СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/3455/24
ун. № 759/10213/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2024 року слідчий суддя Святошинського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , розглянувши матеріали клопотання директора ОК «СТ ГРІН ЛАЙН» - ОСОБА_2 про скасування арешту майна у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12022110000000053 від 28.01.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України,
В С Т А Н О В И В:
20.05.2024 до слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва надійшло вищезазначене клопотання директора ОК «СТ ГРІН ЛАЙН» - ОСОБА_2 , у якому він просить скасувати арешт майна, накладений ухвалою слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва від 03.02.2022 у справі № 759/1787/22.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Ч. 1 ст. 174 КПК України передбачено, що підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Згідно ч. 4 ст. 64-2 КПК України, представником третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт, може бути: особа, яка у кримінальному провадженні має право бути захисником; керівник чи інша особа, уповноважена законом або установчими документами, працівник юридичної особи за довіреністю - у випадку, якщо власником майна, щодо якого здійснюється арешт, є юридична особа.
Відповідно до ч. 5 ст. 64-2 КПК України, повноваження представника третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт, на участь у кримінальному провадженні підтверджуються:
1) документами, передбаченими статтею 50 цього Кодексу, - якщо представником третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт, є особа, яка має право бути захисником у кримінальному провадженні;
2) копією установчих документів юридичної особи - якщо представником третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт, є керівник юридичної особи чи інша уповноважена законом або установчими документами особа;
3) довіреністю - якщо представником третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт, є працівник юридичної особи, яка є власником майна, щодо якого здійснюється процедура спеціальної конфіскації.
Так, у клопотанні вказано, що воно подане директором ОК «СТ ГРІН ЛАЙН» - ОСОБА_2 , проте не додано документів на підтвердження повноважень ОСОБА_2 , а саме: копії установчих документів юридичної особи.
Беручи до те, що до клопотання про скасування арешту майна ОСОБА_2 не додано документів на підтвердження своїх повноважень, що позбавляє слідчого суддю можливості перевірити чи уповноважений він звертатися з таким клопотанням до Святошинського районного суду м. Києва в інтересах ОК «СТ ГРІН ЛАЙН», а відтак слідчий суддя приходить до висновку, що воно підлягає поверненню.
Разом з тим, слідчий суддя вважає за необхідне роз`яснити, що повернення клопотання не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, в порядку, передбаченому КПК України.
Керуючись, ст.ст. 64-2, 131, 132, 174, 369-372, 395, 532 КПК України, слідчий суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання директора ОК «СТ ГРІН ЛАЙН» - ОСОБА_2 про скасування арешту майна у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12022110000000053 від 28.01.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, - повернути.
На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала слідчого судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2024 |
Оприлюднено | 22.05.2024 |
Номер документу | 119133588 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Кравець В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні