ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
п р о з а л и ш е н н я п о з о в н о ї з а я в и б е з р у х у
20 травня 2024 року м. ЧернівціСправа № 926/1340/24
Суддя Господарського суду Чернівецької області Дутка Віталій Володимирович, розглянувши матеріали
за позовом обласної комунальної установи Чернівецький обласний центр соціально психологічної допомоги, м. Чернівці
до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 , м. Чернівці
про зобов`язання виконати умови договору
В С Т А Н О В И В :
Обласна комунальна установа Чернівецький обласний центр соціально психологічної допомоги звернулася до Господарського суду Чернівецької області з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про зобов`язання виконати умови договору закупівлі деревини №1 від 14.12.2022.
Розглянувши матеріали позовної заяви на предмет вирішення питання про відкриття провадження у справі, суд встановив, що позовна заява не відповідає вимогам п. 2 ч.1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України Про судовий збір.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір розмір судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відтак, судовий збір за подання позовної заяви немайнового характеру складає 3028,00 грн.
Однак, позивачем до позовної заяви не додано належних доказів сплати судового збору у встановленому розмірі або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 2, 4 та частини 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Натомість в якості доказів позивачем до позову додано ксерокопії документів, частина з яких є незасвідченими у встановленому законом порядку копіями документів, оскільки не містять власного імені, прізвища та підпису особи, що завіряє копію, а також дати засвідчення такої копії.
Крім того, як вбачається з відповіді з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 16.05.2024, зробленого на запит суду, адресою відповідача є: АДРЕСА_1 . Тоді як, позивач, в позовній заяві вказує адресу реєстрації відповідача м. Чернівці, а місце проживання м. Кіцмань. Відповідно і копія позовної заяви з додатками направлена на адресу відповідача в м. Кіцмань.
З огляду на вказані розбіжності, подані позивачем докази не підтверджують обставини щодо направлення копії позовної заяви з додатками відповідачу на його дійсну адресу.
У відповідності до ч.ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом 5-ти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та встановлює спосіб і строк усунення недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо ж позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного, керуючись ст. 91, ч. 1 ст. 164, ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу в строк протягом 5 днів з дня вручення цієї ухвали усунути названі в ній недоліки, та надати до Господарського суду Чернівецької області:
докази сплати судового збору в сумі 3028,00 грн або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;
належним чином засвідчені копії письмових доказів які додані до позовної заяви;
докази надіслання на дійсну адресу відповідача копії позовної заяви з додатками;
докази усунення розбіжностей щодо місцезнаходження відповідача.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвалу підписано 20.05.2024.
Суддя В.В.Дутка
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2024 |
Оприлюднено | 22.05.2024 |
Номер документу | 119130576 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Дутка Віталій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні