Герб України

Ухвала від 14.05.2024 по справі 914/504/24

Господарський суд львівської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

14.05.2024 Справа № 914/504/24

Господарський суд Львівської області у складі судді Петрашка М.М., розглянувши матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Хім-Трейд ЮА"

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Трейдгазресурс"

про стягнення 79351817,53 грн та розірвання договору купівлі-продажу природного газу №ПГ01-12-23 від 12.09.2023

за участю представників:

від позивача Васьківський Л.М.

від відповідача Герасименко М.В.

ВСТАНОВИВ

В провадженні Господарського суду Львівської області перебуває справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Хім-Трейд ЮА" до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Трейдгазресурс" про стягнення 79351817,53 грн та розірвання договору купівлі-продажу природного газу №ПГ01-12-23 від 12.09.2023.

Ухвалою суду від 27.02.2024 прийнято справу до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 19.03.2024.

18.03.2024 на адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх.№ 7516/24) та клопотання (вх.№ 7519/24) про відкладення розгляду справи.

Ухвалою від 19.03.2024, занесеною до протоколу судового засідання від 19.03.2024, задоволено клопотання відповідача про відкладення розгляду справи, продовжено строк підготовчого провадження та відкладено підготовче засідання на 07.05.2024.

25.03.2024 через підсистему «Електронний суд» від позивача надійшла відповідь на відзив (вх.№ 8242/24).

01.04.2024 через підсистему «Електронний суд» від відповідача надійшли заперечення на відповідь на відзив (вх.№ 8867/24).

05.04.2024 через підсистему «Електронний суд» від позивача надійшла заява (вх.№ 9460/24) про залишення позовної заяви без розгляду.

Ухвалою суду від 07.05.2024, занесеною до протоколу судового засідання від 07.05.2024, оголошено перерву в підготовчому засіданні до 14.05.2024.

10.05.2024 через підсистему «Електронний суд» від відповідача надійшли письмові пояснення (вх.№ 12586/24), від позивача додаткові пояснення (вх.№ 12565/24) до заяви про залишення позовної заяви без розгляду, до яких долучено копію договору від 04.01.2024 про надання правової допомоги, що укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "Хім-Трейд ЮА" та адвокатом Васьківським Леонідом Миколайовичем.

Представник позивача взяв участь в підготовчому засіданні 14.05.2024 в режимі відеоконференції, підтримав подану заяву про залишення позовної заяви без розгляду.

Представник відповідача взяв участь в підготовчому засіданні 14.05.2024 в режимі відеоконференції, не заперечив щодо залишення позову без розгляду.

Розглянувши заяву позивача (вх.№ 9460/24 від 05.04.2024) про залишення позовної заяви без розгляду, суд зазначає таке.

Предметом позову у даній справі є стягнення з відповідача на користь позивача грошових коштів в розмірі 79351817,53 грн та розірвання договору купівлі продажу природного газу №ПГ01-12-23 від 12.09.2023, у зв`язку з неналежним виконанням Товариством з обмеженою відповідальністю "Трейдгазресурс" його умов.

Керуючись пунктом 5 частини 1 статті 226 Господарського процесуального кодексу України позивач просить суд позов у даній справі залишити без розгляду.

Відповідно до статті 14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 226 Господарського процесуального кодексу України суд залишає позов без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.

З огляду на наведене, враховуючи те, що вказана заява подана до початку розгляду справи по суті, перевіривши повноваження представника позивача на подання такої заяви до суду, суд дійшов висновку про наявність підстав для її задоволення.

Частиною 2 статті 226 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що про залишення позову без розгляду постановляється ухвала, в якій вирішуються питання про розподіл між сторонами судових витрат, про повернення судового збору з бюджету.

Відповідно до частини 2 статті 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно пункту 4 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).

Враховуючи залишення позову у даній справі без розгляду за заявою позивача, судовий збір, сплачений у даній справі, позивачу не повертається.

Керуючись статтями 14, 226, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Хім-Трейд ЮА"(вх.№ 9460/24 від 05.04.2024) про залишення позову у справі № 914/504/24 без розгляду.

2. Позов у справі № 914/504/24 залишити без розгляду.

Згідно з частиною 4 статті 226 Господарського процесуального кодексу України, особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення обставин, що були підставою для залишення позову без розгляду, має право звернутися до суду повторно.

Ухвала господарського суду набирає законної сили відповідно до статті 235 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до частини 3 статті 226 Господарського процесуального кодексу України, ухвалу про залишення позову без розгляду може бути оскаржено.

Ухвалу господарського суду може бути оскаржено відповідно до розділу IV Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали складено 20.05.2024.

Суддя Петрашко М.М.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення14.05.2024
Оприлюднено22.05.2024
Номер документу119129263
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —914/504/24

Ухвала від 14.05.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 07.05.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 24.04.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 19.03.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 05.03.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 27.02.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні