності міжнародного договору з питань надання правової допомоги в цивільних справах, чинного у відносинах між Україною та іноземною державою.

Відповідно до п. 1.6. Інструкції реалізація міжнародних договорів України з питань міжнародної правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень здійснюється у межах компетенції Міністерством юстиції України безпосередньо та через міжрегіональні управління Міністерства юстиції України (далі - міжрегіональне управління), місцевими судами України (далі - суди України), а у відповідних випадках - іншими органами державної влади.

Згідно п.7.3. Інструкції доручення суду України на підставі Конвенції про отримання доказів надсилається через Мін`юст, який переправляє його центральному органу, визначеному відповідною державою відповідно до статті 2 Конвенції.

Враховуючи викладене, необхідність звернення із судовим дорученням до компетентного органу Республіки Узбекистан з дорученням про вручення судових документів з метою повідомлення відповідача по справі про судовий розгляд, суд складає судове доручення та зобов`язує позивача надати до суду нотаріально засвідчений переклад такого доручення.

Керуючись ст. ст. 12, 162, 176, 233, 367 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Справу розглядати за правилами загального провадження.

Підготовче засідання призначити на 10.09.24 о 10:15 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 10 .

3. Викликати для участі у судовому засіданні представників учасників справи, повноваження яких оформити відповідно до вимог, викладених у статті 60 Господарського процесуального кодексу України, та надати суду документи, що підтверджують повноваження представників.

4. Попередити учасників справи про наслідки неявки в судове засідання відповідно до вимог ст. 202 Господарського процесуального кодексу України.

5. Встановити відповідачу строк протягом 15-ти днів з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позов із урахуванням вимог ст.165 ГПК України та для подання заперечень на відповідь на відзив (якщо такі будуть подана) - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.

6. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву на позов у встановлений судом строк без поважних причин, справа згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України буде розглянута за наявними в ній матеріалами.

7. Запропонувати у строк протягом 5 днів: позивачу - з дня отримання відзиву на позов надати до суду відповідь на відзив відповідача; відповідачу - заперечення на відповідь на відзив, якщо такі будуть подані до суду.

8. Зобов`язати позивача у 20-ти денний строк з дати отримання даної ухвали надати до суду три нотаріально засвідчені переклади на російську мову (відповідно до п. 12. 3 укладеного між сторонами контракту) позовної заяви та 3 (три) примірники цієї ухвали для направлення на адресу компетентного органу судового доручення про вручення судових документів відповідачу.

10. Звернутися до центральному органу Республіки Узбекистан, визначеному державою відповідно до статті 2 Конвенції, з метою повідомлення відповідача по справі про судовий розгляд.

11. Копію даної ухвали суду направити також безпосередньо на адресу Товариство з обмеженою відповідальністю "KGT ARGUS" (100053, Республіка Узбекистан, м. Ташкент, Юнусабадський район, вул. Богішамол, буд. 105, ідентифікаційний номер 309030731).

12. Попередити учасників судового процесу, що при ухиленні від виконання вимог суду до них можуть бути застосовані заходи процесуального примусу у вигляді штрафу, передбаченого ст. 135 Господарського процесуального кодексу України.

13. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua.

14. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Господарський суд міста Києва зазначає про обов`язок учасників справи зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.

Суддя О.М. Ярмак

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.05.2024
Оприлюднено21.05.2024
Номер документу119129032
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —910/2551/24

Ухвала від 10.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

Ухвала від 17.05.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

Ухвала від 11.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні